دادکان: انتخاب من هم کی‌روش بود - هایپرکلابز

دادکان: انتخاب من هم کی‌روش بود - هایپرکلابز هایپرکلابز :

محمد دادکان رئیس سابق فدراسیون فوتبال که البته در دوران حضورش به عنوان متولی اصلی فوتبال رابطه چندان خوبی با مطبوعات نداشت امروز در نمایشگاه مطبوعات حاضر شد و طبق معمول با یک سخنرانی پرسروصدا به صدر اخبار صعود کرد.

به گزارش "ورزش سه"، حرف های دادکان بی پروا و تند و جذاب است و خواندن آنها نیز لطف خاص خود را به همراه دارد. او در این سخنرانی برای اولین بار پس از خروج از فدراسیون فوتبال اعلام کرد که اگر رئیس جمهوری به وی اجازه بدهد در انتخابات فدراسیون فوتبال حضور خواهد یافت.

متن حرف های دادکان را بخوانید:

من آن داور را کنار گذاشته بودم

در خصوص فساد داوری باید بگویم که من نمی‌دانم که چطور اجازه داده می‌شود داوری که زمان من اخراج شده و من او را از سمتش خلع کردم را دوباره بر سرکار بنشانند و در برنامه‌های تلویزیونی به عنوان کارشناس داوری حضور داشته باشد.

کی روش سرمربی منتخب من هم هست

من حمایت‌های آقای کفاشیان را در خصوص کار کی‌روش قبول دارم و کی‌روش یک مربی بسیار خوب در کار فنی است اما نباید به او بیش از یک سرمربی باشد. مطمئن باشید که من هم رئیس فدراسیون بودم او را به عنوان سرمربی تیم‌ملی انتخاب می‌کردم اما قطعا در قراردادش بندی که به او اجازه بدهد در امور فوتبال ما نظر دهد را قرار نمی‌دادم.

آن اسامی تا آخر دنیا هم اعلام نمی شود

در یکی از برنامه‌های تلویزیونی که به اتفاق آقای رسایی حضور داشتم به ایشان گفتم شما هیچ وقت لیست آدم های فاسد اعلام نمی شود ولی آقای رسایی گفتند به زودی لیست علنی می شود اما پس از گذشت 11 ماه از آن برنامه هنوز این لیست علنی نشده و هیچ وقت هم علنی نمی شود. می دانید چرا؟ چون اسامی تعدادی از افراد از آن لیست حذف شده و اگر بخواهند لیست را بدون اسامی آدم های خودشان اعلام کنند من محمد دادکان اولین نفری خواهم بود که به حذف اون آدم های فاسد از لیست واکنش نشان می دهم.

مردم را سرگرم می کنند

بازی پرسپولیس و استقلال و اعتراض مسوولان استقلال در خصوص گرفتن یک دقیقه وقت اضافی در 20 برنامه تلویزیونی گفته شد و مردم را با همین برنامه‌ها سرگرم کردند ولی آیا به جز یک برنامه درباره سیل‌زده‌ها برنامه دیگری در تلویزیون مشاهده کردید. ما تمام وقتمان را برای چیزهایی که ارزش ندارد، می گذاریم. زمانی که قرار داشت استقلال و پرسپولیس خصوصی شوند بنده اعلام کردم که این یک نوع سرگرم کردن من است و هرگز این اتفاق نخواهد افتاد.

دوباره برای فدراسیون آماده ام

اگر شرایط مناسب باشد شاید دوباره در مجمع برای انتخاب ریاست فدراسیون شرکت کنم البته این بستگی به نوع کارکرد فدراسیون دارد. زمانی که من رئیس فدراسیون بودم در واقع مردم رای دادند و بنده به فدراسیون آمدم.

آقای خاتمی من را تشویق کرد

زمانی که من رئیس فدراسیون بودم ایران در رده شانزدهم جهانی قرار داشت و همان موقع رئیس‌جمهور وقت آقای خاتمی به بنده گفتند که در سفری که به آلمان داشتند رئیس جمهور آلمان به ایشان گفته بودند که چطور شما توانستید در فوتبال اینقدر خوب عمل کنید که یک رده بالاتر از ما قرار بگیرد و همان موقع بنده از سوی آقای خاتمی تشویق شدم.

برانکو روزه می گرفت

برانکو یک مربی فهیم و کار بلد است. در طول چهار سالی که من مسئول فدراسیون فو‌تبا‌ل بودم به یاد دارم که برانکو در ماه مبارک رمضان روزه بود. نه این که روزه باشد ، ولی به بازیکنان احترام می گذاشت و چیزی نمی خورد. از نظر کاری نیز او یک آدم کار بلد است و فقط از او حمایتی به عمل نیامده است.

اخلاق در وزارت ورزش صفر است

او همچنین در خصوص عملکرد وزارت ورزش و جوانان نیز گفت: من نمی‌توانم در این خصوص صحبتی کنم. مردم باید در مورد عملکرد این دو سال وزارت ورزش تصمیم بگیرند، ولی از نظر اخلاقی باید بگویم که اخلاق مدار نبوده و اخلاقشان صفر است.


نباید کار به رییس جمهوری می کشید

دادگان در خصوص وضعیتی که برای تیم فو‌تبا‌ل دختران پیش آمد و با دستور رییس جمهور اعزام آنها به گواتمالا فراهم شد گفت: این مساله نباید به وزارت ورزش و جوانان و رییس جمهوری می کشید. فدراسیون فو‌تبا‌ل به راحتی باید کار را انجام می داد و این تیم بدون دردسر می رفت ، ولی این فدراسیون نتوانست این کار را هم انجام بدهد.

پلاتینی رییس می شود

به نظرم رای نهایی فیفا پلاتینی است. از آسیا و کسانی که از قاره‌های دیگر برای ریاست فدراسیون جهانی فو‌تبا‌ل کاندیدا می‌شوند نمی‌توانند رای بیاورند و رای اروپا در فو‌تبا‌ل مهم است و من به شما نوید می‌دهم که پلاتینی رییس فیفا می‌شود.

مردم را به استادیوم برگردانید

من هدف اولم این است که سرمایه اول فو‌تبا‌ل را به این رشته باز گردانم. این سرمایه مردم هستند. زمانی که من در ریاست فدراسیون بودم وقتی به بیرون می‌رفتم همه مردم به من لطف داشتند و می گفتند که تو کاری کردی که بچه های ما دیگر به بیرون نمی‌روند و به غیر از این که از استادیوم ها استقبال می‌شد مردم در خانه نیز فو‌تبا‌ل نگاه می‌کرد‌ند، ولی حالا فو‌تبا‌ل نحیف و کوچک شده است. اگر تماشاگر نداشته باشید حتی بهترین بازیکن دنیا را داشته باشید به جایی نمی رسید اما اگر تماشاگر داشته باشید کمکم موفقیت‌ها حاصل می‌شود.

منبع :http://www.asriran.com/fa/news/430539/%D8%AF%D8%A7...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از علی‌محمد کرامت

خاطره‌انگیزترین تصویر مردم از علی دایی
همگروهی سخت تیم ملی هندبال ایران برای صعود به المپیک
سوشا مکانی و پیامدهای انتشار عکس‌هایش
با«قهرمان محبوب ورزش ایران» چه کردی آقای رضازاده؟
MSN مثلث وحشت بارسا
کی روش: شاگردانم باید در سرما و گرما بجنگند
شادی سردار و قائمی با اسب دوم کورس
پلی آف یورو 2016 ؛ پیروزی شکننده سوئد برابر دانمارک
آناستازی یا لوزانو دوشغله می شوند؟
توجه دختر ایرانی به خوش تیپی کی‌روش!
تکذیب فشار روی مسی بخاطر ال کلاسیکو
پیشنهاد بالای آرسنال به مهاجم رئال مادرید
آناستازی به نیمکت تیم ملی نزدیک تر شد
موضع گیری اسدی علیه کفاشیان
اسکوچیچ در فولاد می ماند!
حمایت آشکار کفاشیان از کی روش در برابر اسدی !
تاثیرات هجمه اسدی،مایلی کهن ودوستان علیه سرمربی تیم ملی
یادداشت ژوله درباره ضیا و مظلومی!
بيخ گوش وزير ورزش چه خبر است؟
دستور ویژه رییس جمهور برای اعزام تیم ملی فوتسال بانوان به جام جهانی گواتمالا