درخواست متفاوت علی دایی از سازمان لیگ به خاطر دو شهید- هایپرکلابز

راحله ... 7 سال پیش
 درخواست متفاوت علی دایی از سازمان لیگ به خاطر دو شهید- هایپرکلابز هایپرکلابز :

علی دایی در نامه‌ای لزوم توجه به الگوسازی‌های مناسب را مطرح و با گرامیداشت یاد شهیدان امید نسترن و سروان خلبان ابراهیم بازرگان از مهدی تاج خواسته است تا در معرفی این شهدا به اهالی فوتبال گام‌های جدی بردارد. متن این نامه که خطاب به مهدی تاج رئیس سازمان لیگ بوده، به شرح زیر است:

«با سلام و احترام؛ فوتبال می‌تواند بهانه‌ای باشد برای یکدلی‌ها و ترویج فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی اما افسوس که روال کنونی در فوتبال ما به سمت و سویی رفته که نگاه بیرونی به آن عموما مطلوب نیست. نمی‌توان به کسی ایراد گرفت. خود ما سرنشینان این قایق برای غرق شدن آن، کم میخ به کف آن فرو نکرده و نمی‌کنیم. جنگ و جدل‌های بی‌سر و ته، حواشی مخرب و رفتارهایی که از سوی برخی اهالی خانواده بزرگ فوتبال سر می‌زند، سبب شده تا ذهنیت منفی در خصوص فوتبال و فوتبالی‌ها شکل بگیرد.

در سوی دیگر ماجرا، در همین فوتبال هم کم نبوده‌اند انسان‌های وارسته‌ای که می‌توانند الگوی نسل جوان ما باشند اما متاسفانه برای معرفی آنها کوچکترین قدمی برنداشته‌ایم. در سفر اخیرم به بوشهر فرصتی دست داد تا دقایقی را در کنار خانواده شهید امید نسترن باشم. فوتبالیستی که از جنوبی‌ترین نقطه کشور عزیزمان قد کشید و به کاپیتانی تیم‌های نوجوانان و جوانان ایران هم رسید اما در جنگ تحمیلی به درجه رفیع شهادت رسید. برای معرفی او چه کرده ایم؟ کدام تورنمنت را در بوشهر یا هر جای دیگری به نام او برگزار کرده‌ایم؟

کدام فوتبالیست امروزی ما می‌داند روزی در ترکیب تیم دوست داشتنی و قدیمی برق شیراز که این روزها جایش در فوتبال ما حسابی خالی است، فوتبالیستی توپ می‌زد بنام سروان خلبان ابراهیم بازرگان؟ مدافع راست خوش قد و قامتی که در راه راست زندگی، دفاع از آب و خاک این مرز و بوم را برگزید و به جای سرزدن روی سر مهاجمان فوتبال، رفت تا روی سر مهاجمان دلاوری مي‌كرد. برای معرفی این عزیزان که همه مدیون آنها هستیم چقدر تلاش کرده‌ایم؟ چقدر کوشیده‌ایم با الگو قرار دادن این چهره‌ها که ستاره‌های واقعی فوتبال ما هستند از اشتباهات دوری کنیم؟

پیشنهاد اینجانب به عنوان عضوی کوچک از خانواده فوتبال به مسئولان سازمان لیگ این است که هفته یا هفته‌هایی از رقابتهای لیگ برتر را به نام این شهیدان سرفراز نامگذاری کنیم تا با ارج نهادن به مقام شامخ این بزرگان، الگوهای مناسبی را برای جوانان مان معرفی کنیم. تردیدی ندارم که با پیگیری این موضوع از سوی شما و سایر همکارانتان می‌توانیم دریچه‌های زیبایی را به سمت فوتبال مان بازکنیم.»

منبع :https://www.tabnak.ir/fa/news/547601/%D8%AF%D8%B1%...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از راحله ...

برانکو به یک عروسی کاملا فوتبالی دعوت شد!
بازتاب گسترده حرکت زیبای گلزن پرسپولیس در هندوراس
ستاره استقلال 6 تایی شدن پرسپولیس را تبریک گفت
حرکت جوانمردانه بازیکن پرسپولیس در بازی دیروز
خانواده نوروزی و برگشت خوردن چک های باشگاه"پرسپولیس"
قلعه نویی از لیگ برتر ترکیه پیشنهاد داشت
حمله بهترین هافبک راست استقلال به فردوسی پور
مدیران پرسپولیس که برای بازگشتم هیچ کاری نکردند را هرگز نمی بخشم
واکنش محمدحسین کنعانی به شایعه پیشنهاد پرسپولیس
قلعه نویی به دنبال بازیکن محبوب استقلال
کاپیتان سابق صبا به پدیده پیوست
محمد پنجعلی : ما دیروز روی ضد حمله گل می‌خوردیم
بایرامی مهاجم تراکتورسازی: رقیب من خودم هستم
محسن قهرمانی: واقعا همان چیزی که در دلم بود را روی سینه‌ام نوشتم.
آتیلا حجازی : قسم می خورم انتقاد از استقلال پشت پرده دارد
حسین فرکی جانشین منصوریان در نفت
پیوستن رحمتی به پرسپولیس با مبلغ هفت میلیارد تومان
سوت پایان فینال سوپر کاپ فوتبال در دقیقه 63 به دستور رئیس جمهور
آماری حیرت آور از استقلال پرویز مظلومی
به نظر می‌رسد برخی فوتبالیست‌های کشورمان نمی‌توانند از دود و دم دل بکنند.