تاکسی پیامکی شهرداری تهران رقیب خصوصی‌ها می‌شود- هایپرکلابز

ربابه قرائی 8 سال پیش
تاکسی پیامکی شهرداری تهران رقیب خصوصی‌ها می‌شود- هایپرکلابز هایپرکلابز :

در حالی که نرم‌افزارهای درخواست تاکسی از سوی بخش خصوصی عرضه شده است، عضو هیات رییسه شورای شهر تهران گفت: «کال سنتر» روی تاکسی‌ها نصب می‌شود تا شهروندان با یک پیامک، درخواست تاکسی کنند.

ابوالفضل قناعتی در مورد جزییات طرح «کال سنتر»، گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مقرر شده است دستگاه کال سنتر، در ابعاد کوچک روی تاکسی‌های پایتخت نصب شود.

وی با بیان اینکه براساس این برنامه، شهروندان روی تلفن‌های همراه خود، برنامه‌این سیستم را نصب خواهند کرد گفت: برهمین اساس هنگامی که شهروندان نیاز به تاکسی پیدا کنند، می توانند با وارد کردن اطلاعات خود در این برنامه، با مرکز تاکسی ارتباط و نزدیکترین تاکسی برای او اعزام شود. قناعتی با بیان اینکه کلیه پروسه درخواست و اعزام تاکسی، پیامکی خواهد بود گفت: با نصب این برنامه، دیگر مسافران دنبال تاکسی نخواهند گشت.

وی با بیان اینکه کرایه تاکسی نیز براساس مسافت در صفحه نمایش نشان داده می‌شود گفت: همچنین براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است که دستگاه‌های کارت‌خوان نیز در این دستگاه‌ها نصب شود تا مشکلات ایجاد شده در مورد نرخ متفاوت کرایه‌های تاکسی نیز حل شود.

قناعتی با بیان اینکه این طرح درکشورهای ترکیه و آلمان با موفقیت تست شده است گفت: در سال94 این طرح به صورت پایلوت در چند منطقه تهران اجرایی می‌شود.

معلوم نیست چرا شهرداری تهران به جای حمایت و تشویق بخش خصوصی، قصد دارد رقیبی برای این بخش شود. این در حالی است که این طرح در بسیاری از کشورهای دنیا توسط بخش خصوصی انجام می‌شود و نیازی به دخالت نهادهای دولتی و عمومی نیست.

منبع :http://www.ictna.ir/id/068183

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب