قابلیت‌های فراوان نسخه نهایی iOS 9.3 - هایپرکلابز

هادی بابائی 7 سال پیش
قابلیت‌های فراوان نسخه نهایی iOS 9.3   - هایپرکلابز هایپرکلابز :

در دی ماه سال ۹۴ شاهد عرضه اولین نسخه آزمایشی آی‌او‌اس 9.3 بودیم که به قابلیت‌های جدید آن به طور مفصل پرداختیم. اپل با ارایه ۷ نسخه آزمایشی در طی این مدت برای توسعه دهندگان و کاربران عمومی سعی بر این داشت تا نسخه نهایی آی‌او‌اس 9.3 کاملا بدون نقص و ایراد به دست کاربران برسد.
جدا از به‌روزرسانی‌های اصلی iOS که یک‌بار در سال ارائه می‌شوند، آی‌او‌اس 9.3 یکی از بزرگ‌ترین آپدیت‌های ارائه‌شده برای این سیستم‌عامل محسوب می‌شود. این نسخه با قابلیت‌های جدیدی مانند:

Night Shift
رمزگذاری روی یادداشت‌ها در برنامه Note
بهبودهایی در CarPlay
امکان ایجاد چند حساب کاربری در آیپد برای برنامه‌های مخصوص مدارس
شخصی‌سازی بیشتر در برنامه News و رفع بسیاری از باگ‌های آن

از امروز برای تمام کاربران قابل دریافت است.

یکی از امکانات برجسته iOS 9.3 نایت شیفت است که در این مطلب به توضیح مفصل آن پرداختیم. Night Shift صفحه نمایش را به رنگ‌های گرم‌تر در طول شب مجهز می‌کند و هنگام طلوع آفتاب، که چشم کاربر در نور طبیعی روز قرار می‌گیرد، آن را به حالت اولیه درمی‌آورد. این قابلیت به مطالعه با آی‌دیوایس‌ها در هنگام شب کمک شایانی می‌کند. این موضوع باعث می‌شود تا کارکردن با آی‌دیوایس در زمان شب و قبل از خواب، تأثیر نامطلوبی بر کیفیت خواب کاربر گذاشته نشود‌.
یک قابلیت کاربردی دیگر رمزگذاری روی یادداشت‌هایی است که در برنامه Note ایجاد می‌شود. بدین ترتیب کاربران از این پس می‌توانند با خیال راحت نوشته‌های مهم مانند اطلاعات مالی، اطلاعات پزشکی و رمزهای ورود به وب‌سایت‌های مختلف را در برنامه Note وارد کنند و روی آن‌ها رمز بگذارند تا احیانا شخص دیگری به این اطلاعات دسترسی پیدا نکند. امکان بازکردن این یادداشت‌ها به‌وسیله حسگر Touch ID فراهم شده تا کاربران دسترسی سریع و راحتی به یادداشت‌های امن خود داشته باشند و هر بار مجبور به وارد کردن گذرواژه نباشند.
در این نسخه تعداد بیشتری از برنامه‌های پیش‌فرض نصب شده مانند Settings مجهز به میانبر 3D Touch شده‌اند و امکان اتصال بیش از یک اپل واچ به آیفون نیز فراهم شده است.نسخه نهایی آی‌او‌اس 9.3 هم اکنون در دسترس است و در مسیر Settings > General > Software Update در آی‌دیوایس خود می‌توانید آن را دریافت کنید. همچنین این به‌روزرسانی از طریق آیتونز نیز قابل انجام است.

منبع :

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب