ارادت به پیامبر (ص) در شبکه های اجتماعی- هایپرکلابز

معصومه شوقي 7 سال پیش
ارادت به پیامبر (ص) در شبکه های اجتماعی- هایپرکلابز هایپرکلابز :

فضای مجازی در چند روز اخیر فضایی متفاوت از قبل پیدا کرده و مسلمانان در کشورهای مختلف ابراز علاقه و ارادت خود به حضرت محمد (ص) را در قالب عکس ها و جملاتی در شبکه های اجتماعی بیان کردند.

کمپین ابراز علاقه به پیامبر اکرم (ص)، به منظور اعلام انزجار از حرکت مجله فرانسوی شارلی ابدو، از دو روز پیش با شعارهای «من عاشق محمدم»، «از تروریسم متنفرم» و «توهین به پیامبران الهی را محکوم می‌ کنم» در شبکه های اجتماعی و به ویژه شبکه اجتماعی «اینستاگرام» شروع شد. در این میان بسیاری از چهره های عالم هنر، ورزش و سیاست و حتی پیج رسمی برخی نهادها و سایت های اینترنتی به این کمپین پیوستند که در ادامه برخی از پیام ها را که همراه با انتشار تصاویری حاوی ابراز عشق به پیامبر (ص) بود مرور می کنیم:

پیامبر ما پیامبر نور و روشنایی است
آزاده نامداری مجری تلویزیون نوشت: "ما، مومن به پیامبری هستیم که برای ارزش و کرامت انسانی برانگیخته شد، پیامبر ما، پیامبر نور و روشنایی است، معجزه اش کتاب بود و ... اللهم صل علی محمد وآل محمد..."

دینم یعنى صلح و پیامبرم رسول اخلاق بود
رضا صادقی خواننده محبوب پاپ نوشت: " من مسلمانم، دینم یعنى صلح و پیامبرم رسول اخلاق بود. کلام شیرین خدا را هدیه آورد. از جنگ متنفرم. از خونریزى متنفرم. از تروریسم متنفرم. حضرت محمد (ص) را دوست دارم. تمام ادیان براى من قابل احترام هستند..."

سلام بر پیامبر رحمت و مهربانی
آرش میراسماعیلی قهرمان جودو که سال ها قبل با حاضر نشدن مقابل حریفی از رژیم اشغالگر قدس محبوب شد، نوشت: "سلام بر نبی مکرم اسلام، سلام بر پیامبر رحمت و مهربانی، هتک حرمت و اهانت به ساحت مقدس رسول اکرم (ص) را محکوم می کنیم و هم صدا با جهان اسلام ندای لبیک یا محمد(ص) سر می دهیم، لبیک یا محمد(ص)"

جهان را با عشق وجودت معطر کن
بهاره رهنما بازیگر سینما و تلویزیون نوشت: «یا محمد، جهان بدون خشونت که آرزوی عبثی است، اما روزهای آرام تر، بی قضاوت تر و مهربان تری نصیبمان کن! تو که پایه های عرش بر محبتت استوار است، جهان پر خشونت امروز را با عشق وجودت معطر کن"

تو رحمه للعالمین هستی
محسن پیرهادی عضو شورای شهر تهران نوشت: "السلام علیک یا رسول الله تو رحمة للعالمین هستی؛ نمی فهمند، خورشید هم با گرمی چشم تو گردان است، هُرم نگاهت گرم تر از آتش زرتشت، از گرمی چشمان تو سلمان مسلمان است، در بیشه آل نبی جای شغالان نیست، باید بداند دشمن اینجا جای شیران است، این بار هم خط مقدم در دفاع از تو، قلب تمام بچه های پاک، سلمان است"

هشتگ ها و کمپین های مشابهی هم در کشورهای دیگر راه افتاده است که در اکثر پست ها و مطالب مردم پیامبر را به عنوان پیامبر صلح و دوستی معرفی و سعی کردند با زبان های مختلف حضرت محمد (ص) را به مردم دنیا معرفی کنندبا تصاویر خارهایی که خود کاشته اند ما را به محاکمه کشانده اند
علی ضیا مجری محبوب تلویزیون هم در واکنش به اهانت اخیر مطلبی طولانی نوشت که بخشی از آن را می خوانید: «جنگ ها را در خبرهای ریز و درشت روزنامه پنهان کرده اند، حراج آبروی پدر، شکستن قلب بچه ها، ... شکستن حریم پدر با مرگ برابری می کند، بیزارم از هر چه هتک حرمت، بیزارم از هر چه قتل و کشتار، ... شقیقه قلب هامان را هدف گرفته اند و با تصاویر خارهایی که خود کاشته اند، در دادگاه خیابان ما را به محاکمه کشانده اند، فکر می کنم به شکارچی بی رحمی که در تله ای که گذاشته است گرفتار شده، سال ها بعد مردی را دیدم با یک پای آهنی که از بی رحمی شیر های بیابان و شجاعت خود برای نوه هایش داستان سرایی می کرد. پیامبر من آمده برای دستگیری برای آشتی برای مهربانی، پیامبر من همان است که با دشمنان خود مهربان بود و عاشق و تمام تلاش خود را برای بخشایش دشمنانش کرد. دین من دین صلح است و آرامش، دین نجات انسان ها، دین دستگیری و هیچ کس حق ندارد اعتقادات پیشرفته و وارسته و انسانی و بزرگ مرا به باد سخره بگیرد، اسلام به من آموخته که نباید به اعتقادات دیگران توهین کرد و نیز همیشه با ترور مخالف است..".

هیچ چشمی عاشقانه به زمین خیره نبود
شاهد احمدلو کارگردان و بازیگر جوان سینمای کشور هم در مسیر پیوستن به این کمپین شعری از سهراب سپهری را منتشر کرد: «من از بازترین پنجره با مردم این ناحیه صحبت کردم، حرفی از جنس زمان نشنیدم، هیچ چشمی عاشقانه به زمین خیره نبود. کسی از دیدن یک باغچه مجذوب نشد"

درود بر محافظ نام و نشان پیامبران پیشین
بهروز شعیبی کارگردان جوان سینما و تلویزیون که این روزها با سریال «پرده نشین» مطرح شده نوشت: "درود بر پیامبر آزادی و آزادگی، درود بر پیامبر انسانیت و انسان دوستی، درود بر محافظ نام و نشان پیامبران پیشین، درود بر پیامبر رحمت"

یا رسول الله فدای تو جن و روح و بشر
جواد رضویان در صفحه اش این دو بیتی را نوشته است: «یا رسول ای فدای تو جن و روح و بشر/ وی اسیر تو این همه یکسر/ خانه جان بدون تو ویران/ با تو ویرانه، کاخی از مرمر."

عشق ورزی خالصانه به نبی مکرم اسلام(ص)
به غیر از افراد مذکور، چهره ها و نهادهای بسیار دیگری به این کمپین پیوستند، مانند دکترحسین انتظامی معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد، سایت ریتم زندگی و تلویزیون اینترنتی تی وی پلاس، وحید یامین پور، هیئت میثاق با شهدا، بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع)، وحید یامین پور،محمد کفاشیان،محمد رضا طاهری مداح اهل بیت (ع)،سید مهدی میرداماد مداح اهل بیت(ع) سید محمد موسوی، علیرضا کمالی، نرگس آبیار و بسیاری دیگر که با انتشار متن‌های کوتاه به این کمپین پیوستند.

اما هشتگ ها و کمپین های مشابهی هم در کشورهای دیگر راه افتاده است که در اکثر پست ها و مطالب مردم پیامبر را به عنوان پیامبر صلح و دوستی معرفی و سعی کردند با زبان های مختلف پیامبر را به مردم دنیا معرفی کنند؛ در ادامه تعدادی از این کامنت ها را میخوانیم:

کاربری مراکشی: "محمد پیامبر صلح است، چه کسی می تواند او را به عنوان چهره خشن و خشمگین در دنیا معرفی کند که از ترور حمایت می کند."

کاربری اندونزیایی: محمد در بدترین شرایطی که در عربستان حضور داشته همیشه گفت وگو را به جنگ ترجیح می داده و برای ارتقای سطح فکری مردم تلاش می کرده است."

کاربری لبنانی: تا به حال در کجا مسلمانان به حضرت مسیح توهین کرده اند؟ این تفکرات که می خواهند از طریق توهین و کشیدن کاریکاتور پیامبر اسلام را مسخره کنند، هیچ ارتباطی به آزادی بیان و اعتقادات ندارد. باید به همدیگر احترام بگذاریم."

منبع :http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=292385

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب