تشخیص سرطان با موبایل!- هایپرکلابز

تشخیص سرطان با موبایل!- هایپرکلابز هایپرکلابز :

تشخیص سرطان با موبایل!
کودکانی که به این بیماری مبتلا هستند اغلب مردمک چشم‌ شان در عکس‌ها زیر نور فلاش سفید می‌شود و همین موضوع ساده اخیرا باعث نجات جان "آوری" پسر دو ساله جولی فیتس‌جرالد شد.
محققان دریافته‌اند که تلفن همراه می‌تواند از گسترش یک سرطان مرگبار در کودکان جلوگیری کند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری ورج، بیماری "رتینوبلاستوما" یکی از انواع نادر سرطان پیشرفته چشم است که تقریبا فقط در کودکان بروز می‌کند.

این سرطان در قالب یک تومور در شبکیه چشم رشد می‌کند، اما صرفا به وسیله یک گوشی هوشمند قابل تشخیص است.

کودکانی که به این بیماری مبتلا هستند اغلب مردمک چشم‌ شان در عکس‌ها زیر نور فلاش سفید می‌شود و همین موضوع ساده اخیرا باعث نجات جان "آوری" پسر دو ساله جولی فیتس‌جرالد شد.

فیتس‌جراید به شبکه خبری ای بی سی گفت: من این احساس را داشتم که مشکلی در چشم پسرم وجود دارد. همیشه در عکس‌های پسرم لکه سفیدی در مردمک چشم وی مشاهده می‌کردم، اما پس از خواندن مطلبی درباره تشخیص سرطان چشم، وی را نزد پزشک بردم که وجود سرطان را در وی تایید کرد.

متاسفانه آوری چشم خود را به دلیل این بیماری از دست داد، اما توانستیم جان وی را از مرگ نجات دهیم.

پزشکان می‌گویند، مشخص شدن یک هاله سفید در مردمک چشم یک کودک در عکس به معنی تشخیص قطعی سرطان چشم نیست، اما همیشه ارزش پیگیری موضوع را دارد.

مایکل استیوارت، متخصص چشم‌ در کلینیک مایو به روزنامه یو اس آ تودی گفت: بسیار بهتر است که یک آزمایش با نتایج منفی داشته باشیم تا اینکه از آزمایش صرف نظر کرده و بیماری را پیگیری نکنیم.
بیماری سرطان چشم در مراحل اولیه بسیار قابل درمان است. فناوریها و شیمی‌درمانی‌های کنونی می‌توانند جان کودک مبتلا به این بیماری را نجات دهند.

دوربین گوشی‌های هوشمند به عنوان ابزار تشخیص این بیماری آنقدر موثر هستند که مرکز سرطان چشم کودکان در آمریکا سال گذشته کمپینی را با محوریت این موضوع انجام داد. آنها پوستر‌هایی از چشمان کودکان را منتشر کردند که زیر نور فلاش دوربین سفید شده بود.

منبع :http://kamooneh.com/fa/news/80730/%D8%AA%D8%B4%D8%...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب