نحوهی فعال کردن safe mode در اندروید- هایپرکلابز

مریم فلاح 7 سال پیش
نحوهی فعال کردن safe mode در اندروید- هایپرکلابز هایپرکلابز :

امروزه با وجود مشکلات زیادی که در اندروید وجود دارد یکی از بهترین روش ها بهره گیری از حالت safe mode است.
حالت Safe Mode در اندروید وضعیتی است که در آن شما فقط به برنامه های اصلی گوشی هوشمند – که هنگام خریدن گوشی بر روی آن نصب است – میتوانید دسترسی داشته باشید.( در زمان هایی که گوشی شمابه یک مشکل اساسی مانند کندی بیش از حد یا Reboot شدن های مداوم دچار است). در حالت Safe Modeتنها تنظیمات و اپلیکیشن های اصلی در دسترس هستند.

برای بردن گوشی به حالت Safe Mode چند روش وجود دارد که بسته به نوع و مدل گوشی و نسخه سیستم عامل ممکن است تفاوت داشته باشد.

روش اول
دکمه Power را فشار داده و نگه دارید تا منوی Power نمایش داده شود. سپس بر روی گزینه Power Off ضربه زده و نگه دارید تا زمانی که گزینه مربوط به راه اندازی گوشی در حالت Safe Mode نمایش داده شود. بعد از آن بر روی Ok ضربه بزنید.
این روش برای نسخه های 4 و قبل از آن در اندروید مناسب است.

روش دوم
گوشی خود را خاموش کرده و سپس روشن کنید. بعد از آن صفحه نمایش روشن شد و لوگوی سازنده گوشی نمایان شد دکمه تنظیم صدای بلند – volume up – را فشار داده و نگه دارید تا گزینه Safe Mode در گوشه پایین و سمت چپ صفحه نمایش پیدا شود. اگر این کار موثر نبود، مراحل فوق را اینبار با دکمه صدای کم – Volume Down – یا هر دو دکمه تنظیم صدا یا دکمه Home تکرار کنید.

روش سوم
گوشی خود را خاموش کنید. بعد از روشن کردن مجدد آن بر روی دکمه منو چندین مرتبه به شکل پیاپی ضربه بزنید. این حالت کمی نیاز به دقت دارد در نتیجه شاید مجبور باشید که چند بار امتحان کنید.

خارج شدن از حالت Safe Mode

خارج شدن از این حالت به همان سادگی فعال کردن آن است.


روش اول
گوشی خود راخاموش کنید. بعد از روشن کردن آن دکمه های صدای پایین و Power را به شکل همزمان فشار داده و نگه دارید تا از حالت Safe Mode خارج شوید.

روش دوم
گوشی خود را خاموش کنید. اگر گوشی شما از یک باتری قابل جداسازی استفاده میکند بعد از خاموش کردن گوشی باتری را جدا کنید و چند لحظه صبر کنید تا کاپاسیتور گوشی شما به شکل کامل دشارژ شود. سپس باتری را جایگذاری کنید و گوشی را روشن کنید.

روش سوم
روش دوم را اینبار به همراه سیم کارت و باتری به اجرا در آورید. یعنی بعد از خاموش کردن گوشی هوشمند خود هم سیم کارت و هم باتری را خارج کرده و کمی صبر کنید و بعد از آن مجددا گوشی خود را روشن کنید.

نکته آنکه در هنگام بردن گوشی به حالت Safe Mode یا خارج کردن از این حالت، بهتر است قاب گوشی خود را جدا کنید تا فشردن دکمه های فیزیکی راحت تر باشد.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب