آیا احتمال ورود رسمی اپل و سامسونگ به ایران هست؟- هایپرکلابز

عباد محمدي 10 سال پیش
آیا احتمال ورود رسمی اپل و سامسونگ به ایران هست؟- هایپرکلابز هایپرکلابز :

مهدی میرمهدی رییس صنف فناوران رایانه تهران در گزارشی خبر از ورود نمایندگی شرکت های بزرگ همچون سامسونگ، اپل و سایر برندها در آینده ای نزدیک خبر داد.
رییس صنف فناوران رایانه تهران از احتمال ورود نمایندگی‌های شرکت‌های بزرگی هم‌چون سامسونگ، اپل و سایر برندها در زمینه‌ی فناوری اطلاعات در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
مهدی میرمهدی اظهار کرد: با لغو بعضی تحریم‌ها در حوزه فناوری اطلاعات، احتمال این‌که حضور شرکت‌های بزرگ در ایران برای این‌که اجناس خود را به صورت مستقیم به کشور وارد کنند بسیار زیاد است، چرا که این شرکت‌ها تمدید نمایندگی نداشته‌اند و همه از طریق امارات بوده است. وی در ادامه به مشکلات برطرف نشده‌ی وارد‌کنندگان اشاره‌ای کرد و افزود: ما با مشکلاتی از قبیل دارایی، بیمه و نوسانات دلار و مالیات روبه‌رو هستیم و این موضوعات در واردات اجناس IT به کشور تاثیر زیادی گذاشته است.
در حال حاضر چون وضعیت دلار ثابت نیست خیلی از شرکت‌ها از فعالیت خود کم کرده‌اند برای مثال در نمایشگاه تبلت و نوت‌بوک که برگزار شد، من برندهایی را دیدم که تا به حال اسم آنها هم به گوش من نخورده است. وی در ادامه مطرح کرد: ما در IT مشکل تحریم نداریم و درحقیقت خود تحریمی جلوی ما را گرفته است.
هر جنسی در دنیای فناوری تولید شود همکاران ما قادر به وارد‌ کردن آن به داخل کشور خواهند بود اما تحریم‌های گمرکی ضربه‌های بیشتری را به این حوزه وارد می‌کند. در این زمینه افرادی که تصمیم می‌گیرند و می‌گویند فلان ردیف کالا وارد نشود، باید تحقیق بیشتری کنند. رییس صنف فناوران رایانه تهران در پایان با اشاره به تغییر‌ نکردن قیمت اجناس IT نسبت به ماه گذشته مطرح کرد: نوسانات بازار ارز از کاهش قیمت‌ها جلوگیری کرده است. اگر مسائلی که توسط دولت وعده داده شده اجرا شوند، قیمت‌ها کاهش پیدا می‌کند.

منبع :http://www.yjc.ir/fa/news/4555503/%D8%A2%DB%8C%D8%...
8 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 2 دیدگاه از 2 دیدگاه
غزال  مظفريان غزال مظفريان يعنى اين ممكن هست شك دارم sad
10 سال پیش
...... ...... ...... ...... اميدوارم
10 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب