خداحافظی تلخ با بازی های کرک شده تا دو سال دیگر- هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 6 سال پیش
خداحافظی تلخ با بازی های کرک شده تا دو سال دیگر- هایپرکلابز هایپرکلابز :

با توجه به روند پیش رو احتمالاً تا دو سال آینده هیچ بازی رایگانی در سطح جهان برای دانلود کردن وجود نخواهد داشت. جمله ای که آن را مشاهده می کنید از ما نیست. بلکه این جمله از زبان سازمان دهنده ی اصلی یکی از مهم ترین گروه هایی بیرون آمده است که در حال حاضر به امر کرک کردن بازی های کامپیوتری جدید و شکستن قفل های تعبیه شده بر روی آن ها مشغول هستند.

گروهی که با توجه به روند فعلی آینده ی بازی های کرک شده یا به قول معروف پایرت را به هیچ وجه روشن نمی بینند.برای آن دسته از افرادی که در طی سال های اخیر به انجام رایگان بازی های کامپیوتری به شکل پایرت عادت کرده اند، نام 3dm نامی کاملاً آشنا به نظر می رسد.

در واقع این گروه کرک کننده ی چینی که اعضای آن در شکستن قفل های کار گذاشته شده بر روی بازی های کامپیوتری پلتفرم PC تبحر خاصی دارند ، هم اکنون به عنوان امید اصلی پایرت بازان به منظور شکستن قفل های پیچیده و رمز گذاری شده در بازی های کامپیوتری محسوب می شوند.

اما به نظر می رسد که شاه کلید این گروه هکر هم دیگر مثل سابق کارایی ندارد و شاید آن ها هم در ادامه ی کار نتوانند از پس شکستن قفل های پیچیده ی تعبیه شده در بازی های کامپیوتری جدید بر بیایند.

در طی روز های اخیر عضو ارشد و سازمان دهنده ی اصلی گروه 3dm (که بیش از هر چیز با نام مستعار ققنوس شناخته می شود) در فروم اصلی این گروه توضیحاتی را در مورد روند پیشرفت در فرآیند کرک کردن بازی Just Cause 3 داده است. سخنانی که به کلی بوی تسلیم و نا امیدی می دهند.

به نظر می رسد که اعضای گروه 3dm کار کشته ترین عضو خود را برای شکستن قفل بازی Just Cause 3 مامور کرده اند. اما بر طبق گفته های ققنوس تمامی تلاش های او تا این لحظه بی نتیجه مانده است و این هکر کار کشته تقریباً در برابر قفل جدید بازی Just Cause 3 تسلیم شده است.

با این حال ققنوس همچنان امیدوار به نظر می رسد و از همین رو همکار خود را به انجام تلاش بیشتر برای هک کردن این بازی تشویق کرده است؛ چرا که او اعتقاد دارد قفل بازی Just Cause 3 بالاخره شکسته خواهد شد و نباید به همین راحتی دست از تلاش کشید.

با این حال حتی در صورت شکسته شدن قفل بازی Just Cause 3 (که با توجه به عدم پیشرفت فرآیند هک کردن این بازی تا این لحظه بسیار دشوار به نظر می رسد).

در این میان بازی Just Cause 3 هم از نسخه ای پیشرفته از قفل های باز دارنده ی این چنینی استفاده می کند که در واقع دنوو Denuvo نام دارد. البته گروه 3dm سابقه ی شکستن نسخه ی پیشین قفل دنوو را در کارنامه دارد و از همین رو تنها گروهی که شاید بتواند از پس این کار بر بیاید و بالاخره نسخه ی PC از بازی Just Cause 3 را به زانو در بیاورد همین گروه چینی است.

امری که پیش از این توسط آن ها بر روی بازی Dragon Age Inquisition صورت گرفت و انجام این بازی را پس از گذشت چند ماه از انتشار آن، برای علاقمندان تجربه کردن نسخه های پایرت شده ی این اثر بر روی پلتفرم PC میسر ساخت. اما آثاری نظیر Just Cause 3 و FIFA 16 از نسخه ای جدید و پیشرفته از قفل دنوو استفاده می کنند و تا این لحظه تمامی تلاش ها برای کرک کردن این دو بازی ناکام مانده است.

بنا بر این اگر تلاش های گروه 3dm و سایر گروه های کرک کننده ی مشابه برای شکستن قفل عناوینی مشابه با بازی Just Cause 3 بی ثمر بماند، به احتمال فراوان شرکت های بازی سازی بیشتری نسبت به استفاده از نسخه های پیشرفته تر قفل دنوو در ساختار بازی های خود تشویق خواهند شد و این احتمال وجود دارد که به زودی شاهد تحقق یافتن پیش بینی عضو ارشد گروه 3dm باشیم.

یعنی آینده ای بدون بازی های کرک شده و فرا رسیدن مرگ فرآیند پایرسی. امری که با توجه به روند سال های اخیر چندان غیر محتمل به نظر نمی رسد. چرا که در نسل گذشته شاهد هک شدن تمامی کنسول های بازی بودیم و در عین حال عناوین موجود بر روی پلتفرم PC نیز در یک چشم بر هم زدن کرک می شدند.

در واقع سرعت عمل و شکل کلی این روند به گونه ای بود که همواره پایرت بازان بادی به غبغب می انداختند و با غرور خاصی جمله ی "بالاخره هر قفلی شکستنی است" را بر زبان می آوردند. جمله ای که با توجه به سخنان رهبر گروه 3dm دیگر نمی توان آن را همچون گذشته با اطمینان خاطر بر زبان آورد.

در هر صورت می توان گفت که در نسل حاضر نه تنها هیچ کنسولی تا این لحظه کرک نشده است بلکه روند کرک شدن بازی های پلتفرم PC نیز روز به روز دشوار تر می شود. به هر حال به نظر می رسد که آخرین سنگر پایرت بازان جهان یعنی پلتفرم PC نیز در حال تسخیر شدن است و شاید تا زمان پایان یافتن عمر نسل هشتم بازی های کامپیوتری، پایان عمر بازی های کرک شده و پایرت را هم شاهد باشیم.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از ندا نظام ابادی

معرفی خودرو جیپ گرند چروکی سامیت 2017
معرفی گوشی مایکروسافت لومیا ۶۵۰
معرفی گوشی هوشمند ال جی استایلوس ۲
حل مشکل شارژ موبایل با باتری های هیدروژنی
ساخت قلم هوشمندی برای بیماران مبتلا به پارکینسون
ساخت پارچه های هوشمند جهت کنترل ضربان قلب
ساخت پروژکتور جیبی برای نمایش فایلهای موبایل
معرفی خودرو لوکس آلپینا B7 مدل 2017
فناوری جدید برای تشخیص آدم های عاشق
معرفی خودرو میتسوبیشی اوتلندر Outlander) 2016)
راه حلی برای سریع خواندن پیام‌های واتس‌اپ
رونمایی از سانتافه ۲۰۱۷ در نمایشگاه شیکاگو
<< Tiger Sport >> تازه واردی در دنیای موتورسیکلتهای پیشرفته
تست تشخیص سرطان درمنزل و در آینده ای نزدیک
دوش هوشمند حمام راهی برای صرفه جویی
رونمایی از کیبورد بلوتوث برای ابزارهای هوشمند
ابداع صندلی پوشیدنی برای جراحان توسط ژاپنی‌ها
شارژ تلفن همراه با کمک خاک گیاهان
رونمایی از خودرو BMW-M760i مدل ۲۰۱۷
معرفی وب سایتی مفید برای ویرایش فایل‌های PDF