آغاز فروش اولین خودروی چاپی جهان - هایپرکلابز

آغاز فروش اولین خودروی چاپی جهان - هایپرکلابز هایپرکلابز :

اولین خودروی چاپ سه‌بعدی تجاری از سال ۲۰۱۶ با قیمت ۵۳ هزار دلار وارد بازار خواهد شد.

براساس گزارش تلگراف، شركت لوكال موتورز كه توليد اولين خودرو چاپ سه‌بعدي جهان را به عهده دارد اعلام كرد پذيرش سفارش‌هاي پيش‌خريد خودروهايش را از بهار 2016 آغاز خواهد‌كرد و توليد و عرضه اين خودروها از اوايل سال 2017 آغاز خواهد‌شد.
اين شركت كه سال گذشته با چاپ سه‌بعدي خودروي Strati در محل نمايشگاه خودروي SEMA صنعت خودروسازي جهان را متحول ساخت،‌ اكنون وارد مراحل آزمايش و توليد شده‌است تا در نهايت مجموعه LM3D SWIM را با استفاده از فناوري چاپ سه‌بعدي وارد بازار سازد.

خودروي چاپي LM3D Swim كه امسال در نمايشگاه خودروي SEMA رونمايي شد، توسط يكي از اعضاي شركت لوكال موتورز به منظور حضور در مسابقه طراحي خودروهاي نسل آينده اين شركت طراحي شد و توسط آراي اعضاي شركت و هيات داوران به عنوان طرح برنده انتخاب شد.

نزديك به 75 درصد از خودروي LM3D Swim از جمله كل بدنه و شاسي‌هاي آن با استفاده از فناوري چاپ سه‌بعدي ساخته‌ شده‌اند. صفحات بدنه را مي‌توان در قالب مجموعه‌اي از اشكال مختلف چاپ كرد و برروي شاسي‌ها قرار داد،‌از اين رو خودرو بسيار متفاوت به نظر مي‌آيد اما براساس سكويي مشابه با ديگر خودروها ساخته خواهد‌شد.

مهندسان براي طراحي اين خودرو از نرم‌افزار‌هاي شركت زيمنس استفاده كردند و براي تامين مواد قابل چاپ نيز از كمك شركت SABIC، توليد كننده مواد ترموپلاستيكي بهره بردند. اين شركت اميدوار است به تدريج بتواند 90 درصد از خودروهاي خود را با كمك چاپ سه‌بعدي توليد كند.

شركت لوكال موتوز براي تلفيق فناوري كه از تعامل ميان خودروهاي چاپ شده سه‌بعدي،‌ راننده اين خودروها و محيط بيرون از خودرو پشتيباني مي‌كند و در نتيجه ايمني و بهره‌وري در ترافيك را افزايش مي‌دهد، از شركت IBM كمك گرفته‌است.

انتظار مي‌رود اين خودرو با قيمت 53 هزار دلار به فروش برسد. شركت لوكال موتورز قصد دارد در سال 2016 دركنار انجام تست‌هاي فدرال تصادف‌ و كسب مجوز تردد در خيابان‌ها، چند نمونه ديگر از خودروهاي مجموعه LM3D را رونمايي كند. اين شركت همچنين برنامه‌هايي براي توليد چاپ سه‌بعدي يك موتورسيكلت، يك سه‌چرخه برقي و نوعي خودروي ديگر را نيز دارد.

منبع :http://hamshahrionline.ir/details/312920/Science/H...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از محمد حسين رضايي

با دیدن دود اگزوز عیب موتور را تشخیص دهیم
مشتریان زیادی کنسول Wii u را هدف خرید خود قراردادند
معرفي بهترین بازی‌های سال 2015
آشنایی با اصطلاح لِول در بازی‌های ویدیویی-کامپیوتری
مفاهیم: کارکرد لِول در بازی‌های ویدیویی-کامپیوتری چیست؟
برنامه‌نویسی در ویندوز ۱۰با اپلیکیشن استودیو
3 نکته مهم برای تلگرام بازهای حرفه ای!
آشنایی با بازی جنون سرعت: آخرین آرزو
کلیک روی قدیمی‌ترین سایت جهان
قدرتمند‌ترین ابررایانه جهان همچنان در دستان چین
افزایش عمر باتری تلفن همراه شما
آشنایی با طرز اتصال کنترلر پی‌اس ۴ به رایانه
رقابت اسنپ‌چت و فیس‌بوک
آپدیت گوگل مپ برای آیفون
سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری تویوتا در زمینه هوش مصنوعی
اپل دوباره آی‌فون چهار اینچی می‌سازد
هیوندای خودروی اندرویدی می‌سازد
آغاز فروش خودروهای هیدروژنی در ژاپن
آشنایی با گونه‌ها و سبک‌های بازی‌های ویدیویی - کامپیوتری
آشنایی با بازی ویدیویی ویچر ۳