جاده هایی که خودرو ها را شارژ می کنند- هایپرکلابز

جاده هایی که خودرو ها را شارژ می کنند- هایپرکلابز هایپرکلابز :

تصور کنید روزی برسد که هرگز مجبور به بنزین زدن نباشید. این دقیقا همان چیزی است که بزرگراه ها در انگلستان قصد اجرای این برنامه برای رانندگان خودرو های برقی را دارند. اتومبیل ها پس از مجهز شدن به فناوری وایرلس در جاده هایی با تجهیزات تولید میدان الکترومغناطیسی در زیر آن ها به حرکت و در عین حال شارژ خودرو می پردازند. قبل از تعمیم آن به همه جاده های کشور این طرح به طور آزمایشی به مدت ۱۸ ماه اجرا خواهد شد. این اولین بار نیست که فناوری فوق پیاده می شود. شهر “گومی” در کره جنوبی شاهد ساخت یک مسیر ۱۲ کیلومتری بود که به یک سری اتوبوس های خاص اجازه شارژ شدن با فناوری مشابه را می داد.

فناوری های پیشرفته در خودرو ها به سرعت در حال رشد هستند. با توسعه این تکنولوژی گاز های گلخانه ای تولیدی نیز به حداقل می رسند. اجرای آزمایشی طرح فوق در انگلستان به ایجاد یک شبکه جاده ای سبز تر در این کشور و گشایش فرصت های تازه برای کسب و کار های حمل کننده کالاها در سرتاسر انگلستان کمک می کند. کابل های برق در زیر جاده به منظور ایجاد میدان الکترومغناطیسی دفن شده اند. این کابل ها توسط یک سیم پیچ داخل خودرو برق را تولید می کنند.
دولت انگلیس پیش از این متعهد شده است تا در پنج سال آینده با تخصیص ۷۷۰ میلیون دلار به این طرح، انگلستان را در مسیر پیاده سازی این فناوری در جهان پیش بیندازد.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب