نشانه های مختلف بیماری در اطفال سرمایی کدامند ؟- هایپرکلابز

راحله ... 7 سال پیش
نشانه های مختلف بیماری در اطفال سرمایی کدامند ؟- هایپرکلابز هایپرکلابز :

شاید خیلی طبیعی باشد که بچه‌ کوچک‌تان ۶ تا ۱۲ بار در سال سرما بخورد. حتما در این مواقع دستپاچه می‌شوید و به دنبال راه‌حل‌هایی هستید تا هرچه زودتر بیماری فرزندتان را علاج کنید. شاید در این میان به انواع و اقسام توصیه‌های اطرافیان عمل کنید تا بلکه بتوانید از پس بیماری برآیید. ما به شما می‌گوییم که در درجه اول خونسردی خود را حفظ کنید و به نشانه‌ها توجه کنید. همراه کردن مراقبت‌های مادرانه با چاشنی مهر و محبت می‌تواند راهگشای شما باشد. در این مواقع روش‌های ساده‌ای وجود دارد که می‌توانید تا حدی بیماری فرزندتان را کنترل کنید. این گزارش را بخوانید تا بدانید غیر از نگرانی کارهای دیگری هم می‌توان انجام داد.

اگر یکی از علائم زیر را در فرزندتان دیدید‌، دستپاچه نشوید، به پزشک زنگ بزنید و با او مشورت کنید و اگر لازم بود فورا برای ملاقات با پزشک و تجویز دارو اقدام کنید:

اگر غذا نمی‌خورد: اگر آنقدر علائمش وخیم بود که دیدید غذا هم نمی‌خورد حتما با پزشک تماس بگیرید. یکی از پزشکان در این‌باره می‌گوید: مناسب‌ترین روش این است که ببینید آیا کودک‌تان حداقل هر 6ساعت‌، پوشک خود را خیس می‌کند یا نه.

تب: اگر فرزندتان ۳‌ماهه یا کمتر است و دیدید دمای بدنش بالای ۳۷ درجه رسیده بلافاصله با پزشکش تماس بگیرید. بچه‌های زیر ۳ ماه هنگام بیماری، خطر مشکلات تنفسی بیشتر آنها را تهدید می‌کند. برای بچه‌هایی که سن‌شان بالاتر است‌، اگر تب‌شان به حدود ۳۸ یا ۳۹‌درجه رسید یا حتی تب خفیفی داشتند و چند روز ادامه پیدا کرد‌، حتما با پزشک تماس بگیرید.

مشکلات تنفسی: اگر دیدید که نفس کشیدن فرزندتان توأم با صداهای غیرعادی و عجیبی است یا هنگام خواب صداهای بلندی از او می‌شنوید‌، پس حتما مشکلی وجود دارد. در این مواقع حتما باید با پزشک تماس بگیرید یا ظرف چند دقیقه او را به پزشک برسانید.

حالت خواب‌آلودگی یا بدعنقی زیاد: هیچ‌کسی دوست ندارد بیمار شود‌، بنابراین اگر دیدید بچه‌تان موقع بیماری کمی بدعنق شد‌، زیاد تعجب نکنید. اما اگر متوجه شدید که حالت خواب‌آلودگی داشته یا بدخلقی می‌کند‌، بهتر است با پزشک تماس بگیرید.

سرفه‌های طولانی: سرفه باعث تمیز شدن مخاط و خالی شدن آن از ریه‌ بچه می‌شود، اما اگر این سرفه‌ها بیش از ۷۲‌ساعت ادامه پیدا کرد یا خیلی وخیم شد تا‌حدی که او را به استفراغ انداخت‌، حتما با پزشک تماس بگیرید.

نشانه‌ وخیم دیگر: زمانی که بچه‌تان سرما خورده و شما علائم سیاه‌سرفه را هم در او می‌بینید‌ و اگر دیدید که تنفس او هم توأم با صدا یا مشکلی بوده یا آنکه مایعات به اندازه کافی نمی‌نوشد‌، حتما با پزشک تماس بگیرید.

اگر سرماخوردگی از بین نرفت: اگر علائم بچه‌تان بعد از یک هفته بهتر نشد‌،مجددا به پزشک زنگ بزنید تا مطمئن شوید که دچار نوع دیگری از عفونت نشده باشد.

آبریزش بینی که بهتر نمی‌شود: اگر آبریزش بینی او بعد از چند روز خوب نشد یا همچنان عطسه کرده و همراه با آن چشم‌هایش هم قرمز شده است به پزشک خود زنگ بزنید. شاید علائم آلرژی باشد.

سایر علائم: اگر دیدید بچه‌تان دچار گوش‌درد شدیدی شده یا لب‌هایش کبود شده یا گلودرد همراه با تورم گردن و تب دارد‌، حتما با پزشک تماس بگیرید. همه‌ اینها می‌تواند نشانه‌ بیماری دیگری هم باشد.

به شمّ خود اعتماد کنید

وقتی دچار شک شدید‌، از برداشتن گوشی و تماس گرفتن اصلا نترسید. بسیاری از والدین وقتی بچه‌شان بیمار می‌شود نیاز به این دارند تا کسی به آنها بگوید که چیزی نیست و قوت قلب پیدا کنند و این کاملا طبیعی است. بنابراین به شمّ خود اعتماد کرده و اگر فکر می‌کنید مشکلی هست به پزشک‌تان زنگ بزنید. صحبت با پزشک باعث آرامش ذهنی شما می‌شود. انواع سرماخوردگی می‌تواند برای والدین واقعا آزاردهنده باشد‌، چراکه در اکثر موارد دارویی که بتواند باعث بهتر شدن این وضعیت شود وجود ندارد. اما صحبت با پزشکان می‌تواند به والدین قوت قلب داده و آنها را مطمئن کند کاری که انجام می‌دهند‌، درست است.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب