10 پیشنهاد کاربردی برای کاهش هزینه های خورد و خوراک- هایپرکلابز

راحله ... 7 سال پیش
10 پیشنهاد کاربردی برای کاهش هزینه های خورد و خوراک- هایپرکلابز هایپرکلابز :

• اولین نکته ای که به شما پیشنهاد می کنیم، این است که نسبت به همیشه کمتر بخرید. شاید اولین روزها برایتان کمی سخت باشد، اما ادامه دادن این عادت به شما کمک خواهد کرد که سالم تر باشید و بدنتان نیز خیلی زود به این شرایط، عادت می کند.

• کمتر بیرون از منزل غذا بخورید. در عوض، سعی کنید کمی خلاقیت به خرج دهید و از غذای باقیمانده شب گذشته، غذایی جدید بپزید. شادی این کار نیز در شروع برایتان سخت باشد اما وقتی ببینید با به کار بستن آن حدودا 15 هزار تومان در روز یا 80 هزار تومان در هفته ذخیره کرده اید، ارزشش را دارد.

• هنگامی که در خانه غذا تهیه می کنید، مقدار غذا را بیشتر یا غذای نیمه آماده تهیه کنید و آن را برای وعده های بعدی قسمت بندی کنید و در فریزر بگذارید و در روزهای بعدی از آنها میل کنید. به این ترتیب وقتی بدانید غذای آماده در خانه دارید شاید از گرفتن غذای رستورانی یا رفتن به بیرون برای خوردن غذا منصرف شوید.

• میوه و سبزی ها را در فصلشان بخرید. به این ترتیب مواد غذایی خریداری شده هم ارزش تغذیه ای فراوانی خواهند داشت و هم ارزان تر خواهند بود زیرا میوه ها و سبزی ها در خارج از فصلشان با چند برابر قیمت به فروش می رسند.

• وقتی برای خرید به فروشگاه مواد غذایی می روید مطمئن باشید که گرسنه نیستید زیرا هنگام گرسنگی حجم بیشتری از مواد غذایی را خواهید خرید و به نظرتان همه چیز خوشمزه تر خواهد آمد.

• وقتی برای خرید مواد غذایی می روید قبل از رفتن فهرستی از مایحتاج تان تهیه کرده و طبق آن خرید کنید. درضمن بیش از یک بار در هفته برای خرید نروید در غیر این صورت بین خریدهایتان، اقلامی خواهد بود که چندان مورد نیازتان نیستند.

• برخی مواد غذایی را در صورت امکان عمده خرید کنید. به این ترتیب 5 تا 10 درصد مواد غذایی را ارزان تر خریده اید.

• مواد غذایی مختلف و انواع میوه ها و سبزی ها را به صورت عمده بخرید و در خانه، به شکل کنسروشده، خشک شده یا حتی فریزشده داشته باشید و در مواقع لزوم از آنها وعده های خوشمزه و مغذی تهیه کنید تا مجبور نباشید برای تنوع مرتب از بیرون غذا بگیرید یا به رستوران بروید.

• به جای انواع گوشت مرغ و ماهی، سایر منابع پروتئینی مانند انواع حبوبات، تخم مرغ و لوبیا بخرید و حداقل یک بار در هفته غذای بدون گوشت تهیه و میل کنید. به این ترتیب هم به حفظ سلامتتان کمک می کنید و هم در هزینه هایتان صرفه جویی خواهید کرد. یادتان باشد مخلوط حبوبات با غلات و حتی مخلوط غلات با یکدیگر، پروتئین کافی در حد مصرف یک وعده گوشت به بدنتان می رساند.

• در صورت امکان برخی سبزی های برگ سبز و برخی صیفی ها مانند گوجه فرنگی را خودتان در منزل تان پرورش دهید و در تهیه غذاها استفاده کنید. با این کار سبزی های مغذی تری را به دلیل تازگی وارد برنامه غذایی تان خواهید کرد و از هزینه هایتان نیز کم می کنید.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب