::: مسوول وضعيت آشفته استقلال کيست؟ :::- هایپرکلابز

ЋaMiD KaZeMi 7 سال پیش
::: مسوول وضعيت آشفته استقلال کيست؟ :::- هایپرکلابز هایپرکلابز :

قهرمان فصل گذشته‌ي ليگ برتر فوتبال ايران و تنها نماينده حاضر ايران در بين هشت تيم برتر آسيايي در حالي خودش را براي يک فصل سخت آماده مي‌کند که مسائل زيادي، حضور قدرتمند اين تيم براي فصل بعد را تهديد مي‌کند.

تمرينات استقلال در حالي برگزار مي‌شود که هيچ يک از بازيکنان اصلي اين تيم در تمرينات حاضر نمي‌شوند و باشگاه استقلال عملا وارد وضعيت نامناسبي شده است.

به گزارش ايسنا ، استقلال که اين روزها سرمربي‌اش را در سفر مي‌بيند، بنا به گفته‌هاي بدنسازش؛ بايد آماده‌ي روزهاي سختي باشد. امير حاج قاسم در گفت‌وگو با ايسنا با ابراز نگراني از وضعيت استقلال، گفت: «بهترين زمان براي بدنسازي 6 تا 8 هفته پيش از آغاز رقابت‌هاست. متاسفانه ما تنها 3 هفته تا آغاز رقابت‌ها فرصت داريم و در نظر داشته باشيد يک هفته آن هم به خاطر بازي پايان هفته بايد با کاهش بدنسازي بافشار همراه باشد. يعني ما تنها دو هفته بدنسازي مي‌توانيم بکنيم که اصلا کافي نيست.»

هواداران استقلال که خود را براي دريافت ستاره‌ي سوم آماده مي‌کردند، اين روزها نگران آينده هستند و مي‌بينند که زمان به سرعت به ضرر تيمشان مي‌گذرد. آنها مشخصا در پايان فصل به دنبال مقصر خواهند گشت و نتيجه نگرفتن استقلال در فصل بعد را امري محتمل مي‌دانند.

رقباي صدر نشين استقلال، حداقل سه هفته است که تمريناتشان را آغاز کرده و استقلال هنوز يک جلسه‌ي تمريني مفيد را با بازيکنان اصلي‌اش آغاز نکرده است. در روزهاي گذشته تنها چند بازيکن اميد استقلال در تمرينات حاضر شدند، بازيکناني که در خوشبينانه ترين حالت يک يا دو نفر از آنها در طول فصل بر روي نيمکت خواهد نشست.

بررسي وضعيت بازيکنان استقلال براي فصل بعد شايد خالي از لطف نباشد. استقلالي‌ها فصل گذشته را با اين بازيکنان به پايان رساندند و وضعيت آنان به اين شرح است:

1- سيد مهدي رحمتي (اتمام قرارداد)

2- خسرو حيدري (اتمام قرارداد)

3- جي‌لويد ساموئل (اتمام قرارداد)

4- اميرحسين صادقي (اتمام قرارداد)

5- حنيف عمران‌زاده (اتمام قرارداد)

6- جواد نکونام (اتمام قرارداد)

7- فرهاد مجيدي (قرارداد دارد)

8- مجتبي جباري (اتمام قرارداد)

9- آرش برهاني (تمديد کرد)

10- حسن اشجاري (خروج قطعي)

11- کيانوش رحمتي (اتمام قرارداد)

12- ميثم بائو (خروج قطعي)

13- هاشم بيگ‌زاده (قرارداد دارد)

14- عباس محمدرضايي (قرارداد دارد)

15- سياوش اکبرپور (قرارداد دارد)

16- پژمان منتظري (اتمام قرارداد)

17- سيد حسين حسيني (نامشخص)

18- فرزاد حاتمي (قرارداد دارد)

19- علي حمودي (اتمام قرارداد)

20- ايمان موسوي (خروج قطعي)

21- ويسنته آرزه (خروج قطعي)

با آغاز فصل نقل و انتقالات، استقلال توانسته تنها با احمد جمشيديان، محمد مهدي نظري و فردين عابديني به توافق نهايي برسد.

وضعيت آشفته‌ي اين روزهاي استقلال بيش از همه حکايت از ضعف هيات مديره‌ي اين باشگاه دارد. هيات مديره‌اي که با مخالفت با استعفاي فتح‌الله زاده، عملا در حال از دست دادن زمان است و نتوانسته به وظايفش عمل کند.

آن گونه که از استقلال خبر مي‌رسد، هنوز پولي به باشگاه استقلال داده نشده و صد البته که نبايد فراموش کرد که در صورت پرداخت پول، به طور قطع اين مبلغ چيزي بيشتر از دو ميليارد تومان نخواهد بود که آن هم کفاف مخارج استقلال را نخواهد داد. هيات مديره‌اي که تنها در صورت تزريق پول از جيب دولت بتواند مديريت کند و راهي براي درآمدزايي و تزريق پول نداشته باشد، بدون ترديد کارآمد نخواهد بود و وضعيت هميني مي‌شود که الان هست.

شايد بسياري، نوک حملاتشان را به سمت کادر فني استقلال ببرند که چرا در نبود قلعه‌نويي نتوانسته‌اند بازيکني را به تمرين بکشانند. اتهامي که شايد تا حد زيادي پذيرفتني باشد. به طور قطع اگر قلعه‌نويي در تهران بود، به واسطه‌ي حضور او چند تن از بازيکنان با استقلال تمديد مي‌کردند و وضعيت تمرينات استقلال از اين حالت در‌ ‌مي‌آمد اما نبايد فراموش کرد که اين مسئله از وظايف کادر فني نيست.

استقلال اين روزها در حال از دست دادن زمان است و در حالي که کمتر از بيست و پنج روز تا آغاز ليگ برتر فرصت باقي است، استقلال عملا تمريني را براي آماده سازي خودش انجام نداده و ليست بلند بالاي بازيکنان بدون قرار داد استقلال، زنگ هشدار را براي اين تيم به صدا در آورده است.

هواداران استقلال به خوبي مي‌دانند که فشردگي ليگ برتر، جام حذفي، مرحله‌ي يک چهارم ليگ قهرمانان آسيا (فصل 2013) و حضور در مرحله‌ي مقدماتي گروهي ليگ قهرمانان آسيا (فصل 2014) نياز به يارگيري، بدنسازي و از همه مهمتر روحيه‌ي تيمي دارد. سه شاخصه‌اي که اين روزها در استقلال کمرنگ هستند و هيچ بعيد نيست که با ادامه اين وضعيت و بازگشت قلعه‌نويي به ايران، او از ادامه کار با استقلال انصراف دهد.

تيمي که مي‌خواست با کسب ستاره سوم، حضوري درخشان در آسيا داشته باشد و آبرويي براي ايران در سطح آسيا بخرد، آيا با اين وضعيت بايد اين رويا را کم کم از ذهنش خارج کند؟

منبع :http://goal.com
6 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 1 دیدگاه از 1 دیدگاه
...... ...... ...... ...... جه بدانم من
7 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از ЋaMiD KaZeMi

گزارش ویژه: فهرست کامل خروجی های لیگ برتر / ذوب آهن در صدر
گزارش - داماش در یک قدمی فروپاشی / توفان در شهرباران
تراکتور3 - شهرداری 3 - گلهای کاظمیان شکفت !
نبی: 6 دیدار دوستانه در راه است
یاوری عصبانی شد ، جابر را 550 میلیون فروختند!
محسن قهرمانی از قضاوت در نیم فصل دوم باز ماند/ ترکی اصلا نیامد!
یادداشت: ناکامی در لیگ قهرمانان، توفیق اجباری میلان!
هامبورگ تایید کرد؛ مصدومیت شدید فن در فارت
دورتموند و خرید فریدریش برای فرار از بحران
ریبری: خیلی بد می شد اگر به جام جهانی نمی رفتیم
برزیل در ساحل مقابل ایران زانو زد/پسران شگفت انگیز اوکتاویو
گزارش روز- مصدومیت جنجال برانگیز والدس
کتاب «درخت سال نوی من» نوشته آنچلوتی
حاتمی پرسپولیسی شد؛ آقای کلکسیونر شاگرد جدید دایی
گوچی: حالا رکورد دار جهانم/ در لیژ راحت نیستم
برادران بندر چقدر برای جام جهانی شانس دارند؟
علیرضا حقیقی به حالت قهر به رختکن رفت
پرسپولیس 3 – راه آهن یک ؛با حضور مسلمان
تراکتورسازی 30 میلیون جریمه شد/ فرار از کسر امتیاز!
رای گیریه فیفا عادلانه هست؟