خمیر مخصوص پیتزا بدون نیاز به فر

خمیر مخصوص پیتزا بدون نیاز به فر

برای تهیه یک پیتزای خوشمزه داشتن فر و ماکروفر الزامی نیست و شما می توانید با ماهی تابه و روی شعله گاز خیلی راحت یک پیتزای خوشمزه درست کنید .ما امروز طرز تهیه خمیر پیتزا و انواع پیتزا را ، بدون نیاز به فر به شما آموزش می دهیم. مواد لازم : رب گوجه فرنگی 3قاشق غذاخوری آرد 2لیوان ماست 1/2لیوان تخم مرغ 1عدد نمک به میزان لازم بیکینگ پودر 1قاشق چایخوری روغن 2قاشق غذاخوری طرز تهیه : ابتدا آرد را با مقداری نمک و بیکینگ پودر مخلوط کرده و بعد آن را 2تا 3مرتبه الک کنید تا کاملا هوا خورده و سبک شود. ماست را کاملا بزنید تا حالت روان پیدا کند.داخل کاسه ای آرد ، ماست ، تخم مرغ ، و روغن را بریزید و مخلوط کنید تا خمیر نرمی بدست آید سپس روی آن را با پارچه ای مرطوب پوشانده و به مدت 30 دقیقه استراحت دهید. پس از این مدت زمان سطح کار را کمی آرد بپاشید و خمیر را به دو قسمت تقسیم کنید و هر قسمت را خوب پهن و نازک کنید.خمیر را داخل تابه ای که کمی چرب شده بیندازید و اضافه آن را جدا کنید.رب گوجه فرنگی را در کره تفت دهید تا بوی خامی آن گرفته شود،سپس آن را روی خمیر مالیده و نیم ساعت صبر کنید و بعد هر نوع مایه پیتزا که دوست دارید روی خمیر بریزید و رویش را با پنیر پیتزا و آویشن بپوشانید.تابه را روی حرارت ملایم قرار دهید و در آن را ببندید ، حدود 15 تا20 دقیقه صبر کنید تا زیر خمیر طلایی شده و پنیرها آب شوند سپس به همراه سس دلخواه سرو کنید. نکات: 1)در صورتی که میخواهید این خمیر را در فر طبخ کنید آن را با حرارت 180 درجه سانتیگراد به مدت 30 دقیقه قرار دهید. 2)در صورت تمایل مقداری زعفران هم به خمیر اضافه کنید. 3)بهتر است در 10دقیقه ابتدای پخت روی ظرف دمکنی قرار دهید. 4)اصلا نیازی نیست تابه را خیلی چرب کنید مختصر روغن برای چرب شدن کافی است. 5)خواهشا از ماست خامه ای سون استفاده نکنید!این ماست برای استفاده در غذا اصلا مناسب نیست!
زهرا نصیری 2 ساعت پيش
تحرک زیاد کودک به درد استخوانی منجر می‌شود

تحرک زیاد کودک به درد استخوانی منجر می‌شود

علی ربانی فوق تخصص غدد کودکان گفت: اکثر دردهایی که در استخوان کودکان دیده می‌شود شبانه و بدون هیچ علامتی است که بر اثر تحرک زیاد کودک و سرد و گرم شدن استخوان وی رخ می‌دهد. بروز درد، علامت خوبی نیست ولی از این منظر که درد منتقل کننده پیام است، ارزیابی علت درد مهم است و نباید از آن غفلت کرد. فوق تخصص غدد کودکان گفت: درد در کودکان به واسطه داشتن استخوان‌های ظریف در ناحیه دست و پا به دلیل تحرک بیش از حد، بیشتر از گروه های سنی دیگر بروز پیدا می‌کند که در این رابطه، محل درد و علائم همراه با درد مهم است. ایشان تصریح کرد: درد می‌تواند به تنهایی بروز پیدا کند، از سوی دیگر اظهار ناراحتی از درد می‌تواند همراه با تورم و قرمزی در قسمت‌های مختلفی از استخوان دست و پا بروز همراه باشد. فوق تخصص غدد کودکان ادامه داد: اکثر دردهایی که در استخوان کودکان دیده می‌شود، شب هنگام رخ می‌دهد و بدون هیچ علامتی است. وی افزود: این دسته از دردها، دردهایی هستند که بر اثر تحرک زیاد کودک و سرد و گرم شدن استخوان رخ می‌دهد. متخصص کودکان ادامه داد: اگر درد ممتد باشد و در بازه‌های زمانی متفاوت بروز پیدا کند نیاز به ارزیابی و دقت بیشتر دارد. فوق تخصص غدد کودکان در پاسخ به پرسش مبنی بر اصطلاح "درد رشد" گفت: اصطلاح درد رشد این روزها زیاد دیده می‌شود اما باید عنوان کرد که خود رشد، درد ایجاد نمی‌کند چرا که اگر چنین چیزی صحت داشت در نوزادان زیر 2 سال و در کودکانی که به سن بلوغ می‌رسند و سرعت رشد در آنها زیاد است این درد باید بیش از پیش بروز پیدا می‌کرد. استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: درد می‌تواند علائم یکسری از بیماری‌ها باشد؛ مثلاً بعد از عفونت ویروسی، غلاف مفصل متورم شده و درد یکی دو روزه و لنگیدن را به دنبال داشته باشد که خود به خود نیز خوب می‌شود. وی افزود: کمبود و ناکافی بودن ویتامین D‌ و به دنبال آن راشیتیسم، از شایع‌ترین علائم درد استخوانی است. فوق تخصص غدد کودکان گفت: اکثر دردهای کودکان به علت تحرک بیش از حد است که در جای خود بی‌اهمیت است البته درد را باید نسبت به سن کودک سنجید. ایشان به خانواده ها توصیه کرد: با بروز هرگونه دردی در استخوان کودک برای اطمینان بیشتر به پزشک مراجعه کنند.
فاطمه مطلق 4 ساعت پيش
 گریم لبها برای زیبا و جذاب تر شدن چهره

گریم لبها برای زیبا و جذاب تر شدن چهره

آرایش و گریم لبها میتواند به جذابیت و زیبایی صورت اضافه و یا آن را كم نماید. نزدن رژ لب بهتر از زدن آن به طور نامرتب یا با رنگهای نامناسب است. به گزارش نگاه امروز , آرایش و گریم لبها میتواند به جذابیت و زیبایی صورت اضافه و یا آن را كم نماید. نزدن رژ لب بهتر از زدن آن به طور نامرتب یا با رنگهای نامناسب است. با رژ لب میتوان فرم لبها را زیباتر و اصلاح نمود و با سایر اعضای صورت متناسب ساخت. قبل از زدن رژ لب باید لبها كاملا تمیز باشند. فوندیشن یا پورد معمولا روی لبها هم زده میشود. نکاتی تخصصی برای گریم لبها - زمانی که لب نسبت به چهره کوچک است و لب بالا با لب پایین فرق دارد و پشت لب بلند است باید چه کنیم : لبی را که کوچکتر است باید بزرگتر کنیم در نتیجه شکاف یا هفت لب بالا را اضافه کرده و پشت لب را سایه ی تیره می زنیم . - افرادی که شکاف لب دارند ولی حجم خود لب کوچک است ( دهن گشاد است ولی لب کوچک ) : باید از بغل ها به لب اضافه کنیم .به طور مثال افرادی که لبهایشان گوشه های افتاده دارد :گوشه ی لب بالا را که افتادگی دارد پر می کنیم و گوشه های پایین را سایه ی روشن پر می کنیم . - افرادی که لبهای نازک و قیطانی و بدون حجم دارند : ابتدا کل لب را فون می زنیم سپس بر اساس خود لب به لب بالا و پایین اضافه می کنیم . - افرادی که لب بالایشان با لب پایین فرق می کند : از دو رنگ رژ لب استفاده می کنیم . لبی که کوچک است از رژ لب تیره و لبی که بزرگ است از رژ لب روشن استفاده می کنیم ،رنگها در یک تن باشند . - لبهایی پهن اند(اصطلاحا سیاه پوستی) : کل لب را فون می زنیم . بر اساس کل لب از لب بالا و پایین کم می کنیم . یعنی داخل لب اصلی خط لب می کشیم و از رژ لب روشن استفاده می کنیم. توجه : خط لب معمولا دو شماره تیره تر از رنگ رژ لب باشد . یعنی اگر لب قرمز است خط لب زرشکی و اگر رژ لب صورتی است خط لب قرمز استفاده می کنیم.
راحله مغربی 4 ساعت پيش
افطار رطب از (شاطر عباس صبوحی)

افطار رطب از (شاطر عباس صبوحی)

روزه دارم من وافطارم ازان لعل لب است اری افطاررطب دررمضان مستحبست روزماه رمضان زلف میفشان که فقیه بخوردروزه خودرا بگمانش که شبست زیرلب وقت نوشتن همه کس نقطه نهند این عجب نقطه خال نو ببالای لبست یارب این نقطه لب را که ببالا بنهاد نقطه هر جا غلط افتاد مکیدن ادبست شحنه اندرعقب است ومن ازان میترسم که لب لعل توالوده بماء العنب است پسر مریم اگر نیست چه باک است زمرگ که دمادم لب من برلب بنت العنب است منعم ازعشق کندزاهدو اگه نبود شهرت عشق من از ملک عجم تا عرب است عشق انست که ازروی حقیقت باشد هرکه راعشق مجازیست حمال الحطب است گر(صبوحی)به وصال رخ جانان جان داد سودن چهره به خاک سر کویش ادب است گفتمش ای بت من بوسه بده جان بستان گفت روکاین سخن تونه شرط ادب است
حسن دسترنج 2 ساعت پيش
مسئولان استقلال به دنبال فروش ستاره برای درآمدزایی

مسئولان استقلال به دنبال فروش ستاره برای درآمدزایی

مسئولان باشگاه استقلال پس از تهدید به جدایی سجاد شهباززاده ضمن مخالفت با درخواست او برای دریافت رضایت نامه در صدد حل مشکل مالی اش برآمده اند اما ظاهرا مشکلات مالی آنقدر زیاد است که بدشان نمی آید بازیکنی را ترانسفر کنند و بابت انتقال او پولی عاید باشگاه شود. از این رو به شهباززاده گفته اند اگر در طول فصل پیشنهاد خوب خارجی داشت باشگاه با انتقالش موافقت خواهد کرد تا اینگونه هم به او انگیزه دهند و هم در آینده بابت انتقال این بازیکن پولی نصیب باشگاه شود.
راحله مغربی 19 دقيقه پيش
 خودکفایی کشور در ساخت مبدل‌های نیروگاهی

خودکفایی کشور در ساخت مبدل‌های نیروگاهی

متخصصان نیروگاه رامین اهواز موفق به ساخت مبدل‌های نیروگاهی با کاربرد در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و سایر صنایع شدند. به گزارش سرویس فناوری ایسنا، مهندس سید علیرضا موسوی، مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز با اشاره به اقدامات اخیر نیروگاه رامین در زمینه ساخت و بازسازی انواع تجهیزات و قطعات نیروگاهی اظهار کرد: اعتماد ملی به توان ایرانی و گام نهادن در مسیر خودکفایی در صنعت برق کشور طی سال‌های گذشته نهادینه شده و نیروگاه رامین اهواز با تکیه بر تخصص و تجربه کارکنان خود اقدامات مهمی را انجام داده که در آخرین اقدام خود با راه‌اندازی کارگاه مبدل‌سازی توانستیم در این زمینه نیز به خودکفایی کامل برسیم. وی همچنین با اشاره به ساخت بیش از 50 هزار قطعه و تجهیزات نیروگاهی طی چهار سال گذشته از آمادگی این نیروگاه به منظور انتقال تجربیات و همکاری با سایر نیروگاه‌ها و صنایع کشور در این خصوص خبر داد. مهندس غلامرضا چرخاب‌زاده، معاونت نگهداری و تعمیرات این نیروگاه نیز گفت: تجهیز و راه‌اندازی کارگاه‌های مختلف ساخت و بازسازی قطعات و تجهیزات نیروگاهی از رویکردها و برنامه‌های مدون ما طی سال‌های گذشته بوده و با توجه به تجارب گذشته و اهمیت موضوع، توانستیم با انجام تحقیقات و محاسبات فنی و تخصصی، برای اولین بار اقدام به راه‌اندازی کارگاه ساخت و بازسازی مبدل‌های حرارتی با تنوع و ظرفیت‌های مختلف کنیم. وی گفت: نیروگاه‌ها به جهت دارا بودن ساختار فنی خاص، نیازمند بکارگیری انواع مبدل‌ها در سیکل تولیدی خود هستند که ساخت و بازسازی مبدل‌ها به دلیل ضرورت استفاده و تنوع شکل، هزینه‌های مستقیم و غیر مستقیم سنگینی را به نیروگاه وارد می‌کند. وی با اشاره به مشکلات و محدودیت‌های این نوع مبدل‌ها نیز اظهار کرد: عدم وابستگی به نمونه خارجی و هزینه مناسب ساخت این مبدل‌ها و صرفه جویی چشمگیر ارزی و ریالی، کاهش زمان توقف‌های ناخواسته و افزایش پایداری واحدها و رعایت دقیق‌تر استانداردهای متناسب با شرایط نیروگاه را می‌توان از مهمترین مزایای مبدل‌های ساخته شده عنوان کرد. وی خاطرنشان کرد: مبدل‌های ساخته شده در این نیروگاه قابلیت استفاده در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و سایر صنایع را دارا هستند.
راحله مغربی 1 ساعت پيش

ارسال مطلب به هايپركلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب