برای رفلکس معده چه غذاهایی مناسب نیست؟- هایپرکلابز

راویه زواری 6 سال پیش
هایپرکلابز :

برای رفلکس معده چه غذاهایی مناسب نیست؟

0 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 5 دیدگاه از 35 دیدگاه
محمد شكيبائي محمد شكيبائي مصرف برنج به صورت آبكش براي معده خوب است. حتي الامكان برنج كته مصرف نكنيد. استفاده از غذاهاي پختني و خشك و كاهش مصرف غذاهاي سرخ كردني و آبكي در درمان ريفلكس موثر است.
می پسندم 1 6 سال پیش
علی  لـله مرزی علی لـله مرزی با تغییر جزئی در روال رژیم غذایی می توان این عارضه را کنترل و درمان نمود. ابتدا بهتر است حجم هر وعده غذایی را کم کنید. ۳ تا ۴ ساعت قبل از خواب شام را صرف کنید و بعد از آن از خوردن هله هوله و یا سایر خوراک ها اجتناب کنید. بعضی از غذاها با افزایش بیش از حد اسید معده و یا شل کردن دریچه مری- معده ابتلا به سوزش معده را افزایش می دهد. مثلا گوجه فرنگی، پیاز، سیر، شکلات، نعناع، غذاهای چرب و مرکبات مثل پرتقال و گریپ فروت این عارضه را تشدید می کند. همچنین لازم است سایر غذاهای چاشنی دار که این اختلال را تحریک می کنند محدود کرد. بعضی نوشیدنی ها مثل قهوه، چای، الکل و آب پرتقال نیز باعث بروز سوزش معده می شود. آب بهترین نوشیدنی می باشد که اسیدهای دستگاه گوارش را رقیق می کند. در هنگام خواب سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید. اگر در شب دچار سوزش معده می شوید بهتر است بالشی بلندتر زیر سر قرار دهید. این کار مانع از بازگشت اسید معده به داخل مری می شود. همچنین بهتر است به طرف چپ بدن قرار گیرید ، در این حالت سوزش معده تخفیف می یابد. از پوشیدن لباس های تنگ اجتناب کنید. برداشتن فشار از روی امعاء و احشا روش مناسبی برای پیشگیری از ابتلا به سوزش معده می باشد.
می پسندم 0 6 سال پیش
  فرهاد              حیدری زهراپور فرهاد حیدری زهراپور من خود بدلیل ابتلا به این عارضه اطلاعات نسبتا مفیدی دارم که امید است مورد توجه قرار بگیرد: بیماری ریفلاکس یا پس زدن معده در کسانی شدت می بخشد که از حجم غذای زیاد و آبدار استفاده میکنند که دیر خوری ، بدخوری را اگر به آن بیفزائیم از عوامل دیگر تشدید آن به شمار میرود. عامل اصلی پس زدن معده عملکرد خود معده بدلیل انقباض و انبساط دائم آن برای هضم و هدایت محتویات ان به سمت روده ها میباشد بنابر این اگر حجم غذا زیاد باشد این پس زده گی به خاطر شل بودن دریچه معده همراه با مزه ترشیدهگی در گلو احساس میشود . مواردی که به صورت معمول برای ریفلاکس زیان دارند شامل : سیگار ، الکل ، قهوه ، چای تند و لیوانی ، ادویه جات ، نوشابه ، آب مرکبات ، سرکه ، انواع مسکنها ، مامائو ، پیاز خام ، غذاهای پر حجم و چرب ، آجیل ، سس مایونز ، سس گوجه فرنگی . توصیه شده بیماران مبتلا به ریفلاکس تا یکساعت قبل و سه ساعت بعد از وعده غذائی میتوانند از مقدار متناسب و کم نوشیدنیها مانند آب ، چای کم رنگ و یا دوغ بدون گاز استفاره کنند . ضمنا توصیه شده که این اشخاص موقع خواب سر و تنه را در یک شیب 10 الی 30 درجه نگهدارند.
می پسندم 0 6 سال پیش
فروغ سیاری فروغ سیاری سمانه خانم مرسی از اطلاعاتتان همیشه فکر می کردم ادامس نعنا معده را آرام می کند
می پسندم 0 6 سال پیش
AHAD Rohani AHAD Rohani نقل قول از سمانه م قهوه، الکل،نوشیدنی‌های دارای کافئین (مثل بعضی نوشابه‌ها) و غذاهای حاوی ویتامین C،میزان ترشح اسید معده را افزایش می‌دهند. خوردن این نوع مواد غذایی قبل اززمان خواب، باعث می‌شود رفلاکس بیشتر اتفاق بیفتد و آسیب بیشتری همبرساند. قهوه و الکل هم علاوه بر این، باعث شل‌شدن اسفنکتر تحتانی می‌شوند. غذاهاییکه چربی زیادی دارند هم باعث دیرتر تخلیه‌شدن معده می‌شوند که شانس رفلاکسرا افزایش می‌دهد و هم چربی خود از مواد شل‌کننده اسفنکتر مری محسوبمی‌شود. خوابیدن زودتر از 2 تا 3 ساعت بعد از غذاخوردن می‌تواند شانس رفلاکس را بیشتر کند. غذاهایمعمولی هم اگر در حجم زیاد خورده شوند، می‌توانند باعث سرریزشدن معده بهمری شوند. پربودن معده هنگام حرکات دودی و گوارشی آن باعث فشار به اسفنکترتحتانی مری و رفلاکس می‌شود. نوشیدنی‌های گازدار باعث رفلاکس می‌شوند. آنها را از رژیم غذایی‌تان حذف کنید یا حداقل قبل از خواب (موقع شام) ننوشید. شکلات، نعناع، آدامس‌های نعنایی، میوه‌هایی مثل پرتقال، لیمو و سیب‌زمینی باعث تشدید رفلاکس می‌شوند. *********************************
می پسندم 0 6 سال پیش
1 2 3 4 5  ... 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب