پاستا با سس سفید و مرغ - هایپرکلابز

شادی رهنمون 5 سال پیش
پاستا با سس سفید و مرغ - هایپرکلابز هایپرکلابز :

مواد لازم :
سینه مرغ خورد شده : 1 عدد
پیاز خورد شده : 1 عدد
قارچ : 5 عدد متوسط
تره فرنگی خورد شده : 1 ق غ
ماکارونی رشته ای : به اندازه ای که در یک وعده خورده شود
کره : 15 گرم
آرد : 1 ق غ
شیر : 3 پیمانه
خامه : یک چهارم پیمانه
عصاره مرغ گالینا بلانکا : نصف بسته یا آب مرغ 1 لیوان
آبلیمو : 1 ق غ
نمک : یک و نیم ق چ
روغن : 2 ق غ
فلفل : نصف ق چ (اگر سفید باشد بهتر است)

دستور تهیه:
ابتدا پیاز را در روغن سرخ کرده و بعد از اینکه طلایی شد، سینه مرغ را که به قطعات کوچک خورد کرده اید به آن اضافه کنید و تفت بدهید تا اینکه رنگ مرغ ها رو به طلایی برود.
سپس قارچ و فلفل دلمه ای خورد شده را به آن اضافه کنید. نصف قاشق چایخوری نمک و 1 قاشق غذا خوری آبلیمو را به آن اضافه کنید و اندکی بچرخانید. سپس در صورت تمایل 1 قاشق غذا خوری سر پر تره فرنگی خورد شده را به مواد اضافه کنید. سپس در قابلمه را بگذارید و حدود 20 دقیقه صبر کنید تا مواد خوب بپزند. اگر در حین پخت آب غذا تمام شد اندکی آب به مواد اضافه کنید. می توانید برای پیشگیری از همان اول این کار را بکنید!
تا وقتی که خوراک مرغ می پزد وقتتان را هدر ندهید! ماکارونی را با 1 قاشق چایخوری نمک و 2 قاشق غذا خوری روغن در آب در حال جوش ریخته و بگذارید 10 دقیقه بماند و سپس آبکش کنید. چون در این غذا دیگر ماکارونی دم نمی شود، باید ماکارونی ها خوب بپزد ولی خمیر نشود! ماکارونی باید به میزانی باشد که در یک وعده خورده شود، چون این غذا تازه اش خوشمزه است و بعد از گرم کردن زیاد خوب از آب در نمی آید. به همین دلیل همه سس را با ماکارونی مخلوط نکنید و در وعده بعد ماکارونی را تازه آبکش کرده و فقط سس را گرم کنید.
برای تهیه سس سفید، 15 گرم کره را در قابلمه آب کنید و سپس آرد را درون آن بریزید و تفت دهید تا بوی خامی آن از بین برود. سپس شیر را کم کم به مواد اضافه کرده تا آرد گوله نشود. آنقدر شیر اضافه کنید تا مخلوط کمی غلیظ باقی بماند. سپس مقداری از سس را برداشته و با خامه مخلوط کنید و سپس به سس اضافه کنید. اگر خامه را مستقیما درون سس بریزید خوب مخلوط نمی شود. 
حال خوراک مرغ شما پخته و سس شما نیز آماده است. سس سفید را درون خوراک بریزید و اندکی بچرخانید. عصاره مرغ گالینا بلانکا را همراه فلفل به مواد اضافه کنید. فلفل سفید برای این خوراک های سفید مناسب تر است. اگر سس شما غلیظ بود از شیر برای رقیق کردن آن استفاده کنید و اگر رقیق بود بگذارید اندکی بماند تا آب اضافی آن بخار شود.
حال ماکارونی آبکش شده را در ظرفی ریخته و سس را روی آن بدهید. نوش جان! 

منبع :http://afarang.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب