تارت مرغ و هویج - هایپرکلابز

م ه 8 سال پیش
تارت مرغ و هویج - هایپرکلابز هایپرکلابز :

مواد اولیه :
آرد 250 گرم
زرده تخم‌مرغ يك عدد
كره سرد 125 گرم
بيكينگ‌پودر يك قاشق مرباخوري
نمك و فلفل به ميزان لازم

مواد لازم براي داخل تارت:
سينه مرغ ريز خرد شده 200 گرم
سير يك حبه
زنجبيل يك قاشق مرباخوري
هويج ريز خرد شده 100 گرم
سيب‌زميني متوسط ريز خرد شده يك عدد
ريحان و جعفري خرد شده دو قاشق سوپخوري
خامه 100 گرم
روغنبه میزان لازم

مواد لازم رويه:
كره 40 گرم
پياز يك عدد
قارچ خرد شده 200 گرم
آبليمو يك قاشق سوپخوري
آرد يا آرد ذرت يك قاشق سوپخوري
آب مرغ 1/4 پيمانه

طرز تهيه خمير:
آرد را به همراه نمك، كره، فلفل و بيكنيگ‌پودر در دستگاه غذاساز دو دقيقه مخلوط مي‌كنيم تا به صورت خرده‌هاي نان در آيد، بعد زرده‌ تخم‌مرغ را اضافه مي‌كنيم تا خمير جمع شود. خمير را در پلاستيك مي‌گذاريم و به مدت يك ساعت در يخچال قرار مي‌دهيم.

طرز تهيه رويه:
پياز را تفت داده، سپس با قارچ، آبليمو و كره تفت مي‌دهيم تا آب قارچ كشيده شود. آرد را افزوده، سپس آب مرغ را مي‌ريزيم و وقتي نيمي از آب مرغ كشيده شد آن را از روي حرارت برمي‌داريم.

طرز تهيه مواد مياني:
سينه مرغ چهارگوش خرد شده را به همراه زنجبيل و سير رنده شده از سه الي چهار ساعت قبل در دو قاشق روغن، نمك و فلفل سياه قرار مي‌دهيم تا ترد و مزه‌دار شود.
مرغ مزه‌دار شده را با روغن روي حرارت بالا تفت مي‌دهيم تا رنگ آن برگردد، بعد هويج و سيب‌زميني را مي‌ريزيم، تفت داده سپس خامه را ريخته و هم مي‌زنيم تا نيم‌پز شوند و از روي حرارت برمي‌داريم. خمير را در قالب قرار مي‌دهيم با چنگال چند سوراخ مي‌زنيم و در فر 180 درجه سانتي‌گراد به مدت 10 دقيقه در طبقه وسط قرار داده تا كمي طلايي شود. خمير را از فر خارج كرده، مي‌گذاريم كمي سرد شود، مواد مياني را ریخته و بعد مواد رويه را اضافه مي‌كنيم و دوباره در فر 180 درجه سانتي‌گراد به مدت 10 دقيقه قرار مي‌دهيم تا سطح مواد بالا بيايد.

منبع :http://ash.ksabz.net

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب