بهترین روش پاکسازی پوست‌- هایپرکلابز

ستاره بختیاری 6 سال پیش
بهترین روش پاکسازی پوست‌- هایپرکلابز هایپرکلابز :

 

برای تمیز کردن پوست و پاک‌سازی آن اصلا احتیاجی به آرایشگاه و مطب و متخصص نیست. خود فرد هم می‌تواند این پاک‌سازی را در منزل انجام دهد.

می‌توان از کِرِم اسید میوه (5 تا 10 درصد) که خودش یک لایه‌بردار است و کار تمیز کردن پوست را انجام می‌دهد، استفاده کرد.

بعد از بیرون آمدن از حمام، پوست رطوبت لازم را پیدا ‌می کند و با یک فشار مختصر در دو طرف جوش ‌های سر سیاه و سرسفید، می توان آنها را تخلیه کرد. احتیاج نیست که فرد دیگری این کار را برای ما انجام دهد.

 فرد می‌تواند کرِم‌ اسید میوه را که با نام AHA وجود دارد، ‌از داروخانه تهیه کند و هفته‌ای 2 یا 3 بار از آن استفاده کند. این کرِم‌ پوست را کاملا تمیز می‌کند.

برای پاک‌سازی پوست از اسید سالسیلیک 2 تا 5 درصد و اسید میوه 10 تا 15 درصد استفاده می‌شود. این مواد را به صورت فرد می‌مالند که باعث می‌شود یک لایه از سطح پوست برداشته شود. خود فرد هم می‌تواند شب‌ها، اسیدهای میوه 10 درصد را روی صورت‌اش بگذارد و صبح‌ها بشوید. بعد از پاک‌سازی، اگر پوست خشک بود، باید حتما از مرطوب‌کننده استفاده شود و اگر پوست چرب بود، احتیاج به چیز خاصی نیست. در ضمن کرِم‌های اسید میوه، غیر از پاک‌سازی پوست، روشن‌کننده هم هستند. همچنین بافت‌های میانی پوست را ترمیم و بازسازی می‌کنند.

معمولا پاک‌سازی پوست را بهتر است از سن 18 سالگی به بعد انجام داد.

به نقل از دکتر گلرخ ثریا

منبع :
4 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 5 دیدگاه از 12 دیدگاه
ستاره بختیاری ستاره بختیاری در جواب دوستی که پرسیده بودن تا چه مدت باید پوست رو پاکسازی کنند باید بگم که پوست هم مثل سایر اعضای بدن به مراقبت نیاز داره و پاکسازی پوست همیشه باید انجام بشه ..بویژه از 18 سالگی به بعد
6 سال پیش
معصومه  روزبهانی معصومه روزبهانی خوب بود
6 سال پیش
م ك م ك ممنون از مقالتون ...
6 سال پیش
هومان سلیم زاده هومان سلیم زاده کاملا صحیح است ولی بهتر است در فصلهایی غیر از تابستان استفاده شود.
6 سال پیش
بهناز سليماني بهناز سليماني مرسی از مطلب خوبت, حتما امتحان ميكنم
6 سال پیش
1 2 3 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب