چگونه گريمور خود شويد؟!- هایپرکلابز

Z Akbari 5 سال پیش
چگونه گريمور خود شويد؟!- هایپرکلابز هایپرکلابز :

فرق آرايش و گريم

امروز گريم به معناي استفاده از تکنيک سايه و روشن و ابزار زيبايي براي اصلاح چهره شخصي است. در اينجا قصد داريم تفاوت گريم و آرايش را براي شما شرح دهيم و سپس شما را با نحوه صحيح آرايش هنري آشنا کنيم:

· در گريم شخصيت پردازي و حتي زيبا سازي به کمک عواملي که خود را نشان ندهد انجام مي‌شود. اما آرايش تغيير صورت با استفاده از رنگ و لعاب است. آرايش روي فرم‌ها‌ تاکيد نمي کند و تنها به چهره رنگ مي‌افزايد.

· گريم هميشه اغراق آميز يا در راستاي تغيير چهره نيست و خانم‌ها‌ با رعايت حجاب کامل و شئونات اسلامي مي‌توانند هر روز خود را گريم کنند و بدون جلب توجه خاصي, در طول روز از آن استفاده کنند. گريم برخلاف آرايش بدون رنگ است و فقط با سايه روشن اقدام به تعادل سازي مي‌کند؛ که البته براي حضور در اماکن غير رسمي و مهماني‌ها‌ي زنانه به هر ميزان مي‌توان لوازم آرايش رنگي به آن افزود.


چهار اصل چهره آرايي

براي داشتن يک آرايش هنري زيبا و براي آنکه پوست شما صدمه نبيند در درجه اول لازم است مواد استاندارد تهيه کنيد و سپس بهترين راه استفاده از آنها را بياموزيد. اين چند نکته را به خاطر بسپاريد:

1. استفاده از کرم پودر: اين کرم پودر پوست را کاملاطبيعي جلوه مي‌دهد کرم پودر لطيف, نرم و بدون چربي است. اگر کرم پودر درست و براي قسمت‌ها‌يي که لازم است استفاده شود, روي پوست کاملا محو مي‌شود, رنگ کرم پودر نيز بايد با رنگ اصلي پوست هماهنگي داشته باشد. در سال‌ها‌ي اخير کرم پودر در رنگ‌ها‌ و غلظت‌ها‌ي مختلف به بازار آمده است که هرکس بنابر سليقه و هماهنگي با رنگ پوستش مي‌تواند انتخاب کند. از کرم پودر يا استفاده نکنيد يا به مقدار کم استفاده کنيد. استفاده از پوشش دهنده به مقدار کم, آن هم براي پوشش لک‌ها‌ و يا بي رنگ کردن قسمت‌ها‌يي که لازم است و به دنبال آن استفاده کم از پودر صورت, پوست را بيشتر طبيعي جلوه مي‌دهد. اما اگر هنوز هم مي‌خواهيد کرم پودر مصرف کنيد, بايد دو نکته را مورد توجه قرار دهيد: "ظاهري" که مي‌خواهيد به آن دست پيدا کنيد و هماهنگي با رنگ پوستتان. (فراموش نکنيد که رنگ کرم پودر را در روز امتحان کرده و هماهنگي آن با رنگ پوستتان را روي گردن آزمايش نمايد) روغن موجود در کرم پودر, مواد موجود در آن را به صورت جدا از هم نگهداري مي‌کند. بنابراين در موقع استفاده بايد آن را تکان دهيد تا کاملا مخلوط شده و کار صاف‌تر‌ شود. چون به کرم پودر شما کمک مي‌کند که روي پوست شما بنشيند. اما هدف اصلي از پودر زدن اين است که حالت بشاش و باطراوت صورت شما حفظ شود. بعد از زدن کرم پودر با زدن برس در پنکيک و پخش کردن آن روي پوست صورت حرکات مدور هماهنگي را در کرم پودر ايجاد کنيد. پس از اتمام کار يک دستمال نمناک روي صورت تان بکشيد تا اضافه پنکيک را از روي آن بردارد و درخشش لازم به چهره تان داده شود. برخلاف سليقه بعضي‌ها‌ که پودر شل را‌تر‌جيح مي‌دهند, ما پودر فشرده را توصيه مي‌کنيم که چون تميزتر بوده و ماندگاري آن روي صورت بيشتر است. نکته مهم و قابل توجه ديگر اين است که آرايش در زير نور مصنوعي و طبيعي متفاوت جلوه مي‌کند, به همين خاطر هميشه زير نوري مشابه به نور جايي که مي‌خواهيد برويد آرايش کنيد.

2. آرايش ابرو: با روشن کردن ابروها شما مي‌توانيد اثر آن را روي تمام صورت مشاهده کنيد. ابروهاي روشن شده نرم نشان مي‌دهد و ابروهاي تيره ضخيم‌تر‌ جلوه مي‌کنند. اگر احساس مي‌کنيد ابروها به چشم‌ها‌يتان نزديک هستند, آنها را روشن کنيد تا اين فاصله کمتر شده و صورت تان نيز بازتر شود. اگر مي‌خواهيد موهاي ابروهايتان را پرپشت جلوه دهيد, کافي است سايه چشم پودري هم رنگ با ابرو را به کمک برس روي ابروها بزنيد.

3. آرايش چشم: چشم‌ها‌ قسمتي از صورت هستند که داراي خلقت فوق العاده و عجيبي اند. برعکس لب‌ها‌ که شما مي‌توانيد تغيير شکل کمي به آن دهيد, براي چشم‌ها‌ واقعا محدوديتي وجود ندارند. شما مي‌توانيد با استفاده از انواع سايه‌ها‌, مدادها و يا خط چشم‌ها‌, بسته به شکل صورت و انتخاب تان, مدل‌ها‌ي مختلفي به آن بدهيد, بهتر است لنز چشمي را قبل از آرايش از چشم‌ها‌ خارج کرده و پس از اتمام آرايش مجددا در چشم‌ها‌ قرار داد.

4. آرايش گونه‌ها‌: براي زدن رژگونه لبخند بزنيد تا گونه‌ها‌يتان برجسته شوند. روي برجستگس پديد آمده را از سمت رويش موها به داخل و بالعکس به حالت "ر" رژگونه بزنيد. زير رژ گونه را با استفاده از قلم موي کوچک خطي با استفاده از پنکيک روشن‌تر‌ از رنگ پوستان بزنيد تا گونه‌ها‌يتان برجسته‌تر‌ به نظر برسند.

رنگ رژلب و رژگونه بايد با هم هماهنگي داشته باشند. هرچه رنگ رژگونه به رنگ پوستتان نزيک‌تر‌ باشد طبيعي‌تر‌ به نظر خواهد آمد.

منبع :http://www.ziba20.com/makeup-and-beauty-by-ziba20c...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب