سرمایه گذاری تنها با 5 میلیون تومان- هایپرکلابز

امید قنبری 6 سال پیش
سرمایه گذاری تنها با 5 میلیون تومان- هایپرکلابز هایپرکلابز :

گر شما تمام دارایتان تنها 5 میلیون تومان است و می خواهید سرمایه گذاری کنید و پول روی پولتان بیاورید کارهای زیر می توانند پیشنهاد های خوبی باشند. پس با خواندن این مطلب و فکر کردن و بررسی کردن موقعیت خود شروع به سرمایه گذاری کنید.

اگر شما تمام دارایتان تنها 5 میلیون تومان است و می خواهید سرمایه گذاری کنید و پول روی پولتان بیاورید کارهای زیر می توانند پیشنهاد های خوبی باشند. پس با خواندن این مطلب و فکر کردن و بررسی کردن موقعیت خود شروع به سرمایه گذاری کنید.
فرصت‌هاي محل زندگي‌تان را بشناسيد
كمي وقت بگذاريد و فرصت‌هاي شغلي منطقه زندگي خود را بشناسيد. به‌دنبال نيازهاي منطقه بگرديد. براي اين كار بايد مدتي در محل زندگي‌تان بچرخيد و درددل‌هاي كسبه و مشتريان را بشنويد. مطمئن باشيد اين روزها همه به‌دنبال يك گوش شنوا مي‌گردند، ايده‌هاي شما از همين دردل‌ها بيرون مي‌آيد. براي‌‌تان مثالي را مي‌آوريم؛ در يكي از شهرك‌هاي غرب تهران پسرجواني دست به ابتكار جالبي زده بود. در اين شهرك تنها 2نانوايي وجود داشت و براي بعضي‌ از اهالي مسير رفت و برگشت طولاني آن، عذاب‌آور بود. اين جوان خلاق كار خود را با يك موتور و سرويس گرفتن از اين اهالي شروع كرد. او با نانوايي‌ها صحبت كرده بود و به‌عنوان پيك اين نانوايي‌ها مشغول به كار شده بود. به اين طريق كه شماره خود را در بين منازل پخش كرده بود و روي آن نوشته بود با يك تماس نان تازه در منزل‌تان است؛ كدام‌يك از شما حاضر نيست براي خوردن نان تازه، آن هم اول صبح، بدون اين‌كه ساعت‌ها در صف بايستيد، تا مبلغ 500 تومان بدهد؟ اين جوان حالا خودش يك مغازه دارد كه نان بسته‌بندي شده را هر روز به در‌ منازل منطقه مي‌فرستد. شما هم از همين مثال كوچك تجربه بگيريد و نيازهاي منطقه خود را بشناسيد. اينجا همه از ايده‌هاي نو استقبال مي‌كنند.
در کار دیگران شریک شوید
ممكن است فردي آشپز خوبي باشد و براي شروع كار 5 ميليون تومان كم داشته باشد يا يك تخصصي دارد و براي آموزش آن به ديگران نياز به يك كلاس دارد. شما مي‌توانيد با 5 ميليون خود يك كلاس در ساعات خاصي، از يك آموزشگاه اجاره كنيد. بانک‌ها نيز گزينه خوبي هستند که با افتتاح حساب سرمایه گذاری سودی را از بانک دریافت كنيد، اوراق مشارکت هم بد نیستند. اگر ايده‌اي اقتصادي داريد و اين پول براي اجراي آن كم است، بهتر است در يك بانك حساب قرض الحسنه باز كنيد و يك سال بعد و گاهي حتي 48 ساعت بعد 01 ميليون وام بگيريد.
سري به بورس بزنيد
بورس تنها جایی است كه یك سرمایه‌گذار با 5 میلیون تومان می‌تواند تراکتور تولید کند البته با مشارکت با کلی سهامدار دیگر. البته اگر با اصول بورس آشنایی ندارید و از اوضاع بورس ایران مطلع نیستید ریسک نکنید و این گزینه را برای کاربلدها بگذارید اما اگر به اندازه کافی وقت داريد مي‌توانيد با 100 هزار تومان در كلاس‌هاي آموزشي شركت كنيد كه نحوه سرمايه‌گذاري و سودآوري در بورس را آموزش مي‌دهند البته باید به اندازه کافی ریسک‌پذیر هم باشید چون ممكن است با توجه به وضعيت بازار و نرخ تورم بازده سود شما منفي هم بشود اما اگر بدانيد در كدام صنعت سرمايه‌گذاري كنيد اين خطر مي‌تواند به صفر برسد. به‌طور مثال صنعت فلزات در ايران هميشه با رشد روبه‌رو بوده و سود بسياري را براي سرمايه‌داران خود آورده است. از اواخرسال 84 تا 87 شاخص فلزات اساسی و کانی‌های فلزی در بورس اوراق بهادار ایران حرکت افزایشی نیرومندی داشتند که در این میان اغلب سهام شرکت‌های معدنی، استخراج سنگ آهن و فولاد با رشد قیمت بالایی روبه‌رو بوده است.
طلا يا حساب طلا
براي سرمايه‌گذاري در طلا بايد يك نكته را حتما مدنظر داشته باشيد. سرمايه‌گذاري كوتاه مدت در طلا ريسك بالايي دارد بنابراين اگر بنابه شرايط امروز بازار طلا كه قيمت آن هر روز بالاتر مي‌رود، مي‌خواهيد 5‌ميليون خود را سكه يا طلا بخريد، بايد بگوييم كه ريسك بالايي مي‌كنيد. اين نوع سرمايه‌گذاري بايد حداقل براي يك برنامه‌ريزي 2 ساله باشد تا سود خوبي نصيب‌تان شود اما اگر مي‌خواهيد تا 6 ماه آينده از پول‌تان استفاده كنيد اين فكر را از سرتان بيرون بياوريد. سكه پيشنهاد بهتري نسبت به زيورآلات است. اجرتي كه روي طلاي كار شده كشيده مي‌شود هنگام فروش كسر مي‌شود و اين باعث مي‌شود تا شما سود كمتري كنيد. طلاي خام يا شمش نيز گزينه مناسبي است و چون كارمزد ندارد سود شما را به ميزان قابل توجهي بالا مي‌برد و اما سپرده طلا كه به تازگي افتتاح شده، از خريد طلاي كار شده سودآور‌تر است اما به‌دليل اين‌كه ماليات از آن كسر مي‌شود بهتر است همان طلاي خام يا سكه را تهيه كنيد.
بازار صنايع‌دستي داغ است
اين روزها در منزل همه ايراني‌ها يك جنس عتيقه يا صنايع‌دستي پيدا مي‌شود. بازار اين قبيل اجناس حسابي داغ داغ است. نيازي هم به مغازه داشتن نيست، مي‌توانيد در دايره دوستان، همكارها و اقوام خود كار كنيد البته سرمايه‌گذاري در عتيقه نياز به تخصص و تجربه دارد اما در زمينه كالاهاي توريستي خوب مي‌توانيد كار كنيد و سود خوبي هم دارد. اگر در شهرهای تاریخی زندگی می‌کنید، موقعیت خیلی خوبی را از دست می‌دهید اگر به بازار توریستی این شهرها توجه نکنید. اگر هم كه ساكن تهران هستيد بايد در سفرهاي خود ذهن اقتصادي‌تان را فعال كنيد. به‌دنبال اجناسي بگرديد كه نمايانگر فرهنگ ايراني باشد، اين اجناس كه اكثرا قيمت زياد بالايي ندارند، هم سود خوبي براي شما دارند و هم فروشي راحت. فقط كافي‌است كمي سليقه به خرج بدهيد. با پيدا كردن مشتري براي خود حتي مي‌توانيد قبل از رفتن به سفر سفارش‌هاي خوبي بگيريد. در همين جا بايد لباس‌هاي محلي را هم اضافه كنيم. لباس اقوام ايراني به‌خصوص از نوع دخترانه‌اش بازار فروش خوبي دارد. گوشواره، دستبند، كيف و روسري كه برچسب صنايع‌دستي داشته باشد سود بالايي به همراه دارد.
فرش ابريشم بخريد
اين مثال را همه ما زياد شنيده‌ايم؛ مثل قالي كرمان مي‌ماند. قالي دستباف به‌خصوص اگر ابريشم و از جنس درجه يك باشد، هرچه قدر كه پا بخورد ارزشش بالاتر مي‌رود البته منظور از پاخوردن اين است كه كرك روي آن به مرور زمان مي‌رود و شفاف‌تر مي‌شود. منظور اين مثال را وقتي مي‌فهميد كه سري به بازار فرش تهران بزنيد و قيمتي از فرش‌هاي نو و دست‌دوم بگيريد. اگر سري به اين بازار نزده‌ايد، پيشنهاد ما اين است كه حتما به آنجا برويد. تنوع فرش‌ها و زيبايي آن‌ها شما را مسحور خودش مي‌كند. در همين گشت و‌گذار بود كه آقاي پرويني يكي از مغازه‌داران سراي آزاد از فرش به‌عنوان يك سرمايه‌گذاري سودآور ياد كرد. به پيشنهاد اين فروشنده‌ كه سال‌هاست در اين حوزه فعاليت مي‌كند فرش ايراني‌ هيچ‌گاه از ارزش نمي‌افتد. شما مي‌توانيد با 5 ميليون تومان خود يك فرش دستباف ابريشم تبريز، كاشان يا قم بخريد(البته فرش ابريشم قم شهرت بيشتري دارد و حرف اول را مي‌زند و چون تمام ابريشم است شايد با 5ميليون به سختي بتوانيد 6متري‌اش را پيدا كنيد)، با اين خريد هم شما از فرش و زيبايي‌اش استفاده مي‌كنيد و هم بعد از چند سال اگر تصميم به فروشش گرفتيد نه تنها ضرر نكرده‌ايد بلكه با قيمتي بالاتر از خريد مي‌توانيد آن را بفروشيد. با توجه به اين‌كه قيمت فرش دستباف ايراني سال به سال بالا مي‌رود، اگر شما فرشي را امروز با قيمت 5 ميليون بخريد و استفاده هم بكنيد، البته نه اين‌كه مدام زير پا باشد و كفش بخورد، چند سال بعد با توجه به تورم و افزايش قيمت، مي‌توانيد با قيمتي حدود 8 ميليون تومان آن را بفروشيد.

منبع :http://pardad.ir
2 نفر این را می پسندند
مشاهده 1 دنبال کننده
در حال نمایش 1 دیدگاه از 1 دیدگاه
م ه م ه من ۱۰ میلیون داشتم سکه خریدم خیلی هم خوب بود/سکه از طلا بهتر است/طلا هم شکسته بخرید تا فقط پول برای وزن آن پرداخت نمایید/مقاله خیلی مفیدی بود/از شما برای این پیشنهاد عالی قدردانی می کنم/می پسندم
5 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از امید قنبری

۱۰ راه برای «نه» گفتن
پس‌انداز ماهانه بیشتر با استفاده از روشهای هوشمندانه بدون اینکه متوجه شوید
علت های دروغگویی در کودکان و راهکارهای مقابله با آن
چطور با يک رئيس بدقلق کنار بياييم؟
خصوصیات افراد چپ‌دست که شاید نمی دانید
چرا تصمیم‌ بد و غلط اتخاذ می‌کنیم؟
تصورهای غلط درباره انگیزه دادن به کارکنان
جملات قوی و انرژی‌بخش برای ایجاد تفکر مثبت
راز شاد بودن، این کارها را متوقف کنید تا همیشه شاد بمانید
هفت‌خوان استخدام در مشهورترین کمپانی جهان
عادتهای بدی که با درآمد بالا هم باعث فقر شما می‌شوند
خطراتی که در محیط کار تهدیدمان می‌کند
۹ نشانه که وقت تغییر شغل است
راز موفقیت رئیس ماکروسافت
اولین شغل ۱۸ نفر از افراد بسیار موفق دنیا
ایده های مناسب برای زیبا تر شدن خانه نقلی
دو غاب سیمان سفید جهت پر کردن درز کاشی حموم و دستشویی
نکاتی که در مورد عطر باید بدانید
چگونه میلیونر شویم
درباره نوروز بیشتر بدانید