ایا میدانید مصرف نخود فرنگی به سلامت استخوان ها و قلب کمک می کند؟- هایپرکلابز

ب داوری 12 سال پیش
هایپرکلابز :

 نخودفرنگی جزء حبوبات نیست بلکه جزء گروه سبزی ها است و نخودفرنگی تازه سرشار از ویتامین های گروه B، ویتامین C و پتاسیم است.

 نخودفرنگی نسبت به سایر سبزی های دیگر انرژی بالاتری دارد و دارای آب و فیبر فراوان است.

واکنش های حیات بدن در مقابل آب صورت می گیرد، کاهش یک تا ۲ درصدی آب بدن موجب کاهش کارآیی ۱۰ تا ۲۰ درصدی افراد می شود و کسانی که نمی توانند زیاد آب مصرف کنند می توانند از سبزی ها به مقدار زیادی استفاده کنند تا آب بدن آنها تأمین شود.

 از آنجایی که این ماده غذایی کالری کمی دارد، مصرف آن برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند، مناسب است. نخودفرنگی غنی از فیبرهای غذایی است، به همین دلیل برای کسانی که از یبوست رنج می برند، مفید است.

 نخودفرنگی به دلیل داشتن پتاسیم برای نگهداری و حفظ سلامت استخوان ها اهمیت دارد و فولیک اسید و ویتامین های گروه B موجود در نخودفرنگی نیز برای ارتقای سلامت قلب و عروق افراد اهمیت دارد

0 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 5 دیدگاه از 5 دیدگاه
بهترین پاسخ بر اساس رای کاربران محمد سالاری بنا محمد سالاری بنا * نخودفرنگی منبع بسیار خوبی از ویتامین‏های B9, B1, C, k و همچنین منیزیم و فیبر غذایی می‏باشد. * از آنجایی که این ماده غذایی کالری کمی دارد، مصرف آن برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند، مناسب است. * مطالعات نشان داده است که مصرف نخود‏فرنگی برای افرادی که دارای کلسترول خون بالایی هستند، سودمند می‏باشد. * وجود مقادیر زیادی ویتامین C و آهن در نخودفرنگی موجب شده است که این ماده غذایی به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند و برای کم خونی فقر آهن مناسب باشد. * لوتئین موجود در نخودفرنگی به کاهش خطر ابتلا به بیماری های چشمی مانند کاتاراکت (آب مروارید) کمک می ‏کند. * فولیک اسید و ویتامین B6 موجود در نخودفرنگی برای ارتقای سلامت قلب و عروق افراد بسیارمفيد است. * غنی بودن نخود‏فرنگی از آنتی اکسیدان‏هایی مانند ویتامین C، به پیشگیری از بروز سرطان ‏ها کمک می ‏کند. چه كساني بايد در خوردن نخود فرنگي احتياط كنند؟ نخودفرنگی‏ها به طور طبیعی حاوی موادی به نام پورین هستند. از آنجایی که پورین می‏تواند به اسید اوریک تبدیل شود، تجمع زیاد پورین در بدن می‏تواند به انباشته شدن زیاد اسید اوریک منجر شود. به همین دلیل اشخاص مبتلا به مشکلات کلیوی و نقرس باید از غذاهایی که حاوی مقدار زیادی پورین هستند مانند نخودفرنگی، پرهیز نمایند. زهره سادات موسوی- کارشناس تغذیه
می پسندم 1 12 سال پیش
سپيده رها سپيده رها مرسي
می پسندم 0 11 سال پیش
الهه خواجه افضلی الهه خواجه افضلی ممنون
می پسندم 0 12 سال پیش
م ه م ه نقل قول از فاطمه حقدوست چه جالب. ممنون *********************************
می پسندم 0 12 سال پیش
فاطمه حقدوست فاطمه حقدوست چه جالب. ممنون
می پسندم 0 12 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب