براي شستشوي مناسب سبزي ها به روش زير عمل كنيد:- هایپرکلابز

ب داوری 11 سال پیش
هایپرکلابز :

1-ابتدا بايد سبزي ها را پاك كرده با آب بشوييد تا به خوبي گل و لاي و مواد اضافي آن از بين برود

2-براي از بين بردن تخم انگل ها بايد ظرف را از آب پر كرد و براي هر ليتر آب (4 ليوان) 3 تا 5 قطره مايع ظرفشويي در ظرف ريخت و با دست هم زد تا كف كند، سپس تمام سبزي ها را در كفاب قرار داده و بعد از 5 دقيقه بايد سبزي ها را از ظرف خارج كرد و با آب سالم شست (سبزي يا ميوه را از روي آب جمع كنيد. بعد آب ظروف را خالي كرده خوب ظرف را بشوييد تا تمام تخم انگل هايي كه ته ظرف جمع شده اند شسته شوند).

3-براي از بين بردن ميكروب ها، بايد سبزي هايي را كه در مرحله قبلي با مايع ظرفشويي شسته شده اند در مايع ضد عفوني كننده ريخت؛ براي اين كار بايد در يك ظرف با 10 ليتر آب، يك قاشق چايخوري "پركلرين" را حل كرد و سبزي ها را به مدت 5 دقيقه در آن ريخت.

4- پس از ضد عفوني شدن بايد سبزي ها را با آب سالم به خوبي چند بار شست.

5-سبزي را در دستمال تميزي بريزيد تا آب آن كاملا" گرفته شود، بعد در يك دستمال يا كيسه خشك بريزيد و در يك نايلون تميز در يخچال نگهداري كنيد. استفاده از يك قابلمه فلزي در دار نيز در نگهداري سبزي بسيار مناسب است.

0 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 5 دیدگاه از 34 دیدگاه
بهترین پاسخ بر اساس رای کاربران مهران ماهیار مهران ماهیار نقل قول از علیرضا شهیدی مطلب مفیدی بود، فقط با این روش سبزی خیلی زود خراب میشود و فقط به اندازه مصرف باید شسته شود. *********************************
می پسندم 24 11 سال پیش
محمدرضا لطف الهي محمدرضا لطف الهي نقل قول از علی تنها پیله دار بتی ممنون از راهنمایی شما . *********************************
می پسندم 0 11 سال پیش
شیرین شاداب شیرین شاداب سلام ممنون از توضیحات خوبتان.
می پسندم 0 11 سال پیش
علی تنها پیله دار بتی علی تنها پیله دار بتی ممنون از راهنمایی شما .
می پسندم 0 11 سال پیش
محمد شكيبائي محمد شكيبائي با سپاس از مطلب دوست عزيزمان. در تكميل مطلب ارسالي ايشان بايد عرض كنم كه از پرمنگنات پتاسيم ( از داروخانه ها تهيه كنيد ) نيز مي توان براي ضدعفوني كردن سبزيجات و ميوه ها استفاده كرد. چند قطره از محلول پرمنگنات پتاسيم را در آب مي ريزيم و سبزيجات و ميوه ها را داخل آن قرار مي دهيم و سپس آبكشي مي كنيم.
می پسندم 0 11 سال پیش
1 2 3 4 5  ... 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب