خواص غذایی چغندر؟- هایپرکلابز

ش ز 8 سال پیش
هایپرکلابز :

چغندر گیاهی است با فواید بسیار که پخته ی آن را لبو می گویند . بخش های خوراکی این گیاه هم برگ آن است و ،هم ریشه آن. در برگ های این گیاه در طول روز قند تولید می شود و هنگام عصر اگر برگ آن را خام بخورید کاملاً شیرین است..چغندر حاوی مقدار زیادی عنصر پتاسیم ، فسفر  ، کلسیم  ، گوگرد ، ید ، آهن و مس است و همچنین عناصر بسیار کمیابی مثل روبیدیوم (RUBIDIUM) و کاسیوم (CAESIUM) در آن وجود دارد. کربوهیدرات ، کمی پروتئین و ویتامین هایی چون B1  و B2  ، نیاسین ، B6  ، B12  و C  در آن موجود است.

 چغندر به دلیل دار بودن مقدار زیادی آنتی اکسیدان برای درد مفاصل و نقرس مفید است.
شیره ی چغندر سیستم گردش خون را بهبود می بخشد و به عملکرد سیستم ایمنی کمک می کند.

* کمک به جذب آهن  و تولید گلبول های قرمز خون (برای زنانی که از کم خونی  رنج می برند مفید است)

* کمک به حفظ سلامت کل بدن با کمک 

* کمک به جذب بهتر بسیاری از مواد مغذی

0 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 5 دیدگاه از 16 دیدگاه
بهترین پاسخ بر اساس رای کاربران میترا  - میترا - ممنون از اطلاعات همه دوستان گلستانی
می پسندم 23 8 سال پیش
مهران ماهیار مهران ماهیار نقل قول از شمیم زرآبادی پور خواص عذایی چغندر خوردن چغندر پخته رعشه را معالجه می کند و بسیار آرام بخش است. لبو به علت دارا بودن عناصر کمیاب از بیماری جذام جلوگیری می کند. فسفر دارد ، پس برای مغز و اعصاب مفید است. برای استحکام استخوان ها مفید است. لبو با اینکه 17 درصد قند دارد، ولی خنک است و این خاصیت خنکی در برگ آن بیشتر است . از این رو آب لبو برای التهاب مثانه، رفع یبوست و بیماری های پوست مفید است. لبو ویتامین های A ، B و C دارد از این رو اشتها آور است و بهتر است همیشه به سالاد افراد کم وزن اضافه شود. مصرف چغندر لکه های سفیدی که در پوست بدن پدید آمده و موجب مرض پیسی می شود را از بین می برد. حتی برگ چغندر نیز خواص بسیاری زیادی دارد که از آن جمله؛ برگ خام چغندر آرام بخش و خنک است و اگر پخته شود موجب نفخ نمی شود. برگ خام چغندر ورم طحال را بهبود می بخشد. جهت درد مفاصل و نقرس سودمند است (چون مقدار زیادی آنتی اکسیدان دارد). شستشوی سر با جوشانده ی برگ چغندر شوره و چربی مو را از بین می برد و ضد شپش است. قرار دادن دست و پای ترک خورده در آب گرم شده ی برگ چغندر موجب بر طرف شدن عارضه می شود. جوشانده ی برگ چغندر کلاً برای پوست و مو بسیار مفید است و ضد جوش ، ضد ورم ، ضد ریزش مو ، ضد کک و مک و سوختگی با آفتاب است. پس چه خوب است از این سبزی در غذاهایی مثل آش استفاده کنیم. ممنون √√√
می پسندم 20 8 سال پیش
علیرضا انصاری علیرضا انصاری خسته نباشید از دنیای خستگی ها ...
می پسندم 0 8 سال پیش
شمیم زرآبادی پور شمیم زرآبادی پور خواص عذایی چغندر خوردن چغندر پخته رعشه را معالجه می کند و بسیار آرام بخش است. لبو به علت دارا بودن عناصر کمیاب از بیماری جذام جلوگیری می کند. فسفر دارد ، پس برای مغز و اعصاب مفید است. برای استحکام استخوان ها مفید است. لبو با اینکه 17 درصد قند دارد، ولی خنک است و این خاصیت خنکی در برگ آن بیشتر است . از این رو آب لبو برای التهاب مثانه، رفع یبوست و بیماری های پوست مفید است. لبو ویتامین های A ، B و C دارد از این رو اشتها آور است و بهتر است همیشه به سالاد افراد کم وزن اضافه شود. مصرف چغندر لکه های سفیدی که در پوست بدن پدید آمده و موجب مرض پیسی می شود را از بین می برد. حتی برگ چغندر نیز خواص بسیاری زیادی دارد که از آن جمله؛ برگ خام چغندر آرام بخش و خنک است و اگر پخته شود موجب نفخ نمی شود. برگ خام چغندر ورم طحال را بهبود می بخشد. جهت درد مفاصل و نقرس سودمند است (چون مقدار زیادی آنتی اکسیدان دارد). شستشوی سر با جوشانده ی برگ چغندر شوره و چربی مو را از بین می برد و ضد شپش است. قرار دادن دست و پای ترک خورده در آب گرم شده ی برگ چغندر موجب بر طرف شدن عارضه می شود. جوشانده ی برگ چغندر کلاً برای پوست و مو بسیار مفید است و ضد جوش ، ضد ورم ، ضد ریزش مو ، ضد کک و مک و سوختگی با آفتاب است. پس چه خوب است از این سبزی در غذاهایی مثل آش استفاده کنیم.
می پسندم 1 8 سال پیش
ازاده اصغری ازاده اصغری شیره ی چغندر سیستم گردش خون را بهبود می بخشد و به عملکرد سیستم ایمنی کمک می کند. از جمله خواص دیگر شیره ی چغندر : * کمک به جذب آهن و تولید گلبول های قرمز خون (برای زنانی که از کم خونی رنج می برند مفید است) * کمک به حفظ سلامت سلول ها * کمک به حفظ سلامت کل بدن با کمک آنتی اکسیدان های موجود در آن * کمک به جذب بهتر بسیاری از مواد مغذی * کمک به حفظ سلامت کبد (1) (پاک کننده ی عالی صفراست)
می پسندم 0 8 سال پیش
1 2 3 4 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب


سایر بحث ها از ش ز

چطور میتونم بعد از باز کردن کنسرو ذرت را به مدت یک ماه در یخچال نگه دارم؟
درجه حرارت پیتزا در مایکروفر چنده چرا خوب در نمیاد ؟
نحوه باز کردن سوراخ های نمکدان ؟
ذرت مکزیکی بهتر است یا کبابی؟
چرا نباید در مایکروفر از ظروف پلاستیکی استفاده کرد؟
چه کار کنیم تا گوشت زودتر بپزد و نرم شود؟
چه کاری انجام دهیم تا غذا ته دیگ ببندد؟
چه جوری میشه یک کتلت خوشمزه درست کرد ؟
طرز تهیه ترشی پیازرا لطفا بگید؟
لطفا طرز صحیح درست کردن فلافل را بگویید. در ضمن این غذا با چه جور چاشنی سرو می شود؟
چه کاری انجام دهیم تا قارچ ها در هنگام پختن سیاه نشوند؟
طرزتهیه ته دیگ بادمجان را اگر کسی بلد است بگوید؟
چگونه ته دیگ فوری درست کنیم؟
چه کار کنیم تا بعد از رنده کردن ،مواد غذایی به رنده نچسبد؟
با عسل شکرک زده چه کنیم ؟
همراه هر غذا دوست دارید چه چیزی بخورید؟
امکان نگه داری مواد پخته شده در فریزر و نگهداری آنها برای چه مدت امکانپذیر است، آیا می توان برخی غذاهای فصل تابستان را که با توجه به مواد آن فصل تهیه می شوند برای مدت حداکثر 6 ماه و مصرف در فصل های سرد نگه داری کرد؟
آیا می دانید بهترین روش نگهداری سیب زمینی در منزل چیست؟
آیا می دانید سیب زمینی چه خواص درمانی دارد؟
آیا از مضرات نوشابه های گاز دار آگاهید؟