ایا میدانستید پیتزا در اصل یک غذای ایرانی است!!!- هایپرکلابز

ب داوری 11 سال پیش
هایپرکلابز :


۲۵۰۰ سال پیش سربازان ایرانی در میدان جنگ روی سپر های فلزی خود پیتزا می پختند. آن ها خمیری را روی سپر های خود پهن می کردند سپس مقداری خرما و پنیر(احتمالا سبزی) روی آن می پاشیدند.
سربازان یونانی پختن پیتزا را از ایرانیان یاد گرفتند و آن را به سرزمین های غربی برد ند. این غذا به سرعت در آن سرزمین ها رواج یافت و مورد استفاده قرار گرفت. مردم ایتالیا هم نیز مانند بقیه از این خوراک تازه استفاده کردند.
پیتزا مدت زیادی غذای فقیران بود در این مدت ایتالیایی ها پنیر را از پیتزا حذف کرده بودند و به جای خرما از عسل روغن زیتون و سبزیجات استفاده می کردند.
۱۱۵ سال پیش٫ یک آشپز درباری به نام رافائل اسپوزیتو دوباره پنیر را به پیتزا برگرداند و این بار گوجه را هم به آن اضافه کرد. ملکه مارگریتا (ملکه ایتالیا) از این غذا بسیار خوشش آمد و آرام آرام همه مردم به آن علاقه پیدا کردند. به این ترتیب پیتزا با پنیر نه تنها در ایتالیا بلکه در سراسر جهان مورد استقبال قرار گرفت.

http://www.e-pedian.com/amusing/%d8%a2%db%8c%d8%a7-%d9%85%db%8c-%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b3%d8%aa%db%8c%d8%af-%d9%be%db%8c%d8%aa%d8%b2%d8%a7-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%9f/

1 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 5 دیدگاه از 5 دیدگاه
mitra karan mitra karan درست است میدونستم پیتزا یک غذای ایرانی بوده در زمانهای جنگ این کارواین روش را برا ی خود انجام میدادند که برروی خمیر انجام میدادند .
می پسندم 0 11 سال پیش
هستی ... هستی ... چه جالب نمی دونستم فکر کردم اون ور آبیه؟!
می پسندم 0 11 سال پیش
M P M P چه جالب
می پسندم 0 11 سال پیش
ریحانه راد ریحانه راد نقل قول از فاطمه جوادیعجب! پس اینم به لیست دزدیهای فرهنگی اضافه شد. *********************************
می پسندم 0 11 سال پیش
ش ر ش ر عجب! پس اینم به لیست دزدیهای فرهنگی اضافه شد.
می پسندم 0 11 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب