عـادت هـای غـذایـی مـراکـشـی هـا- هایپرکلابز

زهرا نصیری 11 سال پیش
هایپرکلابز :
فرهنگ غذایی مراکش تحت تاثیر مهاجران و البته سال ها مستعمره بودن قرار گرفته است درنتیجه غذاهای عربی، ترکی و البته فرانسوی هم در این کشور رواج دارند. سفره غذایی مراکشی ها شامل طیف وسیعی از میوه های مدیترانه ای و البته انواع سبزی هاست. گوشت مصرفی آنها شامل گوشت ماهی، بره، مرغ، شتر و حتی خرگوش است. ۵ محصول محلی که در غذاهای مراکشی بسیار یافت می شوند لیموترش، زیتون، فلفل شیرین قرمز، بادام زمینی و بالاخره سیر هستند.

در عادت های غذایی مراکشی ها صبحانه یک وعده بسیار سبک محسوب می شود. درواقع مراکشی ها کمی نان با روغن زیتون یعنی نانی که به روغن زیتون آغشته شده یا کمی کرپ (نوعی کیک مراکشی) می خورند. مراکشی ها هیچ نانی را دور نمی ریزند و از تکه های اضافی نان هم استفاده می کنند.

وعده اصلی غذایی این کشور وعده ظهر یا همان به اصطلاح ناهار خودمان است که ترجیح می دهند در خانه آن را میل کنند. سفره ناهار می تواند یک غذای دریایی مثل ماهی، میگو یا خرچنگ همراه با سبزی های آب پز باشد. محبوب ترین غذای مراکشی ها نیز خورش هایی هستند که با مخلوطی از ادویه ها مانند فلفل قرمز و زیره تهیه می شوند. جالب است بدانید که مردم این کشور بعد از غذا حتما یک ظرف پر از میوه های محلی و چای به عنوان دسر می خورند.

وعده شام مراکشی ها به دلیل حجیم بودن وعده ناهار، مانند صبحانه بسیار سبک است. مثلا ممکن است یک سوپ سبک که جزء اصلی آن سیب زمینی و پیاز باشد، بخورند.

نوبت به دسر مراکشی رسید که شامل چای نعناع است که محبوب ترین نوشیدنی آنها محسوب می شود و با انواع کیک به مصرف می رسد. البته اگر تصمیم بگیرند فقط چای بنوشند، آن را با شکر می خورند.
0 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 3 دیدگاه از 3 دیدگاه
محمد حسين رضايي محمد حسين رضايي ممنون happy
می پسندم 0 11 سال پیش
علی  لـله مرزی علی لـله مرزی جالب وشنیدنی بود
می پسندم 0 11 سال پیش
z ansari z ansari مرسی جالب بود
می پسندم 0 11 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب