راحت ترین و لذیذترین شیوه‌ی پخت زبان - هایپرکلابز

زهرا نصیری 11 سال پیش
هایپرکلابز :

زبان گاو وگوساله جزو انواع غذاهای لذیذ و مقوی و سرشار از آهن به شمار می‌آید و علاوه بر اینکه برای کودکان و نوجوانان در حال رشد بسیار مفید است ،می‌تواند غذای شیک و شکیلی برای مهمانی‌های شما باشد و در سفره‌ی غذایی خانواده جای گیرد.

روش راحت و لذیذتر پختن زبان هر زبان متوسط گاو را برای 4 نفر در نظر بگیرید و بسته به تعداد مهمانها آماده کنید به طوری که اضافه‌های انتهایی زبانها را جدا کرده، شسته و به همان شکل در زود پز با کمی پیاز داغ ومقداری آب که از روی زبان ها رد شده باشد،بپزید.بهتر است در این مرحله به زبانها نمک نزنید تا خوب پخته شوند.

پس از نیم ساعت زبانها را از زود پز در آورده ودر ظرفی قرار دهید تا کمی سرد شوند و سپس پوست زبانها را که پس از پخته شدن به راحتی جدا می‌شوند را برداشته و آنها را با یک چاقوی تیز حلقه‌حلقه برش دهید.

آب داخل زود پز را به همراه زبانهای حلقه شده به قابلمه ای مناسب منتقل کرده و در این مرحله ،هم می‌توانید به این مواد یک بسته سوپ قارچ اضافه کنید و هم می‌توانیداز سس سفید (یک لیوان شیر،یک قاشق غذا خوری آرد سفید،کره و مقداری خامه که پس از حل کردن آرد در شیر ،روی شعله گاز خوب به هم می‌زنید تا قوام بیاد سپس مقداری کره و خامه اضافه می‌کنید) استفاده نمایید و روی شعله گاز بگذارید تا با هم پخته شوند و جا بیفتد.

0 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 5 دیدگاه از 12 دیدگاه
امير حسين دائمي امير حسين دائمي ممنون
می پسندم 0 11 سال پیش
امین قجر امین قجر
می پسندم 0 11 سال پیش
علی  لـله مرزی علی لـله مرزی با تشکر از پیام مفید و آموزنده تان خوراک زبان به عنوان پیش غذا : زبان ها را بعد از شستشو با مقداری آب و نمک و پیاز بپزد . بعد از پخت پوست و سرد شدن زبان پوستش را کنده و حلقه حلقه کرده و حلقه های زبان را به صورت یکجا داخل تابه قرار می دهیم. . برای تهیه سس حدود یک قاشق آرد را تا زمانی که کرم رنگ شود با کره تفت می دهیم. حدود یک لیوان آب مانده از زبان را به تدریج به آرد اضافه می کنیم و آرد را مخلوط می کنیم تا گلوله نشود. بعد رب – آب لیمو و زعفران غلیظ را هم اضافه کرده و نمکش را اندازه می کنیم. بعد از اینکه سس آماده شد آن را روی برش ها زبان داده و در شعله ملایم قرار می دهیم تا به خورد زبان ها رفته و غلیظ شود. - رنگ این سس باید بیشتر ناشی از زعفران باشد نه رب. - زبان یکی از پیش غذاهای محبوب تبریزی هاست. معمولاً اگر غذای اصلی با مرغ تهیه شود از این پیش غذا استفاده می شود.
می پسندم 0 11 سال پیش
neda *** neda *** من دو تا نقطه ضعف دارم !یکیش زبونه -یکی دیگشم قلوه ست ..>>>که با این روش پخت دیگه چه شود؟؟؟؟؟؟؟اگه واسه قلوه هم پیشنهادی دارید بگید لطفا.
می پسندم 0 11 سال پیش
M P M P ممنون از دوست خوبم آقاي رضايي
می پسندم 0 11 سال پیش
1 2 3 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب