.::ریزه کاری های آشپزی::.- هایپرکلابز

م ه 6 سال پیش
هایپرکلابز :
پخت غذا با حرارت ملایم :
اگر شما هم از جمله خانم هایی هستید که عقیده دارید اگر غذا با حرارت ملایم پخته شود خوشمزه تر است، لازم است بدانید که گاهی این روش، نتیجه دلخواه ندارد. به عنوان نمونه اگر می خواهید گوشت یا مرغ را با حرارت کم بپزید، ابتدا قطعات گوشت را در روغن تفت دهید، تا طلایی شود و اطراف آن تغییر رنگ دهد. سپس آن را روی حرارت ملایم بپزید. با طلایی کردن گوشت، لایه سرخ شده محافظی برای قسمت های دیگر گوشت می شود و از له شدن آن جلوگیری می کند. کافی است قطعات گوشت را در تابه گود یا قابلمه بچینید و آب را به آن اضافه کنید، تا یک چهارم ضخامت قطعات گوشت آب باشد. سپس با درجه حرارت متوسط در ظرف در باز یا نیمه باز بپزید گه گاهی نیز گوشت ها را زیرو رو کنید و در صورت لزوم آب به آن اضافه کنید.
استفاده از سویا در برنامه غذایی:
۵۰۰ گرم سویا را درون آب خیس کنید. بعد از چند ساعت که سویاها کاملاً خیس شدند آنها را چرخ کنید. سپس با ۵۰۰ الی ۱۰۰۰ گرم گوشت چرخ کرده مخلوط کنید و حالا آنها را بسته بندی کنید و داخل فریزر قرار دهید. با این کار سویا طعم گوشت چرخ کرده را به خود می گیرد و به راحتی می توانید از آن برای پخت غذا کمک بگیرید. در ضمن در خرج خانه هم کمک شایانی کرده اید.
چگونگی شست وشوی سبزی و میوه:
با توجه به چرب بودن کودها، تخم انگل هایی که به کاهو، هندوانه و خیار می چسبد با آب از بین نمی رود بنابراین لازم است هنگام شستشو علاوه بر آب، چند قطره مایع ظرفشویی به همراه مقداری کلر هم به آن ها اضافه شود. البته خیار را باید با آب و مقداری کلر شست.
پوست هندوانه به علت پرورش یافتن روی زمین، آلوده است و باید پوست آن را بشوییم چون زمانی که آن ها را با چاقو می بریم مقدار زیادی میکروب وارد هندوانه می شود. برای این که از اهمیت شستشوی دقیق میوه ها و سبزی ها آگاه شوید ذکر این نکته ضروری است که مصرف سبزی های ضدعفونی نشده باعث ابتلا به بیماری های روده ای و خوردن کاهوی نشسته و ضدعفونی نشده موجب بیماری های انگلی می شود.

1 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 5 دیدگاه از 11 دیدگاه
زینب السادات جعفری زینب السادات جعفری جالب بود خیلی ممنون دوست عزیز
می پسندم 0 6 سال پیش
رقیه جزایریان رقیه جزایریان ممنون
می پسندم 0 6 سال پیش
هادی جعفری هادی جعفری ممنون جالب بود
می پسندم 0 6 سال پیش
آصفه ابطحی آصفه ابطحی با روش استفاده از سویا موافقم/ چون دقیقا همینجور مصرف میکنیم و خیلی عالیه
می پسندم 0 6 سال پیش
منیره جوادی منیره جوادی مرسی از مطلب آموزنده شما. به نظر من شستشوی اساسی میوه و سبزی خیلی مهمه.
می پسندم 0 6 سال پیش
1 2 3 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب