رشته و خشکار- هایپرکلابز

هایپرکلابز :

آیا رشته و خشکار که نوعی دسر محلی گیلانی هست رو صرف کردین؟ طرز تهیه و خواصش رو میدونید؟؟؟

1 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 5 دیدگاه از 73 دیدگاه
بهترین پاسخ بر اساس رای کاربران سیدمهدی گلریز گشتی سیدمهدی گلریز گشتی سلامضمن تشکر از شما بابت عنوان این بحث.رشته‌خُشکار شیرینی سنتی گیلانی است. این شیرینی به عنوان شیرینی ویژهٔ ماه رمضان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد که در گیلان و به‌ویژه رشت برای افطار آماده می‌شود. در تهران نیز در مراکزی خاص به ویژه در ماه رمضان این شیرینی تهیه می‌شود. نام آن ترکیبی از رشته و خشکبار است.[۱]محتویات اصلی آن نشاسته یا شیره برنج، شکر، مغز گردو، و ادویه‌جات معطر نظیر هل و دارچین است.[۲] رشته‌خشکار بر روی یک سینی فلزی داغ آماده می‌شود و پس از تحویل به مشتری باید آن را در خانه
می پسندم 6 6 سال پیش
م ه م ه بحث خوبی بود.استفاده کردم
می پسندم 0 6 سال پیش
سین عباسی سین عباسی اسمش رشته خشکار هست.با آرد برنج تهیه میشه و وسطش گردو و دارچین و هل داره... مسلما مفیده ولی زیاد خوشمزه نیست.ماه رمضونا توی میدون انقلاب خیابان کارگر رشته هاشو آماده میفروشن و خودت سرخش میکنی و توی شربت میریزی.
می پسندم 0 6 سال پیش
مرضیه صیادی مرضیه صیادی mamnun az tozihate dustan
می پسندم 1 6 سال پیش
وحيد وحيد وحيد وحيد ... و سپس روي آنرا شربت غليظي كه از مخلوط آب و شكر و كمي گلاب ( براي معطر شدن آن ) درست مي شود مي ريزند و مصرف مي كنند. شايان ذكر است كه در شرق گيلان از اين شربت استفاده نمي كنند و پس از سرخ كردن بدون شربت ميل مي كنند. با خوردن يكبار اين دسر حتما" باب طبع تان خواهد بود و از آن لذت خواهيد برد.
می پسندم 2 6 سال پیش
1 2 3 4 5  ... 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب