رشته و خشکار

آیا رشته و خشکار که نوعی دسر محلی گیلانی هست رو صرف کردین؟ طرز تهیه و خواصش رو میدونید؟؟؟

اين را مي پسندند 1 نفر اين را مي پسندند
اين را دنبال مي كنند مشاهده 0 دنبال كننده
در حال نمايش 5 ديدگاه از 73 ديدگاه ديدگاه
بهترين پاسخ بر اساس راي كاربران سیدمهدی گلریز گشتی سیدمهدی گلریز گشتی سلامضمن تشکر از شما بابت عنوان این بحث.رشته‌خُشکار شیرینی سنتی گیلانی است. این شیرینی به عنوان شیرینی ویژهٔ ماه رمضان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد که در گیلان و به‌ویژه رشت برای افطار آماده می‌شود. در تهران نیز در مراکزی خاص به ویژه در ماه رمضان این شیرینی تهیه می‌شود. نام آن ترکیبی از رشته و خشکبار است.[۱]محتویات اصلی آن نشاسته یا شیره برنج، شکر، مغز گردو، و ادویه‌جات معطر نظیر هل و دارچین است.[۲] رشته‌خشکار بر روی یک سینی فلزی داغ آماده می‌شود و پس از تحویل به مشتری باید آن را در خانه
مي پسندم اين را مي پسندند6 3 سال پيش
م ه م ه بحث خوبی بود.استفاده کردم
مي پسندم اين را مي پسندند0 3 سال پيش
سین عباسی سین عباسی اسمش رشته خشکار هست.با آرد برنج تهیه میشه و وسطش گردو و دارچین و هل داره... مسلما مفیده ولی زیاد خوشمزه نیست.ماه رمضونا توی میدون انقلاب خیابان کارگر رشته هاشو آماده میفروشن و خودت سرخش میکنی و توی شربت میریزی.
مي پسندم اين را مي پسندند0 3 سال پيش
مرضیه صیادی مرضیه صیادی mamnun az tozihate dustan
مي پسندم اين را مي پسندند1 3 سال پيش
وحيد وحيد وحيد وحيد ... و سپس روي آنرا شربت غليظي كه از مخلوط آب و شكر و كمي گلاب ( براي معطر شدن آن ) درست مي شود مي ريزند و مصرف مي كنند. شايان ذكر است كه در شرق گيلان از اين شربت استفاده نمي كنند و پس از سرخ كردن بدون شربت ميل مي كنند. با خوردن يكبار اين دسر حتما" باب طبع تان خواهد بود و از آن لذت خواهيد برد.
مي پسندم اين را مي پسندند2 3 سال پيش
1 2 3 4 5  ... 

ارسال مطلب به هايپركلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب