5ماده غذايي براي داشتن پوستي بي عيب و نقص در فصل تابستان- هایپرکلابز

B KARIMI 11 سال پیش
هایپرکلابز :

 توت و ذغال اخته : توت  سفید ، توت سیاه ، تمشک ، زغال اخته و توت فرنگی  به بدن در تولید کلاژن کمک می کنند. کلاژن سبب انعطاف پذیری و صافی سطح پوست می شود. جکسون در این باره می گوید:" انواع توت ، و ذغال اخته ،  سرشار از ترکیبات آنتی اکسیدانی هستند که در خنثی کردن رادیکالهای آزاد مضر بسیار کارآمد هستند. "وقتی در معرض تابش بیش از حد اشعه های UV نور خورشید قرار می گیریم، رادیکال های آزاد در پوست  تولید می شوند و منجر به آسیب  دیدن سلول های پوست  و پیری زودرس پوست می شوند."

هویج :
ممکن است شنیده باشید که  هویج به بهبود دید شبانه کمک می کند ، اما  مطلبی که درباره هویج واقعت دارد ولی  مردم کمتری می دانند نقش آن در چلوگیری از خشکی پوست است. هویج حاوی بتا کاروتن است ، که  در بدن تبدیل به ویتامین A  می شود. این ویتامین در رطوبت پوست و درخشش آن نقش مؤثری دارد.
هویج همچنین منبع خوبی از ویتامین C ،  که یک آنتی اکسیدان قوی است  می باشد،  ویتامین C  رادیکالهای آزاد  را که در اثر قرار  گرفتن زیاد در معرض آفتاب در پوست تولید می شوند و سبب پیری پوست می شوند، نابود می سازد. همچنین این ویتامین  در تولید کلاژن پوست ، که با افزایش سن کم می شود، به بدن کمک می کند.

سیب زمینی شیرین : 
سیب زمینی برای آمریکاییها یادآور شام شکرگزاری است ، اما بهتر است که در سرتاسر سالاز آن لذت ببریم.  سیب زمینی شیرین حاوی ویتامین E است ، که به بدن جهت بازسازی و افزایش اثر ویتامین C کمک می کند.  مواد غذایی که حاوی مقادیر بالای ویتامین C و ویتامین E  هستند،  که آنتی اکسیدان های بسیار مؤثری برای محافظت از پوست هستند.

انبه :
بر اساس گزارش انجمن ملی انبه ، انبه حاوی بیش از 20 ویتامین  مختلف و مواد معدنی  است. انبه حاوی آنزیمهای بسیار مفید و همچنین ویتامین بتا C  و ویتامین A می باشد. این مواد سبب فعال شدن فرآیند نوشدن پوست می شوند.

قارچ :
یکی از معدود منابع طبیعی ویتامین D ، قارچ ها  هستند.  قارچ همچنین حاوی آنتی اکسیدان بوده و دارای خواص ضد التهابی است. این  خاصیت، کمک می کند  که پوست قوی و جوان بماند. زیرا التهابات نقش مهمی در پیر شدن پوست دارند و می توانند ریسک ابتلا به  برخی از انواع سرطانهای پوست  را بالا ببرند.

0 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 5 دیدگاه از 5 دیدگاه
س آ س آ دست شما درد نکنه
می پسندم 0 11 سال پیش
مینا کرمپور مینا کرمپور با سلام و تشکر ,خیلی عالی بود.
می پسندم 0 11 سال پیش
محمدرضا شکورلو محمدرضا شکورلو جالب بود . مرسی
می پسندم 0 11 سال پیش
محمدرضا شکورلو محمدرضا شکورلو جالب بود . مرسی
می پسندم 0 11 سال پیش
سيما جعفري سيما جعفري عالي بود ممنون.
می پسندم 0 11 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب