50 خاصیت چای؛ ضد درد و ضد افسردگی - هایپرکلابز

پارسا بهرامیان 12 سال پیش
هایپرکلابز :

برخی از محققان می‌گویند كه چای برای بیماران قلبی مفید است و از بروز لخته‌ در خون كه موجب بروز حمله‌های قلبی و سكته‌های مغزی می‌شود، پیشگیری می‌كند، البته چای به هضم غذا نیز كمك می‌كند.

چای به دلیل داشتن كافئین از بروز خستگی پیشگیری می‌كند همچنین این نوشیدنی آرامبخش است و می‌تواند سردرد ناشی از خستگی روزانه را از بین ببرد. چای سرشار از آنتی اكسیدان است كه از بروز سرطان پیشگیری می‌كند.

چای دارای 50 خاصیت است كه از مهمترین آنها می‌توان به ضد درد، ضد آمیب، ضد آلزایمر، ضد آرتریت، ضد تصلب شرایین، ضد باكتری، ضد سرطان، ضد افسردگی، ضد قند خون، ضد التهاب، آنتی اكسیدان، ضد اسپاسم، ضد ویروس، قابض، مقوی قلب، محرك سیستم عصبی مركزی، ادرار آور، محافظ كبد، كاهنده پرفشاری خون، محرك قدرت ایمنی بدن، كاهش دهنده‌ چربی خون و كاهش دهنده‌ تری گلیسریدها اشاره كرد.


0 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 5 دیدگاه از 42 دیدگاه
بهترین پاسخ بر اساس رای کاربران محمد حسين رضايي محمد حسين رضايي خوب بود
می پسندم 6 12 سال پیش
فروغ نادری نسب فروغ نادری نسب ممنون
می پسندم 0 12 سال پیش
م ه م ه منبع:
می پسندم 0 12 سال پیش
م ه م ه عملکرد سلول های پوست را بالا برده و از تخریب پوست در مقابل نور ماورای بنفش محاظت می کند. همچنین، پوست را جوان می سازد. چای سفید دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان است. آنتی اکسیدان ها در برابر آسیب رادیکال های آزاد، از بدن محافظت می کنند. رادیکال های آزاد موجب پیر شدن و تخریب سلول های وستی می شوند. . به سلامت استخوان کمک می کند . کسانی که چای سفید می نوشند، تراکم استخوانی بالاتری دارند. یکی دیگر از فواید چای سفید، جلوگیری از شکستگی های استخوانی و درمان آرتریت (ورم مفاصل) است. . برای سلامت دهان و دندان مفید است. چای سفید دارای فلوراید زیادی است و از خرابی های دندان و از همه مهم تر، رشد پلاک های دندانی پیشگیری کرده و دهان را خوشبو می کند.
می پسندم 0 12 سال پیش
م ه م ه خواص ضد باکتری و ضد ویروسی دارد. چای سفید تنها چایی نیست که دارای خواص ضد میکروبی و ضد ویروسی دارد بلکه تمام انواع چای که از گیاه کاملیا سینسیس تولید می شوند، دارای چنین خواصی هستند. . برای پایین آوردن کلسترول موثر است. وجود گروه خاصی از آنتی اکسیدان ها در این نوع چای به نام "کاتچین ها" کمک بسیار موثری در کاهش کلسترول خون می کنند. این ترکیبات شیمیایی از سخت شدن جداره رگ ها و در نتیجه محدود شدن جریان خون پیشگیری می کنند. . برای سلامت پوست مفید است. چای سفید از آفتاب سوختگی جلوگیری می کند.
می پسندم 0 12 سال پیش
1 2 3 4 5  ... 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب