دلیل زخم شدن گوشه دهان و پوسته پوسته شدن صورت ؟

آیا دلیل زخم شدن گوشه دهان و پوسته پوسته شدن صورت را می دانید ؟
لطفا راهنمایی کنید

0 نفر اين را مي پسندند
مشاهده 0 دنبال كننده
در حال نمايش 5 ديدگاه از 5 ديدگاه
بهترين پاسخ بر اساس راي كاربران مهران ماهیار مهران ماهیار سلامت نیوز: یک متخصص تغذیه گفت: کمبود ویتامین‌ B2 موجب زخم شدن گوشه دهان و پوسته پوسته شدن صورت می‌شود.مسعود کیمیاگر در گفت‌و گو با فارس اظهار داشت: ویتامین B2 یا ریبوفلاوین در سوخت و ساز بدن بسیار اهمیت دارد و یکی از بهترین منبع این ویتامین لبنیات‌ها هستند.وی گفت: نقش ریبوفلاوین در سوخت و ساز بدن بسیار اهمیت دارد و مواد نشاسته‌ای را به انرژی تبدیل می‌کند که در متابولیسم بدن نقش ایفا می‌کند. این متخصص تغذیه اضافه کرد: کمبود ریبوفلاوین موجب زخم شدن گوشه دهان می‌شود و پوست صورت نیز پوسته پوسته می‌شود. این ویتامین در جگر، شیر، جوانه گندم، تخم‌مرغ، اسفناج، ماهی قزل‌آلا، مرغ و پرتقال وجود دارد. کیمیاگر افزود: ویتامین B2 وابسته به کالری و دریافت انرژی در بدن است که بدن انسان روزانه به 0،5 میلی‌گرم نیاز دارد. این ویتامین به نور آفتاب بسیار حساس است و اگر شیر و یا لبنیات مقابل آفتاب قرار گیرند این ویتامین به سرعت از بین می‌رود که باید شیر و لبنیات را به دور از نور آفتاب قرار داده شود.
مي پسندم 3 4 سال پيش
غلامرضا صفوي راد غلامرضا صفوي راد باسپاس از آقاي ماهيار، براي پاسخ روشن و علمي شون و با تشكر از آقاي حميدرضا براي مطرح كردن اين موضوع كه فكرميكنم براي خيلي ها از جمله خود من سوال بود .
مي پسندم 0 3 سال پيش
م ه م ه سپاس آقای ماهیار
مي پسندم 0 4 سال پيش
منیره جوادی منیره جوادی مال کمبود ویتامین باید باشه.
مي پسندم 0 4 سال پيش
الهه خواجه افضلی الهه خواجه افضلی نقل قول از مهران ماهیار سلامت نیوز: یک متخصص تغذیه گفت: کمبود ویتامین‌ B2 موجب زخم شدن گوشه دهان و پوسته پوسته شدن صورت می‌شود.مسعود کیمیاگر در گفت‌و گو با فارس اظهار داشت: ویتامین B2 یا ریبوفلاوین در سوخت و ساز بدن بسیار اهمیت دارد و یکی از بهترین منبع این ویتامین لبنیات‌ها هستند.وی گفت: نقش ریبوفلاوین در سوخت و ساز بدن بسیار اهمیت دارد و مواد نشاسته‌ای را به انرژی تبدیل می‌کند که در متابولیسم بدن نقش ایفا می‌کند. این متخصص تغذیه اضافه کرد: کمبود ریبوفلاوین موجب زخم شدن گوشه دهان می‌شود و پوست صورت نیز پوسته پوسته می‌شود. این ویتامین در جگر، شیر، جوانه گندم، تخم‌مرغ، اسفناج، ماهی قزل‌آلا، مرغ و پرتقال وجود دارد. کیمیاگر افزود: ویتامین B2 وابسته به کالری و دریافت انرژی در بدن است که بدن انسان روزانه به 0،5 میلی‌گرم نیاز دارد. این ویتامین به نور آفتاب بسیار حساس است و اگر شیر و یا لبنیات مقابل آفتاب قرار گیرند این ویتامین به سرعت از بین می‌رود که باید شیر و لبنیات را به دور از نور آفتاب قرار داده شود. ********************************* مرسی مفید بود
مي پسندم 0 4 سال پيش
1 

ارسال مطلب به هايپركلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب