ترش کردن معده چه دلائلی میتونه داشته باشه؟- هایپرکلابز

نسرین ملکی 11 سال پیش
هایپرکلابز :

ترش کردن معده چه دلائلی میتونه داشته باشه؟

0 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 5 دیدگاه از 39 دیدگاه
بهترین پاسخ بر اساس رای کاربران مجتبی عسکرزاده مجتبی عسکرزاده «ریفلاکس، در واقع، بازگشت محتویات معده به مری است که معمولا 5/0 تا 2ساعت بعد از غذا اتفاق می‌افتد.» که به طور عامیانه ما به آن ترش کردن معده می گوییم. یکسری از علل ان عبارتست :سیگار کشیدن، مصرف داروهای شل‌کننده عضلانی مثل داروهای گشادکننده عروق قلب، داروهایی که برای درمان آسم داده می‌شود (مثلا آمینوفیلین و تئوفیلین) و علل ثانویه هم عواملی هستند که باعث افزایش فشارهای شکمی می‌شوند (مثلا چاقی یا بارداری). ورزش‌های شدید همراه با خم و راست شدن بعد از غذا، پرخوری و بلافاصله خوابیدن بعد از غذا، روی شکم خوابیدن، پوشیدن لباس‌های تنگ که روی شکم و ناحیه کمر فشار وارد می‌کنند هم از عوامل تشدید کننده این عارضه به حساب می‌آیند كه برای فرو نشاندن آن لازم است علل یاد شده را برطرف كرد.»
می پسندم 2 11 سال پیش
فراcd . فراcd . همانطور که بقیه هم اشاره کردند. اولین دلیل استرس یا پریشان احوالی است و دو به دلایل عادات غذایی بد که هم عدم نظم در زمان خوردن. و هم در نوع غذاهایی که می خورید ریشه دارد
می پسندم 0 11 سال پیش
م ح م ح استرس زیاد-برنامه غذایی بد
می پسندم 0 11 سال پیش
مارال كمالي مارال كمالي 1خوردن غذاي تند و ادويه دار 2خوابيدن بعد از غذا خوردن غذاي تند و ادويه باعث ميشه معده اسيد بيشتري ترشح كنندجهت هضم غذاو در بعضي افراد غذاتا ناي برميگردد.و بعد ازخوردن غذا حدقل 45تا 1ساعت بعدش نخوابيد.
می پسندم 0 11 سال پیش
فرزانه دارایی فرزانه دارایی با سپاس از اطلاعات دوستان
می پسندم 0 11 سال پیش
1 2 3 4 5  ... 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب