درباره اسفناج - هایپرکلابز

محمد شریفی 11 سال پیش
هایپرکلابز :

اسفناج گیاه بومی ایران است و از اوائل قرن اول میلادی کم کم به نقاط دیگر دنیا راه یافت . بطوریکه در تاریخ مسطور است اسفناج در قرن هفتم در چین و در قرن دوازدهم در اسپانیا کشت میشده است . کشت اسفناج در سال ۱۸۰۶ در آمریکا شروع شد .
اسفناج گیاهی است یکساله درای ساقه ای راست به ارتفاع نیم متر که برگهای آن پخن و نرم مثلثی شکل برنگ سبز می باشد . اسفناج نسبت به سرمای زمستان مقاوم است .
دو نوع اسفناج وجود دارد که بنام پائیزه و بهاره نامیده می شود . اسفناج بهاره در فصل بهار کاشته می شود و به اسفناج انگلیسی معروف است . نوع پائیزه آن که به خاک بسیار غنی احتیاج درد در پائیز کاشته می شود . گلهای اسفناج برنگ سبز کمرنگ می باشد .
اسفناج چون درای مواد غذایی فراوانی است کشت آن امروز در تمام نقاط دنیا معمول است .  

1 نفر این را می پسندند
مشاهده 1 دنبال کننده
در حال نمایش 5 دیدگاه از 5 دیدگاه
عليرضا ميرزائي عليرضا ميرزائي نقل قول از طاهره گلشن نقل قول از م هخواص داروئی: برگ اسفناج از نظر طب قدیم ایران كمی سرد است و برخی عقیده دارند كه متعادل است یعنی نه سرد است و نه گرم . 1) برگ اسفناج منبع غنی ویتامین A ، B3، C و آهن و پتاسیم می باشد . 2) بدن را قلیایی می كند . 3) خنك كننده است و برای پائین آوردن تب مفید است . 4) ورم روده كوچك را رفع می كند . 5)برای ورم ریه مفید است . 6)ملین است و یبوست را برطرف می كند . 7)برای لاغر شدن و وزن كم كردن مفید است . 8) اسفناج بدلیل داشتن ماده ای بنام اسپیناسین هضم غذا را تسریع می كند . این ماده باعث تحریك معده و ازدیاد ترشحات آن می شود . 9) خوردن اسفناج در رفع تشنگی موثر است . 10)برای از بین بردن ورم و درد گلو مفید است . 11) برای رفع سرفه های خشك برگ اسفناج را با جو پوست كنده و روغن بادام بپزید و بخورید . 12)آش اسفناج با گشنیز برای سردردهایی كه ناشی از سوء هاضمه و اختلال دستگاه گوارشی است مفید می باشد . تشکر********************************* *********************************
می پسندم 0 11 سال پیش
طاهره گلشن طاهره گلشن نقل قول از م هخواص داروئی: برگ اسفناج از نظر طب قدیم ایران كمی سرد است و برخی عقیده دارند كه متعادل است یعنی نه سرد است و نه گرم . 1) برگ اسفناج منبع غنی ویتامین A ، B3، C و آهن و پتاسیم می باشد . 2) بدن را قلیایی می كند . 3) خنك كننده است و برای پائین آوردن تب مفید است . 4) ورم روده كوچك را رفع می كند . 5)برای ورم ریه مفید است . 6)ملین است و یبوست را برطرف می كند . 7)برای لاغر شدن و وزن كم كردن مفید است . 8) اسفناج بدلیل داشتن ماده ای بنام اسپیناسین هضم غذا را تسریع می كند . این ماده باعث تحریك معده و ازدیاد ترشحات آن می شود . 9) خوردن اسفناج در رفع تشنگی موثر است . 10)برای از بین بردن ورم و درد گلو مفید است . 11) برای رفع سرفه های خشك برگ اسفناج را با جو پوست كنده و روغن بادام بپزید و بخورید . 12)آش اسفناج با گشنیز برای سردردهایی كه ناشی از سوء هاضمه و اختلال دستگاه گوارشی است مفید می باشد . *********************************
می پسندم 0 11 سال پیش
م ه م ه ادامه مطلب: http://www.seemorgh.com/health/default.aspx?tabid=2093&conid=2939
می پسندم 1 11 سال پیش
م ه م ه خواص داروئی: برگ اسفناج از نظر طب قدیم ایران كمی سرد است و برخی عقیده دارند كه متعادل است یعنی نه سرد است و نه گرم . 1) برگ اسفناج منبع غنی ویتامین A ، B3، C و آهن و پتاسیم می باشد . 2) بدن را قلیایی می كند . 3) خنك كننده است و برای پائین آوردن تب مفید است . 4) ورم روده كوچك را رفع می كند . 5)برای ورم ریه مفید است . 6)ملین است و یبوست را برطرف می كند . 7)برای لاغر شدن و وزن كم كردن مفید است . 8) اسفناج بدلیل داشتن ماده ای بنام اسپیناسین هضم غذا را تسریع می كند . این ماده باعث تحریك معده و ازدیاد ترشحات آن می شود . 9) خوردن اسفناج در رفع تشنگی موثر است . 10)برای از بین بردن ورم و درد گلو مفید است . 11) برای رفع سرفه های خشك برگ اسفناج را با جو پوست كنده و روغن بادام بپزید و بخورید . 12)آش اسفناج با گشنیز برای سردردهایی كه ناشی از سوء هاضمه و اختلال دستگاه گوارشی است مفید می باشد .
می پسندم 1 11 سال پیش
م ه م ه
می پسندم 1 11 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب


سایر بحث ها از محمد شریفی

خاصییت کشمش