برای برطرف کردن زگیل از چه روشی باید استفاده کرد؟- هایپرکلابز

امین قجر 8 سال پیش
هایپرکلابز :

برای برطرف کردن زگیل از چه روشی باید استفاده کرد؟

0 نفر این را می پسندند
مشاهده 1 دنبال کننده
در حال نمایش 5 دیدگاه از 44 دیدگاه
بهترین پاسخ بر اساس رای کاربران زهره سبزعلیان زهره سبزعلیان زگیل، برآمدگی کوچک پوستی است که بر اثر آلودگی به نوعی ویروس ایجاد می‌شود. به طور کلی زگیل انواع مختلفی دارد که شامل زگیل معمولی، زگیل پا، زگیل مسطح، زگیل نخی و زگیل قارچی است که بیشتر در کف دست‌ها، پاها، کناره ناخن، پشت دست و حتی داخل دهان دیده می‌شود. معمولاً ماه‌ها یا سال‌ها طول می‌کشد تا زگیل به طور خود به خودی و بدون درمان برطرف شوند. ا ۱- همیشه زگیل خود را خشک و تمیز نگه دارید تا چروکیده شود و بیفتد. زگیل در محیط مرطوب و گرم رشد می‌کند. چند بار در روز زگیل خود را با آب و صابون شستشو دهید. استفاده از صابون آنتی باکتریال کمکی به مشکل شما نمی‌کند، چون زگیل‌ها، عفونت ویروسی هستند و باکتریایی نیستند که با صابون آنتی باکتریال از بین بروند. می‌توانید با برس نرمی به آرامی روی زگیل بکشید تا موقع شستشوی زگیل، بافت‌های خشنی که روی زگیل وجود دارد از بین برود ۲- بعد از شستن زگیل، محل را با محلول پراکسیدهیدروژن (آب اکسیژنه) ضدعفونی کنید. آب اکسیژنه علاوه بر داشتن خاصیت ضدعفونی کنندگی، محلول قوی اکسیدکننده هم هست . مطالعات نشان داده است که هرگاه پوست به آب اکسیژنه آغشته شود، گلبول‌های سفید که مسئول دفاع از بدن هستند، در محل حضور می‌یابند. تجمع گلبول‌های سفید سبب از بین رفتن ویروس‌ها می‌شود و از آنجایی که زگیل هم عفونت ویروسی است، اثر سریعی بر درمان زگیل خواهد داشت . البته باید گفت آب اکسیژنه رنگ پوست را می‌برد و به طور موقت، احساس سوختگی و سوزش در محل ایجاد می‌کند. ۳- زگیل را با محلول اسید سالیسیلیک شستشو دهید و محل را بپوشانید. این کار را قبل از خواب انجام دهید. محلول اسیدسالیسیلیک در بیشتر داروخانه‌ها وجود دارد. دستورالعمل بسته اسید سالیسیلیک را برای رفع زگیل انجام دهید. سپس با گاز استریل محکم محل را ببندید و این کار را قبل از خواب شب انجام دهید. در طول روز گاز استریل را باز کنید و این کار را چندین بار انجام دهید تا زگیل کنده شود. البته بهتر است تحت نظر پزشک از این محلول اسیدی استفاده کنید تا عارضه ای برای شما نداشته باشد. اگر مایلید که راه طبیعی‌تری را برای از بین بردن زگیل به کار گیرید، می‌توانید از سرکه سیب به جای اسیدسالیسیلیک استفاده کنید. هنگام استفاده از آن احتیاط کنید، چون استفاده از آن می‌تواند بسیار آزاردهنده و سوزش‌آور باشد.
می پسندم 17 8 سال پیش
تارا اختری تارا اختری به تعداد زیگیلها .جو بردارید وبرهر جو هفت بار سوره شمس بخوانید وسپس هر جو را به یک زیگیل بمالید.بعداز مالیدن جوها به زیگیلها .انها را در یکجای مرطوب چال کنید با پوسیدن جوها زیگیلها هم به لطف خدا بهتر خواهند شد.یکی از اشناهامون در مورد میخچه ویکی هم درمورد زیگیل تناسلی عمل کرد.وبهتر شدنلید
می پسندم 0 6 سال پیش
 محمد رضا ملکی محمد رضا ملکی سلام. من پیشنهاد میکنم که زگیل رو با یک نخ ببندید.بعداز یکی دو روز خودش خشک میشه درمیاد. بعد هم هرروز الکل بمالید.
می پسندم 0 7 سال پیش
غلامرضا صفوي راد غلامرضا صفوي راد باسلام ، من سالها قبل چند زگيل روي دستم داشتم . اتفاقا يك درخت انجير توي حياط خونه مون داشتيم . اول شيره ي انجير رو به روي آنها مليدم ولي اثري نكرد . يكروز بطور اتفاقي دستم به جايي خورد و منجر به خراش يكي از زگيلها شد . من همانطور كه زگيل خراشيده بود روي اون شيره ي انجير ماليدم . اين كار رو چند بار انجام دادم . بعداز سه يا چهارروز اثري از زگيل نماند . بعد همين عمل رو با بقيه ي آنها انجام دادم . وهمه ي زگيلها ازبين رفتند . البته عمل خراش دادن را با يك سوزن حرارت ديده كه سرد شده بود انجام دادم .
می پسندم 0 8 سال پیش
امیر علی پاکنژاد امیر علی پاکنژاد سلام شاید باورش برای شما و خیلی از دوستان سخت باشه ولی واقعیت داره من موقعی که ده سال داشتم روی دستهایم پر بود از زگیل وهرچه دکتر میرفتیم درمان نمیشد یعنی دوباره میرویید تا اینکه یکروز پدرم اومد خونه و به من گفت پاشو بریم گفتم کجا گفت سر کوچه ماجرا این بوده پدرم سر کوچه جریان زگیلهای دست منو به مردای محل تعریف میکرده که پیرمردی گفته بود برو پسرتو بیار درمانش کنم خلاصه ما رفتیم جلو و پیرمرد دستمو نگاه کرد و به من گفت برو از بقالی یک تکه سنک نمک بگیر خلاصه یه تعداد ورد روی سنگ نمک دست من و یه چند تا آب دهان به سنگ نمک و مالیدن سنگ نمک روی زگیلها کار پیرمرد تمام شد دوباره ان سنگ نمک را داد دست من وگفت ببر بیانداز داخل آب و گفت موقعی که این سنگ نمک ذوب شد زگیلهای تو هم خواهد ریخت و من سنگ نمک را داخل حوض انداختم جالبترین چیر این بود که سنگ نمک چند روز طول کشید تا آب شود و در عرض این چند روز زگیلهای من کوچک کوچکتر میشد تا اینکه یک روز صبح قبل از اینکه به دستهایم نگاه کنم زود رفتم سراغ حوض تا سنگ نمک را ببینم که دیدم اثری از ستگ نمک نمانده و وقتی به دستهایم نگاه کردم از تعجب میخکوب شدم دیدم اثری حتی از جای زگیلها هم نیست الان اون پیرمرد مرده و من همیشه به او دعا میکنم
می پسندم 0 8 سال پیش
1 2 3 4 5  ... 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب


سایر بحث ها از امین قجر

آیا خوردن زیاد پنیر برای هوش مضر است؟
چرا فقر آهن در زنانی که در ناحیه شمالی زندگی میکنند بیشتر است؟
از میوه فوجیا چه اطلاعاتی داری؟
بنظر شما اهدای خون برای بدن مفید است یا مضر؟
نان جو بهتراست یا نان گندم ؟
آیا خوردن آب تصفيه (خانگی) برای بدن مضر است ؟
چرا عسل رو با خربزه نمیشه خورد؟
برای بر طرف شدن كمبود آهن از چه غذایی استفاده کنیم؟
آیا واقعا عرق خار شتر برای کلیه مفید ؟
آیا خوردن کره گیاهی برای افراد مبتلا به چربی خون مضر است؟
آیا چربی شیر برای سلامتی مضر است ؟
آیا چای عطری برای بدن مضر است . چرا؟
اسپند چه خاصیتی داره ؟
آیا شامپوهای وبتامینه برای موی سر تاثیر بخصوصی داره یا فقط جهت تبلیغاته؟
خاصیت کلم در درمان ناراحتی معده چیست؟
خواص کاهو در ریزش مو را بفرمائید؟
آیا رنگ میوه ها با خاصیتشون رابطه ای داره ؟
نقش پروتئین در سلامت انسان چیه ؟
خوردن چه چیزی در هنگام سحر باعث کم شدن عطش در تابستان میشه؟
چه غذایی بیشترین انرژی رو در خود دارا هستند؟