بهترین ورزش برای هموفیلی ها- هایپرکلابز

عباس سليمي 12 سال پیش
هایپرکلابز :
آیا می دانید مناسب ترین ورزش برای این افراد چه ورزشی است؟


شنا بهترین ورزش برای هموفیلی ها است

 متخصص خون و هماتولوژی گفت: ورزش شنا با تقویت عضلات بدن، استحكام رگ ها و تحمیل نكردن فشار بر عضلات، مناسب ترین فعالیت بدنی برای بیماران هموفیلی محسوب می شود.

متخصص خون و هماتولوژی در گفت و گو با ایرنا افزود: تاچندی پیش به علت نبود روش های موثر درمانی، بیماران هموفیلی از هر گونه فعالیت بدنی منع می شدند اما امروزه با بررسی های انجام گرفته، ورزش های سبك و هوازی، امری ضروری برای رسیدن به نشاط روحی و جسمی محسوب می شود.

دكتر مسعود وكیلی افزود: با شروع فصل گرما و برنامه ریزی به منظور پر كردن اوقات فراغت شاگردان، انتخاب رشته ورزشی مناسب، از دغدغه های والدین كودكان هموفیلی محسوب می شود.
به گفته متخصصان، هموفیلی یك اختلال خونریزی دهنده ارثی است، فرد مبتلا به این بیماری به علت سطح پایین یا عدم وجود پروتئین هایی به نام فاكتورهای انعقادی، قادر به متوقف كردن روند خونریزی نیست.

هموفیلی در حقیقت یك نوع بیماری است كه از لخته شدن خون جلوگیری می كند، به همین دلیل خونریزی در افرادی كه به این بیماری مبتلا هستند، دیرتر از افراد سالم بند می آید.
دردناك‌ و متورم‌ شدن‌ مفاصل‌ یا تورم‌ در پا یا دست‌ و به ویژه زانو یا آرنج، خون مردگی ‌های‌ مكرر خونریزی‌ زیاد از بریدگی‌ های‌ مختصر، خونریزی‌ خود به‌ خودی‌ از بینی‌ و وجود خون‌ در ادرار از نشانه های بیماری هموفیلی است.

پزشكان می گویند، این‌ بیماری‌ در حال‌ حاضر غیرقابل‌ معالجه‌ است‌ و البته مرگبار نیست‌.چنانچه افراد بتوانند‌ خونریزی‌ را كنترل‌ كنند، می ‌توانند‌ انتظار عمری‌ نزدیك‌ به‌ عمر طبیعی‌ را داشته باشند‌
0 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 5 دیدگاه از 10 دیدگاه
بهترین پاسخ بر اساس رای کاربران بنیامین قانع پور دریاسری بنیامین قانع پور دریاسری نقل قول از R GH ضرورت ورزش برای بیماران هموفیلی: هموفیلی یک بیماری ارثی است که در آن فرد به علت کمبود و یا نبود یکی از فاکتور های انعقادی خون ، دچار مشکلات خونریزی به صورت طولانی می شود . بنابراین برای درمان این بیماری باید فاکتور انعقادی مورد نیاز در اختیار بدن قرار بگیرد. ورزش برای کودکان هموفیلی واجب است. آنان را به انجام ورزش های بی خطر مانند شنا ، دوچرخه سواری ، راهپیمایی و پیاده روی ، ماهیگیری تشویق کنید این نوع ورزش ها ماهیچه ها را قوی می کند و ماهیچه های قوی قادرند از مفاصل محافظت کنند. و انجام ورزش هایی که درآنها امکان تماس و وارد شدن ضربه زیاد است مانند فوتبال ، بسکتبال و ....توصیه نمی شود *********************************
می پسندم 12 12 سال پیش
سهیل سلطانزاده سهیل سلطانزاده جالب و مفید ! متشکرم
می پسندم 0 12 سال پیش
سهیل سلطانزاده سهیل سلطانزاده جالب و مفید ! متشکرم
می پسندم 1 12 سال پیش
م ه م ه درود وسپاس از مطلب خوبتون
می پسندم 1 12 سال پیش
نازی طاهری مطهر نازی طاهری مطهر mer30
می پسندم 0 12 سال پیش
1 2 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب