سلامتی > ابزارهای تندرستی

در سلامتی ، مقالات متنوعی با موضوعات سلامت تغذیه ، چای و سلامتی ،تغذیه ، بهداشت پوست، گیاهان شفابخش ، ورزش و تندرستی درج می شود. همچنین شما می توانید در انجمن نیز در مورد موارد فوق به بحث و تبادل نظر بپردازید. اگر مقاله و مطلب جالبی دارید در این بخشها ارسال کنید و با سایر اعضا به اشتراک بگذارید

وزن شما طبیعی است

وزن شما طبيعي است. بايد به شما تبريك گفت. اين بدان معني است كه شما خطر بسياري از بيماريهاي مزمن ناشي از اضافه وزن و كاهش وزن را از خود دور كرده ايد.
اما بايد به خاطر داشته باشيد كه حفظ و نگهداري وزن در محدوده طبيعي خود امري است كه نيازمند دقت و مراقبت پيوسته شما در تمامي روزهاي هفته است.داشتن وزن طبيعي به معني داشتن وزن ايده آل نيست. ممكن است شما در محدوده وزن طبيعي باشيد ولي كمي چربي در برخي از بخشهاي بدن مانند شكم و رانهاي پا باعث شود بخواهيد وزن ايده آل شما از وزني كه در حال حاضر داريد كمتر باشد و يا تمايل داشته باشيد با انجام تمرينهاي بدنسازي چربي موجود در اين بخشها را به صورت موضعي بسوزانيد و تبديل به ماهيچه هايي قوي كنيد. در هرصورت وزن طبيعي شما باعث مي شود به راحتي و باانجام تمرينات ورزشي موضعي  و حتي ايروبيك زير نظر مربي و حتي در منزل به تناسب اندام دلخواه خود برسيد.
نكته اي كه بايد در نظر داشته باشيد اين است كه چگونه اين وزن طبيعي را براي هميشه حفظ كنيد. ممكن است شما پس از يك دوره رژيم درماني و داشتن تمرينات ورزشي سخت به اين وزن طبيعي رسيده باشيد و حفظ اين وزن  طبيعي در حال حاضر براي شما اهميت ويژه اي داشته باشد.
تنها كاري كه شما بايد  انجام دهيد اين است كه  وزن خود را با در نظر گرفتن تغییر در مصرف کالری و میزان فعالیت روزانه در یک محدوده ثابت حفظ كنيد. براي اينكار شما در ابتدا بايد بدانيد با توجه به فعاليت روزانه خود چه ميزان كالري از مواد غذايي را بايد مصرف كنيد تا وزن شما بالاتر نرفته و ثابت بماند.
ابزار محاسبه كالري مورد نياز به شما كمك ميكند تا با توجه به فعاليت روزانه خود كالري مورد نياز روزانه خود را محاسبه كنيد. لازم به ذكر است كه عددي كه اين ابزار به شما مي دهد تنها يك عدد تقريبي براساس حدود فعاليت شماست و تشخيص اينكه دقيقا چه ميزان كالري براساس ميزان فعاليت روزانه شما مناسب است به عهده خود شماست.

ابزار محاسبه كالري مورد نياز ( تا لود شدن كامل ابزار صبر كنيد)

پس از محاسبه كالري مصرفي مناسب خود لازم است تا با نگاهي به جدول كالري مواد غذايي از كالري كه مواد غذايي مختلف دارند آگاهي پيدا كنيد تا با محاسبه مجموع آنچه در طول روز مصرف مي كنيد به عددي نزديك به عدد كالري مورد نياز روزانه خود دست يابيد تا بيشتر از آنچه بدن شما براي ثابت ماندن وزن نياز دارد بيشتر مصرف نكنيد.

 همچنين شما ميتوانيد با استفاده از جدول فعاليت هاي بدني از كالري كه در حين انجام فعاليتهاي مختلف توسط شما سوزانده مي شود اطلاع پيدا كنيد تا در صورتي كه به هر دليل  تمايل يا نياز داشتيد از كالري بيشتر از كالري مورد نياز استفاده كرديد بتوانيد با افزايش فعاليت بدني خود بين فعاليت بدني و كالري مصرفي تعادلي را جهت حفظ وزن طبيعي به وجود آوريد.

نكاتي كه بايد رعايت كنيد:

ابزارهاي سلامتي برای صرف وعده های غذایی خود ۲۰ دقیقه زمان مصرف کنید.
هدف از این کار حفظ آرامش در خوردن است. هر چه قدر زمان برای این کار صرف کنید نتیجه مطلوب تری از هر لحاظ به دست می آورید. این یکی از مهم ترین نکات برای حفظ تناسب اندام است، باعث لذت بردن شما از هر لقمه غذا می شود و بعلاوه هورمون مربوط به سیری بدن را تحریک می کند.

ابزارهاي سلامتي به میزان کافی بخوابید!
خواب کافی و مناسب باعث کاهش وزن به مقدارتقریبی ۶ کیلوگرم در سال می شود. مکانیسم این عمل به چند روش کارساز است. یکی از آنها با این شاهد ثابت می شود که بیداری و عدم خواب کافی باعث افزایش اشتها و میل به غذاخوردن یا به عبارتی احساس گرسنگی می شود.

ابزارهاي سلامتي سبزیجات را در تمام وعده های غذایی خود بگنجانید.
سبزیجات و میوه جات سرشار از آب و فیبر است در حالی که کالری کمتری دارد و همین امر باعث کاهش وزن می شود

ابزارهاي سلامتي غلات غنی شده را فراموش نکنید.
این مواد غذایی مانند برنج قهوه ای، جو دو سر، گندم و .. نقش موثری در کاهش وزن دارند به این ترتیب که با مصرف آنها احساس سیری می کنید در حالی که کالری کمتری به بدن وارد نموده اید

ابزارهاي سلامتي ورزش كنيد.
یک برنامه ورزشی منظم را که مناسب وضعیت جسمیتان است ، دنبال کنید

ابزارهاي سلامتي در مصرف پركالري ها محتاط باشيد.
از مصرف غذاهایی که با آرد سفید و شکر افزوده تهیه شده مثل انواع شیرینی و غذاهای پرچربی تا حد امكان پرهیز کنید .

در نهايت شما مي توانيد از مقالات تناسب اندام بخش سلامتي جهت بالا بردن آگاهي خود در اين زمينه استفاده كنيد تا ازتلاش خود نتيجه بهتري بگيريد.

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب