تهیه ی یک صبحانه عربی لذیذ و دلچسب- هایپرکلابز

معین خواجه 10 سال پیش
تهیه ی یک صبحانه عربی لذیذ و دلچسب- هایپرکلابز هایپرکلابز :

مواد لازم:

 ۱ عدد بادنجان بزرگ. ۱ قاشق چایخوری روغن زیتون. ۲ قاشق چایخوری برگ نعناع، خرد شده و چند برگ برای تزئین. ۲۰۰ گرم پنیر ریکوتا تازه و کم چرب. ۴ عدد تخم مرغ. ۶ عدد گوجه فرنگی کوچک، دو نیم شده. ۲ عدد خیار، دو نیم شده از طول. نیم فنجان (حدود ۸۰ گرم) زیتون. ۱ قاشق چایخوری ادویه دلخواه. ۱۰۰ گرم فتای کم چرب. ۲ قاشق چایخوری عسل. ۲ قاشق چایخوری روغن زیتون.


طرز تهیه:

۱. ماهیتابه یا گریل باربکیو را روی حرارت متوسط بگذارید تا داغ شود. بادنجان را از طول به ۸ برش باریک ببرید و هر دو طرف آن‌ها را به روغن زیتون آغشته کنید. دو دقیقه هر طرف این برش را کباب کنید تا طلایی شوند. کنار بگذارید تا سرد شوند.

۲. نعناع خرد شده را با ریکوتا مخلوط کنید تا یکنواخت شود و ادویه بزنید. وقتی برش‌های بادنجان سرد شدند، یک قاشق غذاخوری از ترکیب ریکوتا را در انتهای یک برش بادنجان بگذارید و بپیچید و محکم کنید. برای بقیه برش‌ها هم همین کار را بکنید.

۳. تخم مرغ‌ها را در قابلمه کوچکی بگذارید و آب بریزید و بگذارید بجوشد. حرارت زیر آن را روی متوسط بگذارید و بگذارید ۵ تا ۶ دقیقه بجوشد و بعد تخم مرغ‌ها را درآورید و در آب یخ بیندازید. سپس پوست آن‌ها را بکنید و به دو نیم کنید.

۴. برای سرو آن‌ها، رول‌های بادنجان، تخم مرغ‌ها، خیار و زیتون‌ها را در بشقاب‌ها تقسیم کنید و روی آن‌ها ادویه (سماق) بپاشید. فتا را ریز ریز کنید و در بشقاب‌ها بریزید و روی هر کدام عسل هم بریزید. در ‌‌نهایت با برگ‌های نعناع بشقاب‌ها را تزئین کنید و در صورت دلخواه روغن زیتون هم بریزید.

منبع :http://www.persianv.com/ashpaz/233373.php
16 نفر این را می پسندند
مشاهده 1 دنبال کننده
در حال نمایش 5 دیدگاه از 8 دیدگاه
رامين ميهن دوست رامين ميهن دوست good
10 سال پیش
شهرام  عباسي شهرام عباسي سپاس
10 سال پیش
فروز ** فروز ** خوبه . مرسي. واقعا كه صبحانه عربيه!
10 سال پیش
سيد محمد علوي سيد محمد علوي عالي
10 سال پیش
سهيلا منافي زاده سهيلا منافي زاده عجب صبحانه ی میشه
10 سال پیش
1 2 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب