طرز تهیه مافین خامه ترش با رویه استروسل - هایپرکلابز

طرز تهیه مافین خامه ترش با رویه استروسل - هایپرکلابز هایپرکلابز :

آماده سازی: 15 دقیقه
مدت انتظار: 30 دقیقه
مجموعاً: 45 دقیقه

مواد اولیه :
آرد 2 و 1/4 فنجان
بکینگ پودر 2 قاشق چایخوری
جوش شیرین نصف قاشق چایخوری
نمک 1/4 قاشق چایخوری
کره 1/3 فنجان - 5 قاشق سوپخوری (نرم شده)
روغن نباتی 1/3 فنجان
شکر 1 فنجان
تخم مرغ 2 عدد بزرگ
خامه ترش 1 فنچان - 240 گرم
عصاره وانیل 2 قاشق چایخوری

رویه استروسل :
آرد نصف فنجان
شکر نصف فنجان (قهوه ای یا سفید)
کره 4 قاشق سوپخوری (کمی نرم شده ، تکه شده)
دارچین 1 قاشق چایخوری (آسیاب شده)

رویه ی استروسل را آماده کنید:
فر را با دمای 350 درجه فارنهایت (177 درجه سانتی گراد) داغ کنید. قالب مافین را با اسپری آشپزی چرب کنید.همه ی مواد آن را در یک کاسه ی کوچک مخلوط کنید و با یک چنگال کره را تکه تکه به صورت یکدست داخل مواد خشک بریزید تا خوب ترکیب شوند. مخلوط بایستی غلظت شن خیس را داشته باشد. آن را کنار بگذارید.در یک کاسه متوسط، آرد، بکینگ پودر، جوش شیرین و نمک را مخلوط کنید و کنار بگذارید.در یک مخلوط کند کره ، روغن و 1 فنجان شکر را با سرعت متوسط بزنید تا خوب مخلوط شوند. تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه کنید و بعد از اضافه کردن هر کدام خوب بزنید.
سرعت مخلوط کن را روی پایین بگذارید سپس مخلوط آرد، خامه ترش و وانیل را کم کم اضافه کنید و بزنید تا نرکیب شوند. بیش از حد مخلوط نکنید.خمیر و رویه استروسل را در قالب مافین آماده شده بریزید. مقداری از خمیر را با قاشق داخل قالب بریزید سپس کمی از رویه استروسل روی آن بپاشید سپس یک لایه دیگر خمیر و روی آن باز هم استروسل بپاشید.مافین ها را 25 دقیقه تا زمانی که خلال دندانی که در آن فرو می کنید تمیز بیرون بیاید در فر بپزید.مافین ها را از فر بیرون بیاورید و بگذارید 5 دقیقه در قالب خود خنک شوند سپس روی یک توری خنک کننده بچینید.

نکته:
زمان پخت در فر بسته به اندازه ی مافین های شما متفاوت خواهد بود. من مافین های بزرگ را انتخاب کردم اما مافین های اندازه ی معمولی 15 تا 20 دقیقه زمان برای پختن نیاز دارند. نکته ی کلیدی این است که از تکنیک خلال دندان برای فهمیدن پخته شدن آنها استفاده کنید.

منبع :http://food.sooran.com/recipes/790/fa/

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب