كيك بيسكوئيتي- هایپرکلابز

M* Razaghi 9 سال پیش
كيك بيسكوئيتي- هایپرکلابز هایپرکلابز :

مواد لازم:

* 1بسته متوسط بيسكوئيت ساده
* 1بسته متوسط بيسكوئيت كاكائويي
* 1بسته كوچك خامه ساده
* 1بسته كوچك خامه شكلاتي
* 4قاشق غذاخوري فندق خرد شده
* مقداري پودر كاكائو يا قهوه فوري
* توت فرنگي به ميزان لازم


طرز تهيه:
كف يك ظرف پيركس مستطيل را با بيسكوئيت‌هاي ساده بپوشانيد. روي آنها يك لايه خامه شكلاتي بماليد و مقداري فندق خردشده بپاشيد. براي درست كردن لايه بعدي، بيسكوئيت‌هاي كاكائويي را بچينيد. روي آنها خامه ساده و سپس پودر كاكائو يا قهوه فوري بريزيد. لايه‌هاي بعدي را هم به همين ترتيب بچينيد تا مواداوليه‌تان تمام شود. روي ظرف را با سلفون بپوشانيد و آن را به‌مدت 2تا 3ساعت داخل يخچال بگذاريد. سپس برش‌هاي كوچك و مربعي به خوراكي‌تان بدهيد و آن را مانند كيك داخل پيش‌دستي سرو كنيد. روي اين كيك‌هاي ساده را مي‌توانيد با تكه‌هاي توت‌فرنگي تزيين كنيد.

يك فوت آشپزي
توت‌فرنگي‌ها مي‌توانند آغشته به شربت توت‌فرنگي يا پودر نارگيل باشند تا هم ظاهر ميان وعده شما را زيباتر كنند و هم خودشان خوشمزه‌تر بشوند. براي ايجاد چسبندگي بيشتر بين مواد موجود در اين كيك هم مي‌توانيد بيسكوئيت‌ها را قبل از چيدن، 1ثانيه داخل شير بزنيد و دربياوريد.چاي ساده يا قهوه با شير و بدون شكر و شكلات، بهترين همراهان اين كيك شيرين و خوشمزه هستند.

ارزش تغذيه‌اي
كيك بيسكوئيتي، ساده اما پركالري است. به‌همين دليل هم خوردن 2 يا 3 بار آن به‌عنوان ميان‌وعده در طول هفته به افراد لاغر يا بچه‌هاي لاغر و بدغذا توصيه مي‌شود. شما مي‌توانيد براي افزايش ارزش تغذيه‌اي و كالري اين كيك براي افراد ورزشكار يا بچه‌هاي لاغر، آن را با شير سرو كنيد. فندق موجود در اين كيك، جزو مغزها و داراي ويتامين‌ها، املاح و آنتي‌اكسيدان‌هاي فراواني مانند كلسيم، پتاسيم و ويتامين B است و مي‌تواند به رفع اضطراب كمك زيادي كند.

منبع :http://www.bartarinha.ir/fa/news/130645/%D8%AE%D9%...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب