ساندویچ بستنی- هایپرکلابز

اسماعیل احمدی 9 سال پیش
ساندویچ بستنی- هایپرکلابز هایپرکلابز :

مواد لازم:

کره آب‌شده2/3  پیمانه (150گرم)
شکر1/2  پیمانه
تخم‌مرغ یک عدد بزرگ
وانیل خالص ½ قاشق چای‌خوری
نمک ½ قاشق چای‌خوری
آرد ½ پیمانه
پودر کاکائوی شیرین نشده ¼ پیمانه
بستنی نرم‌شده1  لیتر (با طعم دلخواه)

طرز تهیه:
1.فر را از قبل روی ۱۷۵درجه‌ سانتی‌گراد گرم می‌کنیم. کف قالب رولت یا سینی فر با ابعاد ۲۵ در ۴۰سانتی‌متر را کره می‌مالیم. با کاغذ‌ روغنی آن را می‌پوشانیم، لبه‌های کاغذ‌روغنی شما باید ۵ سانتی‌متر بالا‌تر از لبه قالب قرار بگیرد.
2.در یک کاسه‌ متوسط، باقیمانده کره (½ پیمانه) و شکر را با هم‌زن می‌‎زنیم تا با یکدیگر خوب ترکیب‌ شوند و ترکیبی خامه ای و کرم مانند داشته باشیم.
3.تخم‌مرغ، وانیل و نمک را نیز اضافه‌ کرده و با هم‌زن هم می‌زنیم.
4.آرد و پودر کاکائو را اضافه و مخلوط می‌کنیم تا یکدست شود. سپس خمیر آماده شده را در قالبی که آماده کرده‌ایم، می‌ریزیم و اجازه می‌دهیم حدود ۱۰ تا ۱۲ دقیقه در فر از پیش گرم شده بپزد، تا حدی که روی آن خشک شده و از لبه قالب جدا شود. بدون این‌که کیک را از قالب بیرون بیاوریم، می‌گذاریم خنک شود.
5.با استفاده از لبه‌های اضافی کاغذ‌روغنی، کیک را از داخل قالب برمی‌داریم و روی میز قرار می‌دهیم.
6.با یک چاقوی دندانه‌دار آن را از وسط به (شکل افقی) دو نیم می‌کنیم. یک قسمت از کیک را به طوری که قسمت تخت آن رو به پایین باشد، روی یک نایلون (سلفون) بزرگ قرار می‌دهیم. بستنی را روی آن پخش می‌کنیم و بعد نیمه دوم کیک را روی آن قرار می‌دهیم. ساندویچ بستنی را دوباره داخل قالب بازمی‌گردانیم و محکم داخل نایلون می‌پیچیم. می‌گذاریم به مدت ۲ ساعت داخل فریزر بماند تا سفت شود.
7.نایلون دور ساندویچ را باز ‌‎کرده و با استفاده از چاقوی دندانه‌دار آن را به ۸ قسمت مستطیلی تقسیم می‌کنیم. به یاد داشته باشید در هر بار برش، تیغه چاقو را تمیز کنید. کیک‌بستنی را بلافاصله بعد از این کار سرو می‌کنیم (برای نگهداشتن کیک بستنی هر تکه را جدا از هم داخل نایلون بپیچید و تا یک هفته در فریزر نگه دارید). هنگام سرو کردن برای نرم شدن بستنی چند دقیقه آن را در دمای اتاق قرار دهید.

منبع :http://www.parsegard.com/foodnutrition/%D8%B3%D8%A...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب