استیک با سس ورسترشایر- هایپرکلابز

اسماعیل احمدی 9 سال پیش
استیک با سس ورسترشایر- هایپرکلابز هایپرکلابز :

مواد لازم:

روغن زیتون½ پیمانه
سرکه¼ پیمانه
سیر له شده2 حبه
خردل4 قاشق چای‌خوری
سس ورسترشایر1 قاشق غذاخوری
گوشت راسته گوساله700 گرم
موسیر 5 عدد متوسط
نمک و فلفل سیاه به میزان لازم

طرز تهیه:
1.¼ پیمانه روغن‌زیتون را به همراه سرکه، سیر، خردل و سس ورسترشایر داخل یک بشقاب شیشه‌ای ریخته و آن‌ها را با هم‌زن دستی مخلوط می‌کنیم. استیک‌ها را داخل این مخلوط زیر و رو می‌کنیم تا کامل آغشته شوند. آن‌ها را از هر طرف به مدت 20 دقیقه در مواد می‌گذاریم تا مزه‌دار شود.
2.2 قاشق غذاخوری روغن را داخل یک تابه مناسب ریخته و آن را روی حرارت متوسط می‌گذاریم تا گرم شود. موسیرها را چهار قاچ کرده و به آن اضافه می‌کنیم، سپس به مدت 2 تا 3 دقیقه کمی تفت می‌دهیم تا طلائی شوند. حرارت را کمی کاهش داده و کمی نمک به موسیرها اضافه می‌کنیم. سپس حدود ¼ پیمانه آب روی آن‌ها می‌ریزیم و می‌گذاریم به مدت 15 تا 20 دقیقه بجوشد و کمی غلیظ شده و حالت کاراملی پیدا کند. مواد را به بشقابی انتقال می‌دهیم.
3.2 قاشق غذاخوری روغن را داخل تابه می‌ریزیم و آن را روی حرارت متوسط می‌گذاریم تا گرم شود. استیک‌ها را از مواد خارج کرده و خشک می‌کنیم. بعد آن‌ها را با نمک و فلفل مزه‌دار کرده سپس در تابه داغ سرخ می‌کنیم. برای داشتن استیک آبدار هر طرف را به مدت 10 تا 12 دقیقه سرخ می‌کنیم. سپس روی آن‌ها را با فویل پوشانده و 10 دقیقه در دمای اتاق می‌گذاریم. کمی نمک و فلفل روی آنها می‌پاشیم.
4. موسیرها را دوباره در تابه کمی گرم کرده و استیک‌ها را برش می‌زنیم و با موسیر و خردل سرو می‌کنیم.

منبع :http://www.parsegard.com/foodnutrition/%D8%A7%D8%B...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب