ماهی حلوا و سبزیجات - هایپرکلابز

اسماعیل احمدی 9 سال پیش
ماهی حلوا و سبزیجات - هایپرکلابز هایپرکلابز :

مواد لازم:

ماهی حلوا 4 عدد کامل
سیر 4 حبه
لیمو ترش2 عدد
گوجه گیلاسی1 پیمانه
برگ ارگانو یا ریحان تازه1 دسته کوچک
برگ جعفری تازه1 دسته کوچک
زیتون سیاه بی هسته100 گرم
سرکه بالزامیک1 قاشق غذاخوری
نمک دریایی و پودر فلفل سیاه به مقدار لازم
روغن زیتون خالص به مقدار لازم

طرز تهیه:
1.ابتدا ماهی‌ها را تمیز کنید و بشویید. سپس با استفاده از یک چاقو روی دو طرف آن‌ها برش‌هایی بزنید تا در هنگام پخت ماهی طعم بگیرد.
2. فر را با دمای 200 درجه سانتی‌گراد یا 400 درجه فارنهایت گرم کنید. سیرها را پوست کنده و ریز خرد کنید. گوجه‌ها را نصف کنید. در یک کاسه گوجه‌ها، سیر، آویشن یا ریحان، پیازچه، سرکه بالزامیک، مقداری نمک و فلفل، رنده پوست و آب یکی از لیموترش‌ها و مقداری روغن زیتون را باهم مخلوط کنید. این مخلوط را در ظرف پیرکسی که بتوان 4 عدد ماهی را در آنجا داد بریزید ( یا 2 ظرف کوچک‌تر انتخاب کنید). ماهی‌ها را در ظرف قرار دهید.
3.زیتون‌ و جعفری را خرد کنید و با آب و رنده پوست لیموی دوم و مقداری روغن زیتون در کاسه‌ای بریزید و مخلوط کنید. این مخلوط را به‌طور مساوی روی ماهی‌ها قرار دهید. با توجه به‌اندازه ماهی‌ها نزدیک 12 تا 15 دقیقه آن‌ها را در فر بپزید. برای فهمیدن اینکه ماهی پخته شده است یا نه، چاقویی را در ضخیم‌ترین بخش آن فروببرید و اگر ماهی به‌راحتی از استخوان کنار رفت یعنی کامل پخته است.
4.پس‌ از اینکه ماهی را از فر بیرون آوردید، اجازه دهید تا به مدت 3 تا 4 دقیقه خنک شود. در زمان سرو غذا دقت کنید که عصاره غذا را روی ماهی‌ها بریزید و آن را با سبزیجات پخته شده‌اش میل کنید.


منبع :http://www.parsegard.com/foodnutrition/%D9%85%D8%A...
1 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 2 دیدگاه از 2 دیدگاه
اسماعیل احمدی اسماعیل احمدی mer30
9 سال پیش
غزال  مظفريان غزال مظفريان thumbs up
9 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب