بروسکتای استیک با سس کره- هایپرکلابز

اسماعیل احمدی 9 سال پیش
بروسکتای استیک با سس کره- هایپرکلابز هایپرکلابز :

مواد لازم:

گوشت راسته یا استیک تندرلوین 120 گرم
انبه ½ پیمانه
نان باگت فرانسوی16 تکه
فلفل قرمز 2 عدد
آب‎ لیموی تازه2 قاشق غذاخوری
برگ گشنیز تازه2 قاشق غذاخوری
نمک1 قاشق غذاخوری
کره آب شده1 قاشق غذاخوری
روغن گیاهی1 قاشق غذاخوری
شکر½ قاشق چای‎خوری
دانه خردل زرد½ قاشق چای‎خوری
فلفل⅛ قاشق چای‎خوری
زردچوبه ⅛ قاشق چای‎خوری

طرز تهیه:
1.فلفل قرمز را ریز کنید و در یک کاسه کوچک با برگ گشنیز، آب‌لیمو، شکر، نمک و زردچوبه مخلوط کنید و به مدت 15 دقیقه در دمای اتاق قرار دهید.
2.روغن را در یک قابلمه کوچک تفلون روی درجه حرارت متوسط گرم کنید. یک دانه خردل را در را داخل قابلمه بیندازید و آن‌قدر تفت دهید (در حدود 90 ثانیه) تا دانه خردل بترکد. بقیه دانه‎های خردل را اضافه کنید و آن‌قدر هم بزنید تا کامل روغنی شوند. درب قابلمه را بگذارید و به مدت 30 ثانیه یا تا زمانی که تمام دانه‎ها بترکد این کار را ادامه بدهید. قابلمه را به آرامی تکان بدهید.
3.کره را داخل قابلمه بیندازید و درب قابلمه را بگذارید. دوباره در حدود 30 ثانیه قابلمه را مداوم تکان بدهید. بعد قابلمه را از روی شعله بردارید. انبه‌های خردشده (روش برش زدن انبه را اینجا ببینید) را به مخلوط دانه‎های خردل اضافه کرده و به مدت 5 دقیقه با سرعت ملایم به هم بزنید.
4.یک تابه دیگر را روی شعله متوسط اجاق بگذارید و با کمی روغن آن را چرب کنید (اگر اسپری مخصوص آشپزی دارید می‎توانید به تابه کمی روغن اسپری کنید(
5.گوشت راسته را پاک کرده و به ضخامت 2.5 سانتی‎متر برش دهید. ⅛ قاشق چای‎خوری نمک و فلفل روی گوشت استیک بپاشید و آن را داخل تابه بگذارید. دو طرف استیک را هر کدام به مدت 3 دقیقه تفت دهید تا از خامی در بیاید. 5 دقیقه صبر کنید تا استیک کمی نرم شود، سپس آن را از وسط به لایه‎های باریک‎تر برش بزنید.
6.باگت‎ها را به صورت مورب به ضخامت 1.5 سانتی‎متر ببرید (می‎توانید از نان تست هم استفاده کنید) و با کره در تابه بگذارید.
7.نان‌های تست شده را روی سطح صاف قرار داده و کمی گوشت سرخ شده یا استیک نواری بریده شده را روی آن‌ها گذاشته و مخلوط انبه و دانه‌های خردل را روی آن ریخته و سرو کنید.

منبع :http://www.parsegard.com/foodnutrition/%D8%A8%D8%B...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب