گراتن راویولی شکلاتی- هایپرکلابز

M* Razaghi 9 سال پیش
گراتن راویولی شکلاتی- هایپرکلابز هایپرکلابز :

موادلازم:

زرده تخم‌مرغ: سه عدد
شير: 400 ميلي‌ليتر
شكر: 200 گرم
آرد گندم: 75 گرم
شکلات تلخ: 300 گرم
پودر کاکائو:40 گرم
تخم‌مرغ كامل: سه عدد
کرم گاناش: به میزان لازم

روش تهيه:
1. ابتدا زرده‌هاي تخم‌مرغ، شكر، آرد و پودر کاکائو را با هم مخلوط كرده، شير را آرام‌آرام به آن اضافه مي‌كنيم و وقتي مخلوط يكدستي آماده شد، آن را روي حرارت مي‌گذاريم. وقتی مواد به جوش آمد شکلات خردشده را اضافه می‌کنیم و مدام هم مي‌زنيم تا غليظ شود. وقتي كرم را از روي حرارت برداشتيم و كمي حرارت خود را از دست داد، سه تخم‌مرغ كامل را نيز اضافه كرده و مخلوط مي‌كنيم.
2. به هم زدن مواد در اين مرحله فقط بايد توسط ليسك باشد. راویولی‌ها و کرم را داخل يك ظرف سراميكي (كه بهتر است ظرف مخصوص تارت باشد) به شکل لایه‌لایه ريخته، لابه‌لای آن مقداری گاناش می‌ریزیم و روي آن را با کرم پر مي‌كنيم. گراتن را 15 دقیقه روي پنجره وسط فر كه از قبل با دماي 170 درجه سانتي‌گراد گرم كرده‌ايم قرار مي‌دهیم.
3. سپس آن را از فر خارج كرده، ظرف را داخل یک ظرف دیگر که داخل آن را پر از آب جوش کرده‌ایم، می‌گذاریم و دوباره به مدت 40 دقيقه داخل فر قرار مي‌دهيم. پس از اين مدت گراتن را از فر خارج كرده و دو تا سه ساعت آن را داخل دماي محيط مي‌گذاريم تا حرارت خود را از دست بدهد. سپس آن را داخل يخچال گذاشته و حتما رویش را سلفون مي‌كشيم و هر موقع كه خواستيم، سرو مي‌كنيم.

منبع :http://www.bartarinha.ir/fa/news/138046/%DA%AF%D8%...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب