کیک رنگی با رویه پنیری مخصوص - هایپرکلابز

کیک رنگی با رویه پنیری مخصوص - هایپرکلابز هایپرکلابز :

مواد اولیه :
آرد 2ونیم لیوان
شکر 1ونیم لیوان
روغن مایع 2سوم لیوان
بیکینگ پودر 2قاشق چایخوری
 شیر 2سوم لیوان
تخم مرغ  3عدد
اسانس وانیل چند قطره
رنگ خوراکی چند قطره

مواد کرم پنیری :
پنیر خامه ای 400گرم
کره 80گرم
پودر قند 2لیوان
اسانس وانیل چند قطره
شکلات به میزان لازم (تخته ای سفید(برای تزیین))

طرز تهیه :
ابتدا فر را روشن کنید تا داغ شود(روی حرارت 180تا 200درجه سانتی گراد).کره و تخم مرغ را نیز از نیم ساعت قبل در دمای اتاق قرار دهید.داخل ظرفی مناسب روغن و شکر را مخلوط کرده و با همزن به خوبی یکنواخت کنید.
یک عدد تخم مرغ را به مواد افزوده و 1دقیقه مواد را با همزن به خوبی مخلوط کنید و بعد تخم مرغ های دیگر را به همین ترتیب اضافه کنید.چند قطره اسانس وانیل و یکی دو قطره رنگ خوراکی دلخواه را به مواد افزوده و مجدد با همزن آن را مخلوط کنید.
مواد خشک(آرد ، نمک و بکینگ پودر) را با هم مخلوط کرده و2بار الک کنید تا هواخورده و سبک شوند.شیر را جوشانده و اجازه دهید کاملا ولرم شود. سپس شیر ولرم را به همراه مواد خشک کم کم به مایه کیک اضافه کنید و با لیسک مخلوط نمایید به این صورت که کمی شیر اضافه کرده و مخلوط کنید و بعد کمی ماده خشک ریخته و مخلوط کنید و تا انتها ادامه دهید.
ته قالب مورد نظر کیک کاغذ روغنی بیندازید و مایه کیک را داخل قالب بریزید سپس قالب را داخل فری که از قبل روشن کرده اید و گرم شده است به مدت نیم ساعت تا 40 دقیقه قرار دهید تا کیک بپزد.
پس از پخت 15 دقیقه صبر کنید تا کیک خنک شود سپس از قالب خارج کنید و پس از اینکه کیک کاملا خنک شد از وسط کیک را نصف کنیدو آن را داخل یخچال قرار دهید تا کاملا خنک شود.

طرز تهیه کرم پنیری:
کره نرم شده را داخلظرفی ریخته و پودر قند را کم کم به آن اضافه کنید و با همزن بزنید تا خوب مخلوط شود،پنیر خامه ای و اسانس وانیل را اضافه کرده و با قاشق مخلوط کنید تا بافتی یکدست و خامه ای پیدا کند.
وقتی کیک خنک شد داخل و روی آن را با کرم مخصوص آغشته کرده و مقداری شکلات تخته ای سفید رویش رنده کنید و برای سرو آماده کنید.

نکات:
1)این کیک معمولا با رنگ قرمز تهیه میشود و جزو کیک های معروف جهانی است.
2)در صورت تمایل به جای کرم پنیری از خامه زده شده استفاده کنید.
3)توجه داشته باشید رنگ کیک بعد از پخته شدن تیره خواهد شد پس مقدار کمی رنگ خوراکی به آن اضافه کنید.
نوش جان

منبع :http://www.sooran.com/fa/recipes/4273/

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب