کدو گردویی بریانی شده با دارچین - هایپرکلابز

 کدو گردویی بریانی شده با دارچین - هایپرکلابز هایپرکلابز :

مواد اولیه :
کدو گردویی 1 عدد بزرگ - حدود 1 کیلو و نیم (نوعی کدو حلوایی باریک. پوست کنده، تخم گرفته، خرد شده به شکل مربع های ریز)
روغن زیتون 2 قاشق سوپخوری
شکر قهوه ای 2 قاشق سوپخوری
دارچین نصف قاشق چایخوری (آسیاب شده)
نمک حلال 1 قاشق چایخوری
فلفل قرمز کمی (اختیاری)

طرز تهیه:
1. کدو گردویی را آماده کنید: فر را با دمای 425 درجه فارنهایت (218 درجه سانتی گراد) از قبل گرم کنید و روی دو سینی فر را با فویل آلومینیومی بپوشانید.

2. کدو ها را که مکعبی خرد شده اند به همراه شکر قهوه ای، روغن زیتون، دارجین و نمک و فلفل هم بزنید تا کدو ها خوب به مواد آغشته شوند. کدوی آغشته به چاشنی را داخل سینی ها بریزید و به شکل یک لایه پخش کنید. سعی کنید زیادی به هم فشرده نشوند وگرنه قهوه ای نمی شوند.
3. بریانی کردن کدو ها: کدو ها را بریان کنید. یک بار هر کدام را از آن طرف کنید و یکبار هم سینی را در فر بچرخانید. 40 تا 45 دقیقه تا زمانی که کدو ها قهوه ای روشن شوند و وسط آنها ترد شده باشد در فر بپزید. از آنجایی که ممکن است فر داغ تر از آنچه فکر می کنید باشد هر از گاهی به کدو ها سر بزنید تا بیشتر از حد مطلوب بریان نشوند.


نکات:
چطور کدو گردویی را به شکل مکعبی خرد کنیم: ساقه و ته کدو را ببرید تا هر دو سر آن صاف شود. کدو را از جایی که قسمت نازک آن شروع به پهن شدن می کند نصف کنید.
با یک پوست کن تیز پوست آن را بکنید. اگر دیدید تکه های سبز روی کدو باقیمانده در آخر آنها را هم جدا کنید تا فقط گوشت نارنجی رنگ کدو باقی بماند. ممکن است کندن آنها کمی سخت باشد.
نصفه ی پهن تر را بشکافید و دانه ها را با قاشق بیرون بیاورید. دانه ها را نگه دارید تا در پایین روش بو دادن آنها را به شما یاد دهیم. هر تکه را به شکل خلالی به قطر 2.5 سانتی متر ببرید و بعد آنها را به شکل مربع های 2.5 سانتی خرد کنید.
چطور تخم کدوی گردویی را بو دهیم: دانه ها را از مایع لزج پاک کنید. آنها را 10 دقیقه در آب شور آهسته بجوشانید. بگذراید آبش برود و خشک کنید. تخم ها را در روغن زیتون بریزید و کمی نمک بپاشید. به مدت 15 تا 20 دقیقه در فر با حرارت 325 درجه فارنهایت (162 درجه سانتی گراد) بو دهید. رنگ تخم ها زیاد تغییری نمی کند اما وقتی بو داده بشوند ترد می شوند.

نکته ای درباره ی نمک:
ما از نمک کوشر (نمک حلال) استفاده می کنیم. اگر این نوع نمک را ندارید، این نکته را به خاطر داشته باشید: 1 قاشق چایخوری نمک دریایی یا نمک طعام = 1 و 1/4 قاشق چایخوری نمک کوشر

منبع :http://www.sooran.com/fa/recipes/2783/
7 نفر این را می پسندند
مشاهده 1 دنبال کننده
در حال نمایش 1 دیدگاه از 1 دیدگاه
غلامرضا رضا غلامرضا رضا کمی راجع به شباهت طعمش توضیح بدید
9 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب