استیک آبدار، ورژن ایتالیایی غذای آلمانی!- هایپرکلابز

فاطمه مطلق 7 سال پیش
استیک آبدار، ورژن ایتالیایی غذای آلمانی!- هایپرکلابز هایپرکلابز :

رولادن یکی از غذاهای خوشمزه آلمانی است که برش های فیله را با خردل، نمک و کمی فلفل طعم دار کرده و داخل آن را پر از پیاز، ژامبون و خیارشور می کنند و سپس آن را لوله می کنند و با خلال دندان محکم می کنند. سپس آن را سرخ می کنند و در آبگوشت خوشمزه ای می پزند. غذایی که در اینجا آموزش می دهیم، ورژن ایتالیایی رولادن است.

مواد لازم :
برش باریک فیله (طول و عرض آن به دلخواه است)8 برش
روغن زیتون به مقدار لازم
نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم
رزماری تازه، خرد شده به مقدار لازم
فلفل دلمه ای قرمز (برش های باریک) 1 عدد
فلفل دلمه ای سبز (برش های باریک)1 عدد
کدوی متوسط (برش های باریک)1 عدد
پیاز متوسط (برش های باریک)1 عدد
قارچ دکمه ای (برش های باریک)کمی

مواد لازم برای سس بالزامیک با رزماری:
روغن زیتون1 قاشق چایخوری
سیر بزرگ، له شده 1 حبه
سرکه بالزامیک ربع فنجان
شکر 2 قاشق چایخوری
رزماری تازه2 شاخه
آب گوشتربع فنجان

طرز پخت:
1. به هر دو طرف برش های استیک روغن زیتون بمالید. به آن نمک و فلفل سیاه تازه آسیاب شده بپاشید و کمی هم رزماری تازه و خرد شده اضافه کنید.

2. یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را در ماهیتابه ای روی شعله متوسط داغ کنید و سبزیجات (دلمه ها، کدو، پیاز و قارچ) را تفت دهید تا نرم شوند و به آنها نمک و فلفل بزنید.

3. روی هر استیک چند باریکه از سبزیجات بگذارید و شروع به لوله کردن استیک کنید. در نهایت با خلال دندان، استیک ها را محکم ببندید. برای هر برش استیک این کار را تکرار کنید.

4. برای درست کردن سس بالزامیک و رزماری: روغن زیتون را در ماهیتابه کوچکی روی شعله بالا داغ کنید. سیر را اضافه کنید و یک دقیقه حرارت دهید تا بوی آن دربیاید. سرکه بالزامیک را اضافه کنید و سپس شکر و شاخه های رزماری را بریزید و سریع بجوشانید. بعد شعله را کم کنید و بگذارید 5 دقیقه بدون درپوش جوش بزند. سپس آب گوشت را اضافه کرده و بگذارید بجوشد و دوباره شعله را کم کنید تا 15 دقیقه دیگر بپزد. سپس شاخه های رزماری را از آن دربیاورید.

5. گریل (کباب پز) را آماده کنید و هر دو طرف استیک ها را به مدت 2 دقیقه بپزید تا به پخت دلخواه تان برسند. اگر آنها را روی ماهیتابه می پزید هم همین کار را بکنید و روی شعله بالا آنها را سرخ کنید تا بپزند. سپس فوراً با سس بالزامیک و رزماری آنها را سرو کنید و در کنار آنها سیب زمینی تنوری سرو کنید.

منبع :http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/2014651...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب