چگونه لازانیای رولی بوقلمون درست کنیم؟!- هایپرکلابز

MOZHGAN ZAREH 7 سال پیش
چگونه لازانیای رولی بوقلمون درست کنیم؟!- هایپرکلابز هایپرکلابز :

مواد لازم برای 6 نفر:

10 ورق لازانیا, 700 گرم گوشت بوقلمون چرخ کرده, 1 پیمانه پیاز خرد شده, 3 حبه سیر خرد شده, 2 پیمانه قارچ خرد شده, 3 پیمانه اسفناج, 1 قاشق سوپخوری رب گوجه فرنگی, 1 پیمانه سس گوجه فرنگی, 1.3 پیمانه پنیر پارمسان, 2.3 پیمانه پنیر موتزارلا, 1 قاشق سوپخوری روغن زیتون, به میزان لازم نمک و فلفل

طرز تهیه:

1. در یک تابه مقداری روغن زیتون بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید، سپس پیاز و سیر را داخل آن تفت دهید تا نرم شوند. حالا گوشت بوقلمون چرخ کرده را بریزید و آن را کمی تفت دهید. بعد از 2-1 دقیقه رب گوجه فرنگی را بریزید و همراه با گوشت به مدت 7-5 دقیقه تفت دهید.
2. حالا قارچ خرد شده را بریزید و کمی تفت دهید. اسفناج را خرد کنید، سپس به مواد داخل تابه اضافه کنید و به میزان لازم نمک و فلفل هم بریزید. در انتها پنیر پارمسان و نیمی از پنیر موتزارلا را به مواد اضافه کنید. بعد از حدود 2-1 دقیقه زیر حرارت را خاموش کنید.
3. در این میان در یک تابه مقدار مناسبی آب بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. بعدازآنکه جوش آمد، ورق های لازانیا را همراه با مقداری نمک داخل آن بریزید و صبر کنید تا نرم شوند، سپس آنها را روی یک سطح تمیزی که با کمی روغن چرب کرده اید پهن کنید.
4. فر را با دمای 180 درجه سانتی گراد روشن کنید. یک ظرف مناسب برای گذاشتن داخل فر انتخاب کنید و نیمی از سس گوجه فرنگی را داخل آن بریزید. حالا به اندازه یک تا دو قاشق از مواد روی هر ورق لازانیا قرار دهید و آنها را به آرامی لوله کنید، سپس لازانیاهای لوله شده را داخل ظرف طوری قرار دهید تا لوله ها به طور ایستاده داخل ظرف قرار گیرند.
5. در انتها مابقی سس را روی لازانیاها بریزید، بقیه پنیر موتزارلا را هم اضافه کنید و ظرف را به مدت 40-30 دقیقه داخل فر قرار دهید تا لازانیا آماده شود.

منبع :http://www.tebyan-zn.ir/News-Article/cooking_nutri...
6 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 1 دیدگاه از 1 دیدگاه
آرزو امامی آرزو امامی تولدتون مبارک
7 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب