نانِ بادام و آلبالو- هایپرکلابز

راحله ... 7 سال پیش
نانِ بادام و آلبالو- هایپرکلابز هایپرکلابز :

مواد لازم نانِ بادام و آلبالو:
آرد: 800 گرم
بهبوددهنده: 5 گرم
تخم‌مرغ: 2 عدد
آب: 275میلی‌لیتر
شکر: 90 گرم
روغن مایع: 70 گرم
ماست خامه‌ای: 130 گرم
نمک: یک قاشق چای‌خوری
خمیرترش: 20 گرم

مواد لازم برای لایه شکلاتی نانِ بادام و آلبالو:

مربای آلبالو: یک شیشه
پودر بادام: 70 گرم

مواد لازم برای روی خمیر نانِ بادام و آلبالو:
زرده تخم مرغ: یک عدد
خامه: یک قاشق غذا خوری


روش تهیه نانِ بادام و آلبالو:
1. ابتدا بهبوددهنده و آرد را الک کرده و کنار می‌گذاریم. در ظرفی جداگانه تخم‌مرغ، آب، شکر، روغن مایع، ماست خامه‌ای، نمک و پودر خمیر ترش را مخلوط می‌کنیم و هم می‌زنیم تا مایع کاملا روان و یکدست شود.
2. آرد را به مواد اضافه کرده با همزن یا با دست کل مواد را خمیر می‌کنیم. خمیر آماده شده را داخل ظرف در بسته و در محیط گرم به مدت یک ساعت استراحت می‌دهیم. سپس خمیر را به دو قسمت مساوی تقسیم کرده و با وردنه به شکل مستطیل به ابعاد حدودا 20 در 30 سانتی‌متر پهن می‌کنیم.
3. مربای آلبالو و پودر بادام را با قاشق مخلوط کرده و با پالت روی خمیر پهن می‌کنیم. خمیر را به شکل رولت لوله کرده دو لوله را از یک طرف به همدیگر می‌چسبانیم و همانند تصویر که مشاهده می‌کنید به دور هم پیچ می‌دهیم. دو سر ابتدا و انتها را به طرف زیر هدایت کرده و داخل قالب لوف (قالب‌های مستطیلی‌شکل مخصوص کیک صبحانه) یا داخل سینی معمولی می‌گذاریم.
4. در این مرحله روی خمیر را با برس آب می‌مالیم و ظرف را داخل کیسه نایلونی در بسته به مدت نیم‌ساعت در دمای محیطی گرم قرار می‌دهیم.
5. پس از این مدت یک زرده تخم‌مرغ را با یک قاشق غذاخوری خامه مخلوط کرده با برس روی خمیر می‌مالیم و نان را به مدت 75 دقیقه روی پنجره وسط فر که از قبل با دمای 180 درجه سانتی‌گراد گرم کرده‌ایم قرار داده و می‌پزیم.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب